Vašingtona atbalsta Lietuvas nostāju Taivānas jautājumā, tā Nausēda pēc tikšanās ar Baidenu

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) lūdzis ASV atbalstu Lietuvas attiecībās ar Ķīnu, kad ticies ar savu amerikāņu kolēģi Džo Baidenu (Joe Biden). Tikšanās notikus Lielbritānijā ANO Klimata pārmaiņu konferences laikā, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Nausēdam bijusi iespēja runāt ar ASV prezidentu oficiālā pieņemšanā pirmdienas, 1.novembra, vakarā. «Es vēlreiz pateicos ASV par iesaisti mūsu aizsardzībā un drošībā. Protams, es lūdzu konsekventu atbalstu mūsu politikai attiecībā uz Ķīnu,» Lietuvas prezidents sacījis konferences norises vietā, Skotijas lielpilsētā Glāzgovā.

«Šobrīd Lietuva ir mērķis, un mums jāgūst ASV, ES un Austrālijas atbalsts. Prezidents Baidens sacīja, ka [ASV – LRT] uzmanīgi seko līdzi Lietuvas soļiem un atbalsta mūs šajā ceļā,» tā Nausēda.

Lasiet arī: BNN PĒTA | Lietuvā valdošie konservatīvie ir celmlauži ar sirdsapziņu vai starptautiska nemiera cēlāji?

10.augustā Ķīnas Ārlietu ministrija atsauca savu vēstnieku Lietuvā un lika Viļņai atsaukt savu vēstnieci no Pekinas. Attiecības starp abām valstīm pasliktinājušās pēc tam, kad Lietuva atļāvusi Taivānai atvērt pārstāvniecību Viļņā, izmantojot nosaukumu «Taivāna». Pekina to uzskata par mēģinājumu atzīt demokrātiski pārvaldīto Dienvidķīnas jūras salu par neatkarīgu valsti.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1533421/us-backs-lithuania-s-taiwan-policy-nauseda-says-after-meeting-biden

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas