VARAM vērsusies pie tiesībsargiem; aizdomas par kriminālpārkāpumiem Ušakova darbā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atklātais Rīgas domē liecina, ka Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), iespējams, savā darbā pieļāvis kriminālpārkāpumus, tāpēc ministrija vērsusies Ģenerālprokuratūrā un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), pirmdien, 8.aprīlī, LNT raidījumā 900 sekundes teicis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Pieļautie kriminālpārkāpumi varētu būt krāpšana un amatpersonas bezdarbība, skaidroja Pūce.

Viņš arī atkārtoti uzsvēra, ka Ušakova atstādināšanā no amata nav politisku motīvu.

Pūce uzsver, ka ministra amatā nedrīkst rīkoties kā politiķis. Neatkarīgi no tā, ir vai nav priekšvēlēšanu laiks, ministram kā amatpersonai ir pienākums rīkoties, tikko ir konstatēti likumpārkāpumi.

«Ja šajā situācijā, vadoties no citiem politiskiem apsvērumiem, piemēram, no tā, vai tas pozitīvi, vai negatīvi ietekmētu Nila Ušakova iespējas kandidēt vēlēšanās, es būtu izvēlējies pretoties faktiski civildienesta sagatavotajiem lēmumprojektam, kādos gadījumos es vispār drīkstētu pieņemt šādu lēmumprojektu,» pauž Pūce.

Jau vēstīts, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Pūce piektdien, 5.aprīlī, no amata atstādinājis Rīgas mēru.

Ušakovam tiek pārmesta SIA Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētāja pienākumu nepildīšana un normatīvo aktu pārkāpumi, kā arī pienākumu nepildīšana domes priekšsēdētaja amatā un normatīvo aktu neievērošana šajā amatā.

Iepriekš, kad Rīgas mēra darbs vēl tika izvērtēts, Ušakovs žurnālistiem arī pauda viedokli, ka Pūces sagatavotais pieprasījums sniegt paskaidrojumus bija juridiski vājš un politizēts.

Tikmēr Pūce norādījis, ka viņu Ušakova publiskie izteikumi nepārsteidz.

Rīgas mērs arī iepriekš publiski solījies, ka Pūces nelabvēlīgos lēmumus pārsūdzēs.

Jāpiebilst, ka Ušakovs no Saskaņas saraksta kandidē uz Eiropas Parlamentu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas