VAS Latvijas Dzelzceļš darbinieku sauc pie kriminālatbildības par spiegošanu

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu pret VAS Latvijas Dzelzceļš darbinieku par spiegošanu un sprāgstvielu saturošu militārās pirotehnikas nelikumīgu iegādāšanos un glabāšanu.

Prokuratūra ziņo, ka 2017.gada 28.aprīlī Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukts Latvijas Dzelzceļš darbinieks par Krimināllikuma 85.panta pirmajā daļā un Krimināllikuma 233.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, laika posmā no 2015.gada 21.oktobra līdz 2016.gada 23.septembrim apsūdzētais, būdams VAS Latvijas Dzelzceļš darbinieks, Jelgavas dzelzceļa stacijas sliežu ceļu atbildības teritorijā regulāri, sistēmiski un mērķtiecīgi nodarbojās ar neizpaužamu militāra rakstura ziņu un komercnoslēpumu nelikumīgu vākšanu Krievijas Federācijas uzdevumā, pēc kā iegūto informāciju nodeva Krievijas Federācijā esošai kontaktpersonai.

Apsūdzētais, pārfilmējot (pavairojot) no VAS Latvijas Dzelzceļš videonovērošanas sistēmām tiešsaistes režīmā un video arhīviem, nelikumīgi ieguva ziņas par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) militārās tehnikas pārvietošanos Latvijas Republikas teritorijā.

Nelikumīgi vākto, iegūto un pavairoto informāciju un neizpaužamās ziņas, apsūdzētais elektroniskā formātā nosūtīja Krievijas Federācijā esošai kontaktpersonai, kas pārstāvēja un darbojās Krievijas Federācijas interesēs.

Bez tam apsūdzētais laika līdz 2016.gada 15.novembrim iegādājās un savā darba vietā – VAS Latvijas Dzelzceļš – piederošās nedzīvojamās ēkas kabinetā, apzinoties, ka viņam nav attiecīgas atļaujas, nelikumīgi glabāja rūpnieciski izgatavotu rokas granātu sprādziena imitācijas uzspridzinātāja ÓĒŠĆĢ imitācijas daļu. «Tā ir pieskaitāma pie militārās pirotehnikas un satur rūpnieciski izgatavotu svaidošo sprāgstvielu – dūmu pulveri 2,7, gramu apmērā un ir derīga izmantošanai pēc funkcionālās paredzētības,» vēsta prokuratūras pārstāve.

Apsūdzētajai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, vēsta prokuratūra.

Krimināllieta iztiesāšanai nodota Jelgavas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Ref: 225.000.103.820

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas