bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 06.04.2020 | Vārda dienas: Dzinta, Filips, Vīlips, Zinta
LatviaLatvija

VARAM opozīcijas pusē; Ventspils domei jāpārskata daudzo komisiju nepieciešamība

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti šā gada sākumā vērsās ar iesniegumu atbildīgajā Vides un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), lūdzot izvērtēt Ventspils pilsētas pašvaldības darbības likumību attiecībā uz komisiju un padomju izveidošanu un to locekļu iecelšanu. Kļuvis zināms, ka VARAM opozīcijas deputātu prasību atzinusi par pamatotu, vēsta portāls Ventspilnieks.lv.

Kā norāda reģionālais portāls, VARAM nosūtījusi vēstuli Ventspils pilsētas domei ar lūgumu pārskatīt pašvaldības izveidoto komisiju nepieciešamību. Ministrija ir atzinusi, ka likums pieļauj, ka komisijas tiek veidotas un tajās notiek darbs tikai atsevišķu pašvaldības funkciju pildīšanai. 

Vairums no Ventspils pilsētas domes 26 izveidotajām komisijām ir pilnībā nevajadzīgas, uzskata opozīcijas deputātu grupas vadītājs Ģirts Valdis Kristovskis. «Tās dublē, patiesībā ir nelikumīgi pārņēmušas likumā noteikto pašvaldības komiteju pienākumus, turklāt šo neleģitīmo komisiju apšaubāmajai darbībai tiek izšķērdēti ievērojami pašvaldības līdzekļi,» norāda Kristovskis. Viņš skaidro, ka deputāti tuvākajā laikā plāno noskaidrot, cik lieli pašvaldības līdzekļi tiek iztērēti šādu komisiju uzturēšanai. Nav šaubu, ka summa ir ļoti liela, jo par darbu komisijās arī pienākas atlīdzība. 

Nesen tika apstiprināts Ventspils pilsētas domes budžets šim gadam, kuru Kristovskis nodēvēja par «acu aizmālēšanas projektu». Tiek norādīts, ka «pašvaldības budžets apzināti ir veidots necaurspīdīgs, lai neviens nevarētu precīzi zināt, kādiem pasākumiem konkrēti un cik tieši pašvaldības administrācija izlieto nodokļu maksātāju, valsts un Eiropas Savienības līdzekļus».

«Pēc neskaitāmiem lūgumiem tā arī nesaņēmām pietiekamas detalizācijas pakāpē gatavotu budžeta projektu, turklāt tas nepārskatāmais «acu aizmālēšanas projekts» tika izsniegts tikai nedēļu pirms tā apstiprināšanas. Pašvaldības administrācija un valdošā vairākuma deputāti budžeta veidošanas gaitā mēnešiem ilgi izdomāja visādas nejēdzīgas atrunas, lai opozīcijas deputātiem neizsniegtu detalizētu informāciju par pilsētas finanšu izlietojumu,» norāda Kristovskis.

Likumos noteikta ir tikai četru – administratīvās, vēlēšanu, iepirkumu un civilās aizsardzības komisiju izveides nepieciešamība pašvaldībās. VARAM norāda, ka vairs neredz 22 Ventspils pilsētas pašvaldības komisiju darba tiesisko pamatojumu, proti, ir jāpārskata šo 22 komisiju nepieciešamība, jo bez tām pilnībā iespējams iztikt, skaidro deputāts.

«Tur jau ir tas suns apraksts. Tā kā likums nepārprotami pasaka, ka opozīcijas deputātiem jābūt proporcionāli pārstāvētiem visās pašvaldības komitejās un šo prasību valdošais vairākums nevar nekā apiet, tad Ventspilī īstais lēmumu tapšanas darbs rit komisijās, kuru veidošana nav likumā aprakstīta. Tādējādi tas ir pamats, lai mūs, trīs opozīcijas deputātus – Aivi Landmani, Ivaru Landmani un mani neiekļautu, maksimāli ierobežotu deputāti Daci Kornu komisiju darbā, kur ir pieejami darba materiāli un informācija, kur tiek izdiskutēti daudzi nozīmīgi pašvaldības lēmumi. Tiek liegtas šo opozīcijas deputātu Satversmes 101.pantā nostiprinātās tiesības jēgpilni piedalīties pašvaldības darbā, tiek ierobežoti un ignorēti tiesiskas valsts principi,» atzīmē Kristovskis.

Viņaprāt, pašvaldības vadība vēlas opozīcijas deputātus izolēt no pilnvērtīgas darbības iespējām domē, līdz ar to arī no piekļuves sensitīvas dabas informācijai. «Tas liecina par pašvaldības vadības bailēm, par vēlmi slēpt pašvaldības darbības atsevišķus aspektus, nepieļaut, ka opozīcija stāv blakus, redz un analizē, ka tiem ir līdzvērtīgās spriešanas un lēmumu pieņemšanas iespējas. Tāpēc apzināti tiek ierobežotas mazākuma deputātu iespējas kontrolēt vairākuma deputātu darbību. Tāpēc atkal jāatgādina, ka tieši minētā kontroles funkcija ir opozīcijas deputātu primārais pienākums demokrātiskas valsts pārvaldē, tajā skaitā pašvaldībā,» komentē Kristovskis.

Deputāts secinājis, ka VARAM izpratne par prettiesisko Ventspils pilsētas pašvaldības pārvaldes kārtību mainās tikai pēc opozīcijas neatlaidīgas rīcības un vairākkārtējas pierādījumu par pašvaldības pārvaldes pārkāpumiem piestādīšanas un juridiska pamatojuma iesniegšanas. «Tas ir pamatīgs darbs, kas mums, četriem opozīcijas deputātiem ir jāpaveic, lai tiesiski pamatotu un VARAM uzradītu, pat vēl vairāk – pierādītu pašvaldības pārkāpumus,» komentē Kristovskis.

Lai arī ir maz cerību ko panākt šajā jautājumā, tomēr ir izdevies mainīt VARAM nostāju. Pēc Kristovska teiktā, VARAM tagad ir aicinājusi Ventspils pilsētas domi pārskatīt pašvaldības izveidoto komisiju nepieciešamību, kaut gan vēl rudenī šī ministrija atbildēja, ka pašvaldības dome pati nosaka darba organizāciju domē. «Interesantākais tikai tagad sākas. Tagad redzēsim, kā rīkosies Ventspils pilsētas dome. Pēc VARAM norādes, pašvaldībai tagad būtu jāatsakās no izšķērdīgajām un nekam nevajadzīgajām komisijām. Jāatceļ virkne prettiesisko lēmumu, kas liedz opozīcijas deputātu darbu tajās dažās komisijās, kuru darbība ir loģiski pamatota un nepieciešama. Esam pārliecināti, ka tie ir tikai daži pirmie pasākumi, kas uzsāk autoritārā Ventspils režīma demontāžu un aizstāšanu ar labas pārvaldības prasībām un demokrātiskai valstij atbilstošu pašvaldības pārvaldi,» tā Kristovskis.


Pievienot komentāru

  1. McB teica:

    Parazītu ministrija uzdod attīstītai pilsētai pārskatīt liekos izdevumus.
    Latvijas cirks.

Klaipēdā slēdz slimnīcu koronavīrusa drošības pārkāpumu dēļ

Lietuvas trešajā lielākajā pilsētā ir slēgta slimnīca pēc atklātībā nākušas informācijas par drošības pārkāpumiem darbā ar COVID-19 inficēto ārstēšanu, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Spānijā ceturto dienu krītas letālo vīrusa gadījumu skaits

Spānijā ceturto dienu pēc kārtas ir samazinājies to COVID-19 saslimšanas gadījumu skaits, kuri reģistrēti ar letālu slimības iznākumu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Rebenoks pamet darbu Rīgas brīvostas valdē

Apšaubāmas reputācijas advokāts, kas iesaistīts Olainfarm sarunās, un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks Pāvels Rebenoks ir nolēmis pamest darbu Rīgas brīvostas valdē.

Līdz šim Latvijā izveseļošanās no koronavīrusa apstiprināta 16 cilvēkiem

Pacienti, kuriem laboratoriski apstiprināts COVID-19, pārtraukt karantīnu un doties ikdienas gaitās drīkst tikai ar ārsta atļauju.

Baltkrievija paziņo par astoņiem letāliem COVID-19 gadījumiem

Baltkrievijā no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši kopskaitā astoņi cilvēki, tā vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA pēc tam, kad Lietuvas amatpersonas paudušas aizdomas, ka Minska neziņo par uzliesmojuma patieso apmēru.

Mediju atbalstam novirzīs 2,04 miljonus eiro

COVID-19 radītās krīzes mazināšanai Latvijas mediju atbalstam no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem novirzīs 2,04 miljonus eiro.

