Valsts vides dienesta ģenerāldirektore varētu būt Baklāne-Ansberga

Elita Baklāne-Ansberga

Ir noslēdzies atklātais konkurss par Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektora amatu. Iegūstot visaugstāko vērtējumu konkursā, VVD ģenerāldirektora amatam tiek virzīta Elita Baklāne-Ansberga, ziņo Valsts kancelejā.

Konkursa komisijas bija vienisprātis par to, ka no visiem pretendentiem tieši Baklāne-Ansberga konkursa gaitā vispārliecinošāk pierādīja savu piemērotību VVD ģenerāldirektora amatam.

Baklānes-Ansbergas kandidatūra ir ieteikta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP), kurš tiksies ar pretendenti un lems, vai šo kandidatūru virzīt izskatīšanai Ministru kabinetā. Ja tur amata pretendente gūst apstiprinājumu, viņa šajā amatā tiks iecelta uz pieciem gadiem.

Baklānes-Ansbergas nozīmīgākā vadītāja pieredze iegūta, sešus gadus vadot Valsts zemes dienestu, atzīmē kancelejā. Pēc šī amata atstāšanas viņa divus gadus vadīja Ekonomikas nodaļu Ventspils pilsētas domē, vēlāk kļūdama par vairākmiljonu eiro ietilpīgā projekta Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas vadītāju, kā arī Ventspils un Valmieras partnerības veidotāju. Šajā laikā Baklāne-Ansberga apguvusi un izkopusi tādas prasmes kā pārmaiņu vadīšana, organizāciju veidošana un restrukturizācija; uzkrātas arī zināšanas par integrētu teritorijas attīstības plānošanu, stāsta Valsts kancelejā.

Baklānei-Ansbergai ir maģistra grāds vadībzinātnē, kas iegūts Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Tāpat arī VVD ģenerāldirektora amata pretendente, studējot Latvijas Universitātes Starptautisko attiecību institūtā, ieguvusi maģistra grādu ekonomikā. Baklāne-Ansberga teicami pārvalda angļu un krievu valodu, pārzina vācu valodu un pamatzināšanu līmenī prot arī spāņu valodu.

Pati Baklāne-Ansberga savu motivāciju ieņemt VVD ģenerāldirektora amatu komentē šādi: «Raugoties uz līdzšinējo Valsts vides dienesta darbu un tā nākotnes izaicinājumiem, manuprāt, viena no prioritātēm ir vides piesārņojošo darbību jo īpaši atkritumu apsaimniekošanas jomas un gaisa piesārņojuma kontroles sistēmas pilnveidošana un ekoinovāciju ieviešanas sekmēšana. Kontroles procesu un preventīvo pasākumu attīstību šajās jomās, stājoties Valsts vides dienesta ģenerāldirektora amatā, es izvirzītu starp svarīgākajiem darāmajiem darbiem. Ne mazāk svarīgi ir uzlabot komunikāciju ar sabiedrību, veidojot dialogu ar iedzīvotājiem, pašvaldībām un uzņēmumiem. Par darbiem, kas paveikti un kas veicami vides kvalitātes uzlabošanā, tātad arī sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā, jāspēj stāstīt ne tikai vienkārši un saprotami, bet arī caur sabiedrības ieguvumu prizmu.»

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš, tās sastāvā bija arī Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece Alda Ozola, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere.

Tāpat komisijas sastāvā bija Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ēriks Eglītis, Vides konsultatīvās padomes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Nodrošinājuma departamenta Personāla nodaļas vadītāja Jolanta Rauga. Pretendentu atlases procesā piedalījās arī neatkarīgi novērotāji no Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvija Dabas fonda.

Konkursa komisija sadarbojas arī ar drošības iestādēm.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas