Valsts zemes dienesta ģenerāldirektores amatā apstiprināta Vita Narnicka

Jaunā Valsts zemes dienesta vadītāja Vita Narnicka

Ministru kabinets Valsts zemes dienesta ģenerāldirektores amatā apstiprinājis Vitu Narnicku, informē Tieslietu ministrija.

Iepriekš NArnicka ieņēmusi Valsts ieņēmumu dienesta Informātikas pārvaldes direktore un ģenerāldirektora vietnieces amatu.

Pamatojoties uz atklāta konkursa rezultātiem, tieslietu ministra izveidotā Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora amata pretendentu vērtēšanas komisija pieņēma lēmumu Narnicku virzīt Ministru kabinetam iecelšanai minētajā amatā.

Kā norāda ministrijā, Narnicka atbilst Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora amata aprakstā izvirzītajām prasībām, kā ir ieguvusi visaugstāko vērtējumu pretendentu vērtēšanas mutvārdu intervijā un vadības kompetenču novērtēšanā.

Sveicot jauno ģenerāldirektori, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) norādīja: «Ņemot vērā līdzšinējo Narnickas profesionālo pieredzi, esmu pārliecināts, ka jaunā ģenerāldirektore Valsts zemes dienestā ieviesīs pozitīvas reformas, kas nodrošinās pilnvērtīgāku un paplašinātu pakalpojumu klāstu visiem Latvijas iedzīvotājiem. Es jau esmu saņēmis virkni atzinības vārdu no nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un uzņēmējiem par šo izvēli.»

Pirms tam nākamā Valsts zemes dienesta vadītāja četrus gadus bijusi direktora vietniece pētniecības un IT jautājumos Valsts reģionālās attīstības aģentūrā, kur nodrošināja centrālo e-pārvaldes risinājumu izveidi, uzturēšanu un attīstīšanu. No 2006. līdz 2008.gadam Narnicka vadījusi E-pakalpojumu attīstības nodaļu Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātā.

Vēl iepriekš Narnickas darbavieta četrus gadus bijusi Iepirkumu uzraudzības birojs, kur vadīta Iepirkumu sistēmas pilnveidošanas daļa un pēdējo gadu ieņemts arī direktora vietnieka amats. Līdztekus minētajiem amatiem Narnicka no 2005. līdz 2009.gadam bijusi arī lektore Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikācijas fakultātē.

Nākamā Valsts zemes dienesta vadītāja Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikācijas fakultātē ieguvusi maģistra grādu telemātikā, turpat arī aizstāvējusi doktora disertāciju. Pārvalda krievu un angļu valodu.

Kā vēstīts iepriekš, atklātais konkurss norisinājās trijās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti pretendentu iesniegtie dokumenti un atbilstība obligātajām prasībām. Otrās kārtas laikā atlases komisija uzklausīja pretendentu motivāciju ieņemt šo amatu un atbildes uz desmit jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un iestādes darbības jomu, kā arī redzējumu par Konkurences padomes prioritātēm un attīstību turpmākajos piecos gados. Savukārt konkursa trešajā kārtā tika vērtētas pretendentes vadības kompetences.

Komentējot savu motivāciju stāties Valsts zemes dienesta ģenerāldirektora amatā, Vita Narnicka skaidro: «Klienti sagaida, ka Valsts zemes dienests sniedz pakalpojumus inovatīvi, maksimāli efektīvi. No otras puses, pakalpojumiem ir jābūt pieejamiem katram klientam saprotamā un ērtā veidā. Esmu aktīvi piedalījusies digitālās transformācijas procesos un apņemos šo savu pieredzi pielietot, strādājot Valsts zemes dienestā.»

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina un Tieslietu ministrijas Personālvadības departamenta direktore Airisa Auzāne. Ar padomdevēju tiesībām piedalījās pārstāvji no Latvijas Mērnieku biedrības un Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācijas.

Valsts zemes dienestam bija nepieciešama jauna vadītāja, jo ar Bordāna rīkojumu tika ierosināta disciplinārlieta pret iepriekšējo dienesta ģenerāldirektori Solvitu Zvidriņu, atstādinot viņu no amata.

Vēl par šo tematu: Bordāns atstādinājis Valsts zemes dienesta ģenerāldirektori Zvidriņu

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas