Varbūtība, ka Latvijā drīzumā iestāsies vasarīgi laika apstākļi, nav augsta

Lai arī maija trešajā dekādē tik ļoti vēsi laika apstākļi vairs nav gaidāmi kā mēneša vidū, varbūtība, ka Latvijā iestāsies stabili vasarīgi silti laika apstākļi, arī nav augsta.

Atsevišķās dienās iespējama gaisa temperatūras paaugstināšanās virs +20 grādiem, tomēr lielākoties karstās gaisa masas atradīsies uz dienvidaustrumiem no Latvijas teritorijas. Latviju no tām atdalīs tā sauktā atmosfēras fronte, kas pa laikam nesīs lietu, arī pērkona negaisu, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Līdzīga situācija valda arī ceturtdienas, 21.maija, dienas vidū, kad atmosfēras fronte stiepjas no Eiropas ziemeļiem līdz pat dienvidiem, šķērsojot Latvijas teritoriju.  Debesis ir apmākušās un līst, Latvijas austrumu rajonos jau gaiss ir iesilis līdz +16…+20 grādiem, bet rietumos nav siltāks par +9…+12 grādiem. Jau ceturtdien dienas gaitā mākoņu un nokrišņu zona atkāpsies uz austrumiem, bet piektdien lietus gaidāms vien pašos dienvidaustrumu rajonos. Uzspīdēs arī saule un kļūs siltāk, tomēr tas būs vien pavasarīgs siltums ar dzestriem rītiem nedēļas nogalē, turklāt arī šajās dienās neiztiks bez neliela lietus.

Nākamā darba nedēļa iesāksies ar sausu un mēreni siltu laiku, bet nedēļas vidū no dienvidiem uz ziemeļiem atkal virzīsies karstās gaisa masas, tomēr mūsu teritoriju visdrīzāk sasniegs tikai atmosfēras fronte ar mākoņiem un nokrišņiem, pats, tā sauktais, siltais sektors, kur gaisa temperatūra sasniedz pat +25 grādus, atkal paliks dienvidaustrumos no Latvijas teritorijas.

Maija pēdējās dienās atmosfēras spiediens virs Latvijas atkal paaugstināsies, nokrišņu zonas atkāpsies uz austrumiem un dienas būs saulainākas, līdz ar to dienā gaiss atkal iesils līdz +15…+20 grādiem.

Ref: 102.000.102.9852

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas