bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 07.12.2019 | Vārda dienas: Anta, Antonija, Dzirkstīte
LatviaLatvija

VARAM šīs nedēļas laikā izlems, vai rosināt Rīgas domes atlaišanu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas dome, atlaišana, VARAM, Juris Pūce, šonedēļ, lēmums

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) juristi šīs nedēļas laikā sniegs atzinumu par to, vai un kādā kārtībā ir rosināma Rīgas domes atlaišana, otrdien, 3.decembrī, žurnālistiem paudis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Vienlaikus ministrs norādīja, ka pašvaldība jau otro reizi nav tikusi galā ar vienu no savām autonomajām funkcijām – nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu – tādēļ juridiski pamats šāda lēmuma pieņemšanai iestājies ir.

Tomēr par konkrētu turpmāko rīcību VARAM pārstāvji vēl lems.

Ministrs atzina, ka VARAM nelolo cerības, ka dome spēs savus pienākumus veikt arī pēc 12.marta, tādēļ tiek gatavoti alternatīvi risinājumi, kā ar šo problēmu cīnīties pavasarī.

Viens variants varētu būt «ministrijas iejaukšanās pašvaldības darbā», nosakot precīzas prioritātes, kas veicamas situācijas sakārtošanai. Otrs scenārijs varētu būt pagaidu administrācijas izveide, kas darbotos ar jautājuma sakārtošanu. Vienlaikus Pūce uzsvēra, ka šie risinājumi nekādā veidā nav sasaistāmi ar domes atlaišanu, jo tas būtu cits juridisks process

Vēl par šo tematu: Valdība līdz 12.martam pagarina ārkārtējās situācijas regulējumu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā

Pūce valdības sēdē sacīja, ka kamēr viņš nebija izteicis brīdinājumu, ka dome atkārtoti nepilda savus pienākumus, kas var rezultēties ar domes atlaišanu, nekāda aktīva rīcība neesot bijusi. Tas nozīmē, ka decembrī varēja iestāties tāda pati situācija kā septembrī, proti, iedzīvotājiem un juridiskām personām nebūs spēkā esošu līgumu ar atkritumu apsaimniekotājiem, jo jaunus līgumus noslēgusi tikai dome, bet ne rīdzinieki.

Pēc ministra teiktā, ar pieņemto lēmumu pagarināt ārkārtējās situācijas regulējumu, valdība ne tikai dod domei uzdevumus no jauna vienoties ar atkritumu apsaimniekotājiem, bet arī rada juridisku pamatu iedzīvotājiem par šo pakalpojumu maksāt, neatkarīgi no tā, vai ir noslēgti līgumi.

Pēc ministra teiktā, neraugoties uz domes vēstuli, kurā tā norāda, ka ārkārtējās situācijas regulējuma pagarinājums nav nepieciešams, jo tā ir vienojusies par sadarbības turpināšanu ar pašreizējie uzņēmējiem, dome nav paskaidrojusi – uz kāda likumiska pamata tas varēs notikt.

«Atkritumu apsaimniekošanas likums nosaka, ka operatoriem ir pienākums izvest atkritumus tikai tad, ja ir attiecīgs līgums starp operatoru un iedzīvotāju,» teica Pūce.

Lai arī dome norāda, ka iedzīvotāju būs iespēja noslēgt līgumus līdz 31.decembrim, tāds termiņš nav paredzēts nevienā likumā un cilvēkiem ir jādod vismaz divi mēneši laika, uzsvēra ministrs.

«Dome ar savu lēmumu nevar mainīt vai neievērot likumu, kā arī nevar uzlikt par pienākumu iedzīvotājiem veikt šādas darbības. Viņu paustie apgalvojumi ir aplami,» skaidroja ministrs.

Viņaprāt, domes vadība «ir politiski uztraukusies», ka var tikt aktualizēts jautājums par domes atlaišanu, tādēļ visi paziņojumi par to, ka situācija ir atrisināta, viņaprāt, ir tikai aizstāvības reakcija.

Kā ziņots, Rīgas dome ir panākuši vienošanos ar SIA Clean R, SIA Eco Baltia vide un SIA Lautus par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma nodrošināšanu visiem rīdziniekiem ar līdzšinējiem noteikumiem līdz iepirkuma noslēgumam, uzsverot, ka tās ieskatā iedzīvotājiem līgumi uz šo periodu nav jāpārslēdz.

Attiecīgi Rīgas domes vadība vairākkārt paudusi nostāju, ka atkritumu apsaimniekošanas jomā galvaspilsētai ārkārtējās situācijas regulējuma pagarināšana nav nepieciešama.


Pievienot komentāru

Latvijā pērn aviopasažieru skaita kāpums bijis straujāks nekā ES vidēji

Skaitliski lielākais pasažieru skaits pērn apkalpots Lielbritānijas lidostās – 272 miljoni jeb par 2,9% vairāk nekā 2017.gadā. Otrs lielākais pasažieru skaits reģistrēts Vācijā – 222 miljoni jeb par 4,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

Baltijas un Polijas transporta ministri vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica kā galveno transporta politikas prioritāti

Baltijas un Polijas transporta ministri tikšanās laikā vienojušies turpināt virzīt Rail Baltica projektu kā galveno transporta politikas prioritāti šajā reģionā.

Valdības partijas varētu apspriest kopīgu startu Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Valdību veidojošās partijas, kuras Rīgas domē savukārt atrodas opozīcijā, varētu apspriest kopīgu sarakstu veidošanu startam potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.

Ameriks vēl nav lēmis par dalību iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās; viens no GKR līderiem varētu būt Burovs

Viņš norādīja, ka Gods kalpot Rīgai plāno startēt ārkārtas vēlēšanās, ja tādas būs, un viens no partijas līderiem, visticamāk, varētu būt pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

VNĪ padomes priekšsēdētājs Bičevskis atkāpies no amata

VAS Valsts nekustamie īpašumi padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis nolēmis atkāpties no amata.

Daugavpilī mirusī sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā

«Šī ir būtiska virzība epidemioloģiskās izmeklēšanas gaitā, jo ir apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā.»

Brexit – viena no iespaidīgākām kļūdām ES vēsturē, atklāti izsakās Tusks

Donalds Tusks, bijušais Eiropadomes priekšsēdētājs, norādījis, ka Lielbritānijas lēmums aiziet no Eiropas Savienības bijusi bloka vēsturē «viena no visiespaidīgākām kļūdām», kas sekojusi «vēl nepieredzētai gatavībai melot».

No nākamā gada reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos mainīsies tarifi

No 2020.gada 15.janvāra reģionālo maršrutu autobusos biļetes cena pieaugs par desmit centiem, bet vilcienos – par desmit vai 20 centiem.

Pūce iesniedz Saeimai likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu.

Igaunija aicina izbeigt okupāciju un cilvēktiesību pārkāpumus Gruzijā, Ukrainā

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas sanāksmē norādījis, ka starptautisko tiesību pārkāpumi un krīžu turpināšanās Gruzijā un Ukrainā apdraud drošību reģionā un grauj valstu savstarpējo uzticēšanos.

Banku izsniegto kredītu apmērs deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6%

Latvijas banku izsniegto kredītu apmērs šogad deviņos mēnešos pieaudzis par 2,6% jeb 350,386 miljoniem eiro un šogad septembra beigās bija 13,917 miljardi eiro, tostarp kredītportfelis palielinājies deviņām bankām.

Alūksnes novadā ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki

Alūksnes novadā degušas divas dzīvojamās mājas, kā dēļ gājuši bojā divi cilvēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Starp lielākajām Latvijas pilsētām varētu veidot ātrgaitas autoceļus

Latvijas valsts ceļu tīkla attīstības stratēģija paredz veidot ātrgaitas valsts ceļu «mugurkaulu» starp lielākajām Latvijas pilsētām, tie būs ceļi ar atdalītām brauktuvēm un divām joslām katrā braukšanas virzienā.

Francijā 800 tūkstoši iedzīvotāju protestē pret pensiju reformu

Francijas pilsētās virs 800 000 iedzīvotāju devušies gājienos, kamēr dzelzceļnieki, skolotāji un mediķi kopīgi sarīkojuši vērienīga apjoma streiku. Protesta akciju mērķis iestāties pret pensiju reformas pārbūvi.

Bankā: Latvijas iedzīvotāji ir sākuši krāt vairāk

Teju piektdaļai ir izdevies izveidot uzkrājumu trīs un vairāk algu apmērā, savukārt katram desmitajam tas ir vienas līdz trīs algu robežās. Savukārt nekādu iekrājumu nav salīdzinoši nelielai sabiedrības daļai – 7%.

VSAA aicina vecuma pensijas saņēmējus izmantot pensiju 2.līmeņa kapitālu

VSAA oktobra dati liecina, ka 15 700 personas, kam jau ir piešķirta vecuma pensija, nav izmantojušas savu pensiju 2.līmenī uzkrāto kapitālu.

Iekšlietu ministrs cīņā ar kontrabandu vēlas pielietot modernās tehnoloģijas

Efektīvākai cīņai ar kontrabandas ievešanu Latvijā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens vēlas pielietot modernās tehnoloģijas, kas strādātu paralēli muitas darbiniekiem.

Merkele pirmoreiz apmeklē Aušvicas Holokausta nometni

Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien pirmoreiz savā 14 gadus ilgajā valdīšanas laikā apmeklēs Aušvicas koncentrācijas nometni Polijā.

Neziņa par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām turpinās. Akciju cenām dažādas tendences

Pasaules biržās akciju cenas mainījušās dažādos virzienos, ko noteica investoru neziņa par par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām un impīčmenta likumprojekta sagatavošana pret ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Saeima atbalsta ideju atlikt Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā

Saeima pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstījusi grozījumu, ar kuru plānots par Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās datumu noteikt 2020.gada 1.jūliju, nevis 1.janvāri, kā bija nolemts iepriekš.

Ušakovs esot paudis gatavību startēt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais ilggadējais Rīgas mērs Nils Ušakovs ir gatavs startēt galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanās, ja tādas notiks, apliecinājis Ušakova pārstāvētās partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Daudzviet gaidāmi nokrišņi un brāzmains vējš

Nedēļas nogalē un nākamās darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā no rietumiem noteiks cikloni, līdz ar to debesis pārsvarā būs mākoņainas.

Saeima konceptuāli atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima pirmajā lasījumā atbalstījusi grozījumus likumā Par tiesu varu, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona tiesu.

Igaunijas premjers: Maz ticams, ka Rail Baltica pabeigs iecerētajā laikā

Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā – līdz 2026.gadam, atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!