Latviju šonedēļ plāno šķērsot kilometru garš kravas vilciena sastāvs no Ķīnas

Kravas vilciens galamērķi Kaļiņingradā sasniegs aptuveni deviņās diennaktīs, bet Latvijas teritoriju tas šķērsos desmit stundās, ieskaitot muitas un robežšķērsošanas procedūrām nepieciešamo laiku.

Medijs: Krievijas ārstu biedrības vadītāja arestēta, sista par aizsargaprīkojuma piegādi

Krievijas mediķu arodbiedrības Ārstu alianse vadītāju arestējusi un situsi policija pēc tam, kad viņa mēģinājusi piegādāt aizsardzības līdzekļus mediķiem, tā vēsta ziņu portāls Meduza.

Projektēšanas darbi sākas visā Rail Baltica pamata trasē Latvijā

85% no Rail Baltica projektēšanas darbiem nepieciešamā finansējuma nodrošina Eiropas Savienība un 15% – Latvijas valsts budžets.

NEPLP vēlas 1,6 miljonu eiro piešķīrumu medijiem COVID-19 krīzes pārvarēšanai

NEPLP sagatavojusi valsts atbalsta programmu elektroniskajiem TV un radio vietējā satura un pārraižu nepārtrauktības nodrošināšanai COVID-19 krīzes apstākļos, kuras apmērs ir 1,6 miljoni.

Igaunijā vīrusa saslimstības virsotni prognozē ilgstošu un līdzenu

Igaunijas valdības COVID-19 darba grupas locekle, virusoloģe Irja Lutsara prognozējusi, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojuma augstākais punkts būs ilgstošs, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

Par TM parlamentāro sekretāru iecelts Bordāna padomnieks Andris Vītols

Parlamentārā sekretāra kompetencē ir pārstāvēt ministru likumdošanas procesā Saeimā un piedalīties likumprojektu sagatavošanā un izskatīšanā.

Kazāks: Vīrusa dēļ kritums Latvijas ekonomikā ik mēnesi ir 2–3 procentpunkti

«Galvenais nezināmais ir, kad izdosies šo vīrusu apturēt, un ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Pašreizējie dati liecina, ka viens mēnesis ekonomikai maksā apmēram 2–3 procentpunktus.»

Lielbritānijā hospitalizē ar COVID-19 sirgstošo premjerministru

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ir ievietots slimnīcā desmit dienas pēc pozitīvu COVID-19 analīžu saņemšanas, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Koronavīrusa skaitļi Baltijā. Latvijā – 542, Lietuvā – 843, Igaunijā – 1 108

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Augstskolas neplāno organizēt iestājeksāmenus centralizēto eksāmenu atcelšanas gadījumā

«Iestājpārbaudījumu testi būtu jāveic attālināti un tas būtu sarežģīts process, jo būtu jāapkalpo liela reflektantu plūsma.»

Grieķijā ievieš karantīnu patvēruma meklētāju izmitināšanas centros

Grieķijā veselības aprūpes iestādes ir noslēgušas no ārpasaules divus patvēruma meklētāju izmitināšanas centrus, kur apstiprināti saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Šonedēļ gaidāms +20 grādu silts laiks

Termometra stabiņš dienā pakāpsies līdz +11…+16 grādu atzīmei, otrdien, 7.aprīlī, vietām centrālajos rajonos gaiss iesils līdz pat +20 grādiem.

Pieaudzis COVID-19 slimnieku skaits vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem

Ar COVID-19 sasirgušo iedzīvotāju skaits vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem nedēļas laikā ir gandrīz dubultojies, sasniedzot 83 gadījumus.

Nedēļa Lietuvā: Eksprezidentei darbs ANO, slēdz robežu Baltkrievijas, Krievijas automašīnām, ceļ mediķu algas

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija eksprezidentes Daļas Grībauskaites jaunais amats ANO, robežas slēgšana vieglajām automašīnām no Baltkrievijas un Krievijas, kā arī Lietuvas mediķu algu celšana.

BNN nedēļas apkopojums: Cits ekonomikas ministrs. Neaizpildītais budžeta plāns. Radzeviča bezatbildība?

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Arī dejas un dziesmas nākamgad, Amats, Parādu atlaišana, Jauns ministrs, Lejupslīde un Nepielūdzamie skaitļi.

Avots: Ventspils turpina sportot arī COVID-19 laikā. Politiķi melo par OC Ventspils darbību

Ja privātie sporta infrastruktūras turētāji ir savus infrastruktūras objektus slēgušas pilnībā, tad atrodas mūsu valstī gudrinieki, kuri turpina attiekties pret COVID-19 vieglprātīgi.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!