Vasarā plānots jauns atbalsts uzņēmējiem nodarbināto apmācībām

Pieprasījums pēc Eiropas Savienības (ES) fondu atbalsta nodarbināto apmācībām no komersantu puses ir augsts, tādēļ Ministru kabineta sēdē otrdien, 23.aprīlī, tika atbalstīti Ekonomikas ministrijas izstrādātie grozījumi atbalsta programmā nodarbināto apmācībām, kas paredz šā gada vasarā organizēt jaunu atlases kārtu atbalsta saņemšanai nodarbināto apmācībām, informē ministrijā.

Ekonomikas ministrijā arī atzīmē, ka Latvijas ekonomikā joprojām vērojama strauja izaugsme un arvien vairāk izjūtama darba spēka nepietiekamība, līdz ar to ieguldījumi cilvēkresursos ir būtiski.

Atbalstam varēs pieteikties sīkie (mikro), mazie, vidējie un lielie komersanti. Plānots, ka veiktie grozījumi ļaus sniegt atbalstu vismaz 150 komersantiem, apmācot vairāk nekā 2 700 darbiniekus, pauž ministrijā.

Atbalsts plānots apstrādes rūpniecības nozares biedrībām, kas ir apmācību 1.kārtas finansējuma saņēmējas un kas ERAF investīcijas apmācību projektā ieguldījušas vismaz 80% apmērā; starptautisko biznesa pakalpojumu centru biedrībai vai līdzvērtīgai biedrībai un Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares biedrības partnerībā vai individuāli īstenotam projektam tādās jomās kā datorprogrammēšana, telekomunikācijas, informācijas pakalpojumi (ja IKT nozares biedrība ir piedalījusies apmācību 1.kārtā un tā ir investējusi 1.kārtas projektā vismaz 80% ERAF finansējuma).

Katram finansējuma saņēmējam maksimāli pieejamais ERAF finansējums:

– Apstrādes rūpniecības nozares projektam – 1,5 milj. eiro;

– Starptautisko biznesa pakalpojumu centru projektam – 0,9 milj. eiro;

– Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju projektam:

– partnerībā īstenotam – 3,1 milj. eiro;

– vai individuāli īstenotam – 1,55 milj. eiro.

Katram finansējuma saņēmējam atbalsts paredzēts dažādu apmācību jomu nodrošināšanai komersantiem, kas detalizēti noteikti MK noteikumos.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas