Varētu izvērtēt LVRTC privatizāciju

Vienā no valstij piederošo Lattelecom un LMT kapitāldaļu pārdošanas scenārijiem varētu tikt izvērtēta arī Latvijas Valsts radio un televīzijas centra privatizācija.

Jānis Lielcepure

Lai arī par šādu telekomunikāciju uzņēmumu «komplekta» – Lattelecom, Latvijas Mobilā telefona (LMT) un Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) – privatizāciju publiskajā telpā oficiālu ziņu nav, tomēr kuluāru sarunās šāda iespēja tiek uzskatīta kā viens no iespējamiem risinājuma variantiem. To, ka nav dūmu bez uguns, laikrakstam Dienas Bizness neoficiāli atzīmēja vairākas personas.

LVRTC ir infrastruktūras uzņēmums, tāpēc tā iekļaušana privatizācijas darījuma «komplektā» palielinātu iespējamo Latvijas valstij saņemamās naudas daļu, bet valstij šobrīd un arī tuvāko gadu laikā akūti ir nepieciešami papildu ieņēmumi gan sava parāda atmaksai, gan valstij svarīgu projektu attīstīšanai. To, ka par LVRTC nonākšanu privātās rokās var būt diskusija, atzīst arī IBS Prudentia partneris Jānis Lielcepure, jo «valstij agrāk vai vēlāk būs jātiek skaidrībā par saviem īpašumiem un to iespējamo privatizāciju». Viņš gan atzīst, ka, lai vērtētu LVRTC iespējamo nonākšanu privātās rokās, būtu jāzina tā komercfunkcijas. «Nezinu LVRTC komercfunkcijas, izņemot LMT kapitāldaļu turēšanu, un neesmu pētījis arī tā aktīvus, taču, manuprāt, lai varētu šādu komplektu pārdot vienā paketē, tie būtu jāapvieno vismaz ar LMT vai Lattelecom,» situāciju skaidro Lielcepure.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas