Valstsvīri liek uzsvaru uz potēšanas tempa paaugstināšanu; dīkstāves pabalsta «grīdu» nosaka 500 eiro

Runājot par vakcinācijas procesu un valsts atbalstu uzņēmējiem, darbiniekiem, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) 13.janvāra preses konferencē uzsvēra, ka abos sektoros ļoti svarīga ir skaidrība un temps.

Premjers uzsvēra, ka viņš virza Ministru kabinetu (MK), lai «abās šajās tēmās viss noritētu ātrāk».

Kariņš preses konferencē arī pastāstīja, ka 14.janvārī MK plāno pieņemt vakcinācijas plānu, ko piedāvājis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP). «Temps ir ļoti svarīgs! Kad vakcīnas būs valstī, vajag, lai brīvprātīgi var vakcinēt prioritārās grupas. Beidzot mums slimnīcās raiti notiek vakcinēšana. Redzu, ka tas notiek ātri,» atzīmēja premjers.

Runājot par atbalsta mehānismiem, Kariņš teica, ka valdība nolēmusi visus atbalsta mehānismus pagarināt līdz 30.jūnijam.

Minimālā dīkstāves izmaksa paaugstināta no 330 uz 500 eiro.

«Finanšu ministrijas darba grupa turpina izstrādāt plašāku un dziļāku atbalsta mehānismu. Plānoju rīt valdības sēdē skatīt šo plānu. Tas ir ļoti svarīgi.»

Valsts prezidents Egils Levits preses konferencē informēja, ka viņi ar Ministru prezidentu pārrunāja vakcinācijas plānu, kas ir izšķirīgs tajā, cik ātri Latvijā atgūsies no pandēmijas krīzes. «Prieks, ka, tiekoties ar jauno veselības ministru, redzam, ka ministrs ir cilvēks, kas ir kompetents, ar jaudu, kuram ir plāns, kuram var ticēt. Tas ir ārkārtīgi būtiski.»

Levits pauda, ka «beidzot veselības resorā ir cilvēks, uz ko var paļauties».

Levits stāstīja, ka Veselības ministrijas plāns paredz, ka visiem iedzīvotājiem drīz būs iespēja uzzināt, kad un kur viņi varēs tikt vakcinēti. «Tas ir milzīgs loģistikas pasākums, bet plāns rada iespaidu, ka tas ir īstenojams.»

Prezidents arī norādīja, ka vēl ļoti aktuāls ir jautājums par informatīvo kampaņu. «Ir pārāk liela daļa cilvēku, kuri nav pārliecināti [par vakcinēšanos]. No tā [cik daudz cilvēku izvēlēsies potēties] ir atkarīga Latvijas atveseļošanās šajā gadā.»

Levits žurnālistiem pauda, ka pats arī plāno vakcinēties.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!