Vaškevičam jau desmit gadus Finanšu ministrija nespēj uzteikt darbu

Bijušais Muitas kriminālpārvaldes vadītājs Vladimirs Vaškevičs, kura krimināllieta par kukuļdošanu tiek iztiesāta jau 11 gadus, vēl aizvien ir darba attiecībās ar Finanšu ministriju (FM). Latvijas Radio noskaidroja, ka Vaškevičam saskaņā ar tiesībsargājošo iestāžu norādījumiem ir liegts tuvoties FM, tādējādi viņš ir atstādināts, nevis atlaists no darba, vēsta lsm.

Bijušais Muitas kriminālpārvaldes vadītājs Vaškevičs, kurš tiek tiesāts par kukuļdošanu, no 2011.gada 1.jūlija FM ieņem vecākā eksperta amatu. Viņš ir valsts civildienesta ierēdnis un ir uzskatāms par valsts amatpersonu.

«Tiklīdz tiesībsargājošās iestādes pieņems lēmumu, tad arī mēs rīkosimies,» pauda FM Komunikācijas departamenta direktors Aleksis Jarockis, sakot, ka FM izpilda visus tiesībsargājošo iestāžu norādījumus, kas attiecas uz šo gadījumu. Saskaņā ar tiesībsargājošo iestāžu norādījumiem Vaškevičam ir liegts tuvoties FM, tādējādi viņš ir atstādināts.

«Finanšu ministrija vairāku gadu griezumā vērsusies gan pie tiesībsargājošām iestādēm, prokuratūrā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. Esam arī jautājuši, kā mēs varam rīkoties šajā gadījumā,» teica Jarockis.

Tiesībsargājošās iestādes līdz šim nav devušas rīkojumu Vaškeviču atlaist no darba vai pārtraukt ar šo personu darba tiesiskās attiecības.

Būtībā no darba tiesiskā regulējuma skatpunkta, FM ir «sasietas rokas», jo tā Vaškeviču nevar atlaist no darba, kamēr nav notiesājošs spriedums.

Lasiet arī: Vaškevičs Maskavā sniedz konsultācijas loģistikas jomas uzņēmējiem

Vaicāts, vai bumba jeb zaļā gaisma ir tiesībsargājošo iestāžu pusē, Jarockis sacīja: «Viennozīmīgi. Tieši tā. Finanšu ministrija sagaida, ka šis process tuvākajā laikā tiks pabeigts. Tiklīdz kā tiesa pieņems notiesājošu spriedumu, saskaņā ar kuru FM varētu pārtraukt darba tiesiskās attiecības, mēs nekavējoties rīkosimies, bet patlaban bumbiņa ir tiesībsargājošo iestāžu pusē un arī tiesu varas pusē.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas