bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 24.09.2018 | Vārda dienas: Agris, Agrita
LatviaLatvija

Valūtas kursa dēļ Olainfarm peļņa samazinājās par pusmiljonu eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Farmācijas uzņēmuma AS Olainfarm valdes loceklis Salvis Lapiņš

Svārstoties Krievijas rubļa vērtībai, zāļu ražotāja AS Olainfarm peļņa šā gada pirmajā ceturksnī samazinājusies par pusmiljonu eiro līdz 3,1 miljonam eiro, virtuālās konferences jeb vebināra laikā informēja uzņēmuma valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Līdz ar to uzņēmuma gūtā peļņa šā gada pirmajā ceturksnī bijusi par 15% mazāka nekā 2017.gada 1.ceturksnī.

Lapiņš norādīja, ka katru reizi, kad Krievijas rublis zaudē vērtību, automātiski tiek ietekmēta arī tās iedzīvotāju pirktspēja. Tas savukārt atsaucas uz uzņēmuma pārdošanas rezultātiem. Ņemot vērā minēto, Lapiņš sacīja, ka uzņēmums tā izplatītās produkcijas cenas cenšas noteikt atbilstoši rubļa svārstībām. «Mums jāsargā savas pozīcijas gan Krievijā, gan citur, bet mūsu pozīcijas Krievijā ir atkarīgas no Krievijas rubļa vērtības,» stāsta Olainfarm valdes loceklis.

Lapiņš skaidroja, ka uzņēmums produkciju tirgo rubļos, bet grāmatvedību kārto eiro, līdz ar to, ja laikā, kad tiek veikts valūtas konvertācijas process, rubļa vērtība krītas, tad attiecīgi samazinās gūto ieņēmumu apmērs.

Savukārt komentējot pirktspējas krituma ietekmi uz medikamentu tirdzniecību Krievijas tirgū, ko ietekmē rubļa svārstības, Olainfarm pārstāvis atzīmēja, ka Olainfarm Krievijā primāri pārdod recepšu zāles. Ņemot vērā, ka cilvēki pirktspējas izmaiņu ietekmē parasti atsakās no uztura bagātinātāju, vitamīnu un bezrecepšu medikamentu iegādes, tad ietekme uz recepšu zāļu iegādi nav tik jūtama, ja vien pirktspēja nokritusies līdz kritiskam līmenim, sacīja Lapiņš.

Tāpat viņš informē, ka Krievijā plānots īstenot programmu Pharma 2020, kas izveidota, lai sankciju un embargo ietekmē stiprinātu vietējo zāļu ražotāju pozīcijas tirgū. Kaut arī, pēc Lapiņa teiktā, tam būs ietekme uz zāļu importētājiem, kas realizē produkciju Krievijas tirgū, programmas nosacījumi vairāk attiecas uz medikamentu tirgotājiem, kas piedalās valsts iepirkumos. Ņemot vērā, ka Olainfarm salīdzinoši maz tajos piedalās, nav sagaidāms, ka īstenotajai programmai būs būtiska ietekme uz tā darbību Krievijas tirgū, skaidroja Olainfarm valdes loceklis.

Savukārt komentējot Olainfarm plānus Lietuvas un Igaunijas tirgū, Lapiņš norādīja, ka Lietuvā ir lielāks reģistrēto Olainfarm produktu īpatsvars nekā Igaunijā. Turklāt uzņēmums Lietuvas tirgū pārdod arī Silvanola produkciju, līdz ar to Olainfarm apgūtais tirgus Lietuvā ir divreiz lielāks, nekā tas ir Igaunijā, kur ir mazāks reģistrēto produktu skaits.

Kaut arī kopējā tendence abām Baltijas valstīm pēc pārdošanas rādītājiem ir pozitīva, Lietuvā tā esot izteikti redzamāka nekā Igaunijā. Uzņēmums šogad plānojot palielināt pārdošanas apmērus Lietuvā un Igaunijā, stiprinot “Olainfarm” pārstāvniecību abās valstīs gan cilvēku skaita, gan izdevumu ziņā, jo pārdošanas rādītāju dinamika tajās uzskatāma par labu.

Kā ziņots, Olainfarm koncerna tīrā peļņa pirmajā ceturksnī bija 3,114 miljoni eiro, kas ir par 15% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn. Peļņas samazinājumu uzņēmums skaidroja ar Krievijas rubļa kursa nelabvēlīgām svārstībām gada sākumā.

Olainfarm realizācija 2018.gada pirmajā ceturksnī sasniedza 30,789 miljonus eiro, kas ir par 8% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, un tas ir labākais pirmā ceturkšņa apgrozījuma rādītājs koncerna līdzšinējā darbībā.

Lielākie produkcijas noieta tirgi minētajā laika posmā bija Latvija, Krievija, Baltkrievija, Ukraina un Kazahstāna.

Olainfarm koncerna apgrozījums šogad tiek plānots 130 miljonu eiro apmērā, bet tīrā peļņa – 11,5 miljonu eiro apmērā. Atbilstoši neauditētajam 2018.gada pirmā ceturkšņa pārskatam gada realizācijas plāns ir izpildīts par 23,7%, bet gada peļņas plāns – par 27,1%.

 


Pievienot komentāru

Foto: Pāvests Francisks vada ekumenisko dievkalpojumu Rīgas Domā

Pāvests Francisks viesojas gan Rīgas pilī, gan Rīgas Doma baznīcā, kur vadīja ekumenisko dievkalpojumu, klātesot dažādām Latvijas amatpersonām.

Pāvests Francisks ierodas vizītē Latvijā

Latvijā pirmdien, 24.septembrī, ieradās katoļu pāvests Francisks. Pāvestu Rīgas lidostā sagaidīja Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, Latvijas katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un citas personas.

Nedēļa Lietuvā. Vēlas «apcirpt» tiesu izpildītāju atlīdzību

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite aizvadītajā nedēļā sagatavojusi likumdošanas priekšlikumus, lai ierobežotu tiesu izpildītāju atalgojumu līdz 15% no to piedzītās summas.

BNN nedēļas apkopojums: Priekšvēlēšanu karstumā. Tiesiskums Latvijā. Baltijas valstu gatavošanās pāvestam

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Nākotne; Cīņa; Saeimas vēlēšanas; Stagnācija; Pārmaiņas.

Tiesa Zeiļu patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa piektdien, 21.septembrī, nolēma paturēt apcietinājumā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteri Pāvelu Zeiļu, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību un cilvēktirdzniecību.

Saeimas komisija vienojas par pensiju regulējumu Diasporas likumā

Saeimas Ārlietu komisija piektdien, 21.septembrī, vienojās par pensiju regulējumu Diasporas likumā. Komisija iesniegtos priekšlikumus šajā jautājumā skatīja jau iepriekšējā sēdē, taču komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks-Kalniņš norādīja, ka jautājums ir sarežģīts, tādēļ nepieciešamas tālākas diskusijas, kas norisinājās piektdien.

RAKUS uzlabojušās ārstēšanas iespējas Krona slimības pacientiem

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikā ir uzsākta pacientu ārstēšana ar pašlaik pasaulē pieejamo pēdējās paaudzes medikamentu Krona slimības ārstēšanai, kas no 2018.gada ir iekļauts arī kompensējamo zāļu sarakstā Latvijā.

Viesmīlības nozarei nākamgad varētu piemērot PVN 12% apmērā

Viesmīlības nozarei no nākamā gada janvāra varētu piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi 12% apmērā, līdzšinējo 21% vietā, paziņo finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

No 25.septembra sāks izsniegt vēlētāja apliecības

No otrdienas, 25.septembra līdz 6.oktobrim vēlētāji, kuriem ir tikai personas apliecība, bet nav pases, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajās nodaļās varēs izņemt vēlētāja apliecību dalībai 13.Saeimas vēlēšanās.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā palielinājās par 1,0%

Šī gada augustā salīdzinājumā ar jūliju ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 1,0%.

Gapoņenko veselības stāvokļa dēļ tiesa pārceļ viņa krimināllietas izskatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien pasludināja pārtraukumu krimināllietas skatīšanā, kurā par nacionālā naida kurināšanu apsūdzēts nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadonis Aleksandrs Gapoņenko.

Aptauja: Latvijā smēķē puse jauniešu 18 – 24 gadu vecumā

Latvijā smēķē puse jauniešu 18 –24 gadu vecumā, turklāt 28% no viņiem smēķē regulāri, liecina jaunākais Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss.

Bīskaps: Aizdomās turētajam priesterim Zeiļam slimnīcā veiks smagu operāciju

Seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā aizdomās turētajam Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesterim Pāvelam Zeiļam piektdien, 21.septembrī, slimnīcā tiks veikta smaga operācija.

Pētījums: Bankomātos naudu izņem retāk, bet lielākas summas

Sabiedrībā ik pa laikam uzvirmo diskusija par atteikšanos no fiziskas jeb skaidras naudas izmantošanas, respektīvi, no banknošu un monētu lietošanas.

Dodoties uz Aglonu jārēķinās ar intensīvu satiksmi un papildu laiku ceļā

Dodoties uz Aglonu sakarā ar Viņa Svētības pāvesta Franciska vizīti, autobraucējiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi un ilgāku ceļā pavadītu laiku, kā arī ar remontdarbiem atsevišķos ceļu posmos.

ASV soda Ķīnu par ieroču iegādi no Krievijas

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par sankciju ieviešanu Ķīnas bruņotajiem spēkiem, jo tie no Krievijas iegādājušies iznīcinātāju lidmašīnas un raķešsistēmas. Vašingtonas skatījumā darījumos ir pārkāpts ASV likums, ar ko Krievijai noteiktas plaši soda pasākumi par jaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanās.

Karavīriem mācību komandējumu laikā nodrošinās ģimenes atbalsta pasākumus

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. Tie nosaka vienādas sociālās garantijas valsts drošības dienestā esošām personām, kā arī ģimenes atbalsta pasākumus karavīriem ilgstošā mācību komandējumā.

ES draud britiem ar šķiršanos bez vienošanās, prasa drīzu pretimnākšanu

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi ir iecerējuši censties panākt, lai strīdi, kas saistīti Lielbritānijas izstāšanos tiktu atrisināti oktobra laikā.

VUGD priekšnieka vietnieku Sēli tur aizdomās par piesavināšanos nelielā apmērā

Iekšlietu ministrijas Iekšējās drošības birojs aizturējis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieku Intu Sēli un vēl vienu dienesta amatpersonu – vecāko inspektoru.

Latvijas skolās šogad par 309 audzēkņiem mazāk nekā pērn

Vispārējās izglītības programmās no 1. līdz 12.klasei šogad mācās par 309 skolēniem mazāk nekā pērn, liecina Valsts izglītības informācijas sistēmas dati uz šī gada 1.septembri.

Tuvākajās dienās vasara noslēgsies un iestāsies rudenīgi laika apstākļi

Latvijā piektdien, 21.septembrī, vēl saglabāsies karsts laiks. Saule mīsies ar mākoņiem, tomēr būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Pastiprināsies dienvidu puses vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos brāzmās sasniegs 15-17 m/s.

Lietuvas premjers pievērsies pārtikas dārdzībai, cenšas saasināt konkurenci

Daudzkārt veltījis kritiku pārtikas mazumtirdzniecības ķēdēm par augstām pārtikas cenām, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ir pievērsies šim jautājumam. Viņš saskata kūtrumu konkurences uzrauga darbā un vēlas aicināt tirgū ienākt jaunus ārzemju mazumtirgotājus, vienlaikus pabalstot mazos vietējos veikalus.

Konceptuāli atbalsta ieceri stingrāk kontrolēt pakalpojumu sniegšanu internetā

Saeima ceturtdien, 20.septembrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, kas nodokļu nomaksas jomā paredz stingrāk kontrolēt preču tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu internetā.

Patvaļīgi nocirstu koku vietā Rīgas vēsturiskajā centrā būs jāiestāda jauni

Rīgas vēsturiskajā centrā esošas zemes īpašniekiem bojā gājuša vai patvaļīgi nocirsta koka vietā būs jāiestāda jauns, ceturtdien, 20.septembrī, trešajā lasījumā lēma Saeima. 

Jaunākie komentāri