Rosina aktualizēt pieteikumus rindā uz Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēm

Tā kā šobrīd notiek grupu komplektēšana Rīgas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) atgādina, ka bērnu vecākiem ir iespēja pārvaldīt un aktualizēt pieteikumus uz Rīgas bērnudārziem, lai elektroniskajā pieteikšanās sistēmā būtu aktuālākie dati veiksmīgai komunikācijai ar vecākiem.

RD IKSD rosina pārbaudīt, vai visi iepriekš reģistrētie pieteikumi ir aktuāli, tostarp, vai pieteikumos norādītais vēlamais pirmsskolas programmas apguves uzsākšanas laiks atbilst vecāku vēlmēm, vai vecāki būtu gatavi pieņemt uzaicinājumu no visām pirmsskolām, kuru rindās bērns ir reģistrēts, kā arī pārliecināties, vai bērna dzīvesvieta Rīgas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā ir deklarēta oficiāli saskaņā ar Dzīvesvietas deklarēšanas likuma prasībām vai tikai mutiski norādīta.

Ja starp reģistrētajiem pieteikumiem ir tādi, kuri vairs nav aktuāli, RD IKSD aicina bērnu vecākus šos pieteikumus anulēt, atstājot aktuālus tikai pieteikumus uz iestādēm, no kurām uzaicinājumu vecāki būtu gatavi pieņemt.

BNN jau ziņoja, ka stājušies spēkā grozījumi, kas paredz, ka skolas, veicot pirmo klašu komplektēšanu nākamajam mācību gadam, veido pirmklasnieku pretendenti, kuri līdz 15.maijam ir reģistrēti skolā uzņemšanai pirmo klašu sarakstā.

Savukārt tiesībsargs Juris Jansons ir pārliecināts, ka grozot saistošos noteikumus par pilsētas skolās prioritāri uzņemamiem bērniem, kuriem attiecīgajā gadā aprit septiņi gadi, Rīgas dome diskriminē nākamos pirmklasniekus.

Ref:224.000.103.1252 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas