Valsts vides dienestu turpmāk vadīs Baklāne-Ansberga

Elita Baklāne-Ansberga

Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektores amatā otrdien, 30.aprīlī, apstiprināta Elita Baklāne-Ansberga.

Baklāni-Ansbergu apstiprināja Ministru kabineta sēdē.

Jau vēstīts, ka Baklānes-Ansbergas vadītāja pieredze iegūta, sešus gadus vadot Valsts zemes dienestu. Pēc šī amata atstāšanas viņa divus gadus vadīja Ekonomikas nodaļu Ventspils pilsētas domē, vēlāk kļūdama par vairāku miljonu eiro ietilpīgā projekta Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas vadītāju, kā arī Ventspils un Valmieras partnerības veidotāju.

Baklānei-Ansbergai ir maģistra grāds vadībzinātnē, kas iegūts Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē. Tāpat arī VVD ģenerāldirektore, studējot Latvijas Universitātes Starptautisko attiecību institūtā, ieguvusi maģistra grādu ekonomikā. Baklāne-Ansberga pārvalda angļu un krievu valodu, pārzina vācu valodu un pamatzināšanu līmenī prot arī spāņu valodu.

Pati Baklāne-Ansberga savu motivāciju ieņemt VVD ģenerāldirektora amatu komentē šādi: «Raugoties uz līdzšinējo VVD darbu un tā nākotnes izaicinājumiem, manuprāt, viena no prioritātēm ir vides piesārņojošo darbību  jo īpaši atkritumu apsaimniekošanas jomas un gaisa piesārņojuma  kontroles sistēmas pilnveidošana un ekoinovāciju ieviešanas sekmēšana. Kontroles procesu un preventīvo pasākumu attīstību šajās jomās, stājoties VVD ģenerāldirektora amatā, es izvirzītu starp svarīgākajiem darāmajiem darbiem. Ne mazāk svarīgi ir uzlabot komunikāciju ar sabiedrību, veidojot dialogu ar iedzīvotājiem, pašvaldībām un uzņēmumiem. Par darbiem, kas paveikti un kas veicami vides kvalitātes uzlabošanā, tātad arī sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā, jāspēj stāstīt ne tikai vienkārši un saprotami, bet arī caur sabiedrības ieguvumu prizmu.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas