VVD ģenerāldirektors tiks izvēlēts no trim konkursa finālistiem

Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektora atlases komisija nolēmusi uz konkursa trešo kārtu virzīt trīs pretendentus, informē Komunikācijas departamenta konsultante Santa Jirgensone.

Noslēdzoties konkursam, komisija tā uzvarētāju ieteiks vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP!), kurš lems, vai šī pretendenta kandidatūru virzīt izskatīšanai Ministru kabinetā. Ja Ministru kabinetā šī kandidatūra tiek apstiprināta, jaunais VVD ģenerāldirektors amatā tiek iecelts uz pieciem gadiem.

Jirgensone skaidro, ka konkursa pēdējā kārtā izvirzītie pretendenti piedalīsies kompetenču intervijās, kuru laikā tiks pārbaudītas viņu vadības kompetences. Balstoties uz gūto vērtējumu, kā arī ņemot vērā visā konkursa gaitā novēroto, komisija nolems, kurš no konkursa finālistiem bijis vispārliecinošākais un saņem visaugstāko novērtējumu, tādējādi kļūstot par konkursa uzvarētāju. Nepieciešamības gadījumā par šo pretendentu tiks apkopotas atsauksmes un veikta padziļināta reputācijas risku analīze.

Konkursa uzvarētājs, ieņemot VVD ģenerāldirektora amatu, saņems mēnešalgu 2 353 eiro apmērā.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Rinalds Muciņš. Komisiju veido: Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, VARAM valsts sekretāra vietniece Alda Ozola, VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, Vides konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus, VARAM Nodrošinājuma departamenta Personāla nodaļas vadītāja Jolanta Rauga. Pretendentu atlases procesā piedalījās arī neatkarīgi novērotāji no Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvija Dabas fonda. Konkursa komisija sadarbojas arī ar drošības iestādēm.

Jau vēstīts, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ar iepriekšējo VVD ģenerāldirektori Ingu Koļegovu vienojās par darba attiecību pārtraukšanu VVD ar šī gada 29.janvāri.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas