Valsts policija ziņo par notiekošo saistībā ar 9.maiju

Policijas aplēses liecina, ka no pulksten 7.30 līdz 10.30 aptuveni 300 cilvēki ir apmeklējuši Uzvaras parkā esošo pieminekli. Valsts policija atkārtoti aicina personas nedoties pie Uzvaras parkā esošā pieminekļa!

Situācija uz pulksten 11.00 saistībā ar 9. maiju Latvijā: Atsevišķas personas individuāli Rīgā un citviet dodas nolikt ziedus, bet tas tiek darīts kontrolēti, policijai stingri uzraugot iedzīvotāju kustību un nodrošinot raitu cilvēku plūsmu, lai nenotiktu pulcēšanās.

Ir konstatēti atsevišķi gadījumi, kad policija fiksējusi dažas personas, kuras devušas Uzvaras parka virzienā ar piespraustu Georga lenti vai nozīmīti, kādai persona arī mēģinājusi skaļrunī atskaņot Krievijas himnu.

Tāpat konstatēts viens gadījums, kad persona mugurā uzvilkta žakete ar piespraustām medaļām.

Pēc pārrunām ar policiju iepriekšminētās darbības nekavējoties tika pārtrauktas, bet aizliegtie simboli – noņemti.

Savukārt Rīgā, Ķengaragā likumsargi pamanījuši un apturējuši kādu automašīnu ar V formā izveidotu Georga lentu. Lenta noņemta, bet par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process par militāras agresijas un kara noziegumu slavinošu simboliku izmantošanu.

Tāpat iecirknī šobrīd jau nogādātas divas personas. Viena sieviete par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolikas – Georga lentes lietošanu – un nevēlēšanos novērst pārkāpumu, savukārt vēl viena persona par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā un sīko huligānismu.

Valsts policija atgādina, ka 9.maijā īpašu uzmanību pievērsīs, lai netiek izmantoti, piemēram, stilizēti formastērpi, Georga lenta, simboli Z un V, apkrāsoti transportlīdzekļi vai citi simboli, kas slavina vai attaisno karu.

Arī Krievijas Federācijas karoga izmantošana tiks vērtēta kā karu atbalstoša simbolika. Šādi pārkāpumi šodien netiks pieļauti un iedzīvotājiem ir jārēķinās ar atbildību – sākot ar administratīvo un beidzot ar kriminālatbildību.

Tāpat Valsts policija informē, ka šorīt Liepājā īsi pirms pulksten 7.00 konstatēts bojāts piemineklis un uz tā uzkrāsots uzraksts «okupanti».

Par šo notikumu ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185.panta pirmās daļas, tiek skaidroti notikušā apstākļi.

Ir saprotamas iedzīvotāju emocijas un vēlme paust savu nostāju pret Krieviju, tomēr Valsts policija aicina iedzīvotājus arī pašus neiesaistīties huligāniskās un provokatīvās darbībās, t.sk., īpašumu bojāšanā. Latvijā, kas ir demokrātiska valsts, ir noteikta kārtība un likumi. Policijai nākas reaģēt arī uz šādiem gadījumiem. Valsts policija aicina personas atturēties no šāda veida provokācijām!

Valsts policija kopā ar citiem dienestiem turpina uzraudzīt sabiedrisko kārtību un drošību atbilstoši iepriekš sagatavotam plānam.

Kā ziņots, vairākas amatpersonas aicinājušas cilvēkus nedoties pie padomju laiku pieminekļiem, jo Krievija var to izmantot propagandas pret Latviju nolūkos.

Vēl par šo tematu: Atkārtoti aicina šodien nedoties neko «svinēt» un nekļūt par Krievijas propagandas materiālu

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas