Varētu atkal atgriezties pie stingrākiem ierobežojumiem, prāto Pavļuts

Šobrīd Latvijā atkal vērojams saslimstības ar Covid-19 pieaugums, liecina pēdējie apkopotie dati par pagājušo nedēļu. Ja iepriekš  bija samazinājums, tad pagājušās nedēļas pieaugums pret iepriekšējo nedēļu ir 7,1%, vēsta Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Jaunatklāto gadījumu skaits aizvadītās nedēļas laikā pieaudzis līdz 3 503 inficētajiem (pirms septiņām dienām – 3272), jeb vidēji 513 jauni gadījumi dienā.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pēc 12.aprīļa koalīcijas sanāksmes sacīja: «Tuvākajās dienās būs uzmanīgi jāvēro, kā attīstās epidemioloģiskā situācija ar Covid-19 izplatīšanos, un, ja tā turpinās pasliktināties, tad valdībai būs jārīkojas.»

Ministrs norādīja, ka epidemiologi brīdina, ka mums ir jābūt prātīgiem un piesardzīgiem, jo ir novērots, ka pēdējās dienās ir nedaudz pasliktinājies saslimstības ar Covid-19 līmenis.

Lasiet arī: Covid-19 gadījumi Baltijā pēdējās 24 stundās. Latvijā – 210, Lietuvā – 597, Igaunijā – 269

Pieaugot testu skaitam, konstatēts lielāks saslimušo skaits, un situācija vairs neuzlabojas, kā tas bija novērots iepriekš Lieldienu brīvdienās, pauda Pavļuts.

Pēc Sadarbības sanāksmes bažas par saslimstības līmeni pauda arī zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA), sakot, ka uzmanīgi jāseko līdzi notiekošajiem procesiem un jāvērtē, vai to ietekmējusi ierobežojumu atvieglošana.

SPKC norāda, ka nemainīgs un tendenci saglabājošs ir  Covid-19 stacionēto slimnieku rādītājs – septiņu dienu laikā stacionēto skaits samazinājies par 0,2%, slimnīcās nokļuva vidēji 61 cilvēks dienā (pirms septiņām dienām – 62 stacionētu pacientu dienā).

Novērojot izplatību reģionos, pieaugums ir Vidzemē.

Turpina saglabāties saslimstības pieaugums vecuma grupās 10–19 gadi un 20–29 gadi, tomēr pārējās vecuma grupas, analizējot rādītājus pa divām nedēļām,  kopumā redzams samazinājums. Skatoties konkrētāk  bērnu vecuma grupas, redzams pieaugums vecuma grupās 6–9 gadi un 15–19 gadi, norāda SPKC.

Strauji pieaudzis Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients, kas šobrīd sastāda 1,18 (nedēļu iepriekš 0,83), tas liecina par infekcijas slimības izplatības pieaugumu.

SPKC joprojām aicina īpaši rūpīgi ievērot roku higiēnu, pareizi lietot sejas masku (nosedzot degunu un zodu), izvērtēt nepieciešamību strādāt attālināti, bet ja tas nav iespējams, tad nedoties uz darbu un publiskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

Tāpat SPKC norāda, ka ikviens var ievērot vienu no Covid-19 profilakses pasākumiem – telpu vēdināšanu! «Ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus un  dzīvniekus), vēdiniet telpas vairākas reizes dienā, plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā.» Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturas vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības iestādēs, kur mācību process notiek klātienē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas