Vaškevičs Maskavā sniedz konsultācijas loģistikas jomas uzņēmējiem

Bijušais muitas vadītājs Vladimirs Vaškevičs, kurš tiek vainots sava agrākā kolēģa Tāļa Kravaļa kukuļošanā un pēc tam arī centienos ar kukuļa palīdzību viņu piespiest mainīt liecības, uz tiesu neierodas jau desmit gadus, bet Vaškeviča tiesāšana turpinās. Šobrīd viņš pārcēlies uz Maskavu, kur konsultē vietējos biznesmeņus, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

2011.gads Vladimiram Vaškevičam sākās rokudzelžos. KNAB viņu aizturēja aizdomās par vairāk nekā 60 000 eiro liela kukluļa došanu, kas varētu būt saistīts ar kādu Rīgas brīvostā strādājošu uzņēmumu.

Tiekoties kādā boulinga klubā, Vaškevičs esot kukuļojis savu senu kolēģi Valsts ieņēmumu dienestā (VID) Tāli Kravali, lai viņš pievērtu acis ar biznesmeni Vasīliju Rožko saistītas firmas Kravu termināls lietā. Uzņēmumam bija radušās problēmas ar saldētas vistas gaļas iespējamo kontrabandu. Pēc naudas nodošanas Vaškevičs aizturēts.

Pēc diviem mēnešiem Centrālcietumā pret drošības naudu Vaškeviču atbrīvo.

60 000 latu iemaksājuši advokāti. Kur nauda iegūta, viņi neatklāj, jo tas esot noslēpums.

Šī arī ir viena no pēdējām reizēm, kad Vaškevičs publiski redzēts Latvijā. Ar tiesas atļauju viņš devās uz Austriju it kā ārstēties, jo strauji esot pasliktinājies veselības stāvoklis.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pagājušajā nedēļā turpināja skatīt kukuļošanas lietu pret viņa kolēģi Kravali bez Vaškeviča klātbūtnes.

Vaškeviča advokāti bija izsaukuši divus lieciniekus, uzdeva dažus jautājumus un sēde beidzās. Viens no uzaicinātajiem bija kukuļa skandālā iesaistītās nu jau likvidētās firmas Kravu termināls valdes loceklis Vasīlijs Rožko, kurš noliedza, ka būtu saistīts ar kukuļošanu. Nākamā tiesas sēde nozīmēta pēc gandrīz pusgada – 15.septembrī. Lai nopratinātu vienu liecinieku.

Pēc vairāku gadu uzturēšanās Austrijā, kur Vaškevičs esot ārstējies, viņa un Ināras Vilkastes uzdevumā top filma. Tā it kā atmasko visu Latvijas valsts negodīgo dienestu izvērsto karu, lai iznīcinātu godīgu muitas ierēdni, kurš aizšķērsojis ceļu nepareizajiem cilvēkiem un nu piekalts gultai. Raidījuma rīcībā nonācis filmas melnais materiāls. Šajos video redzams, ka ar Vaškeviča stāvokli nemaz nav tik slikti. Filmā viņam ir grūtības izkāpt no gultas, bet melnajos materiālos Vaškevičs spēj zibenīgi pielekt kājās no invalīdu ratiem, lai aizvērtu palātas durvis.

Pret Vaškeviču kopumā ierosinātas trīs lietas. Par informācijas nesniegšanu amatpersonas deklarācijā. Šī lietas joprojām tiek iztiesāta. Kā arī centieniem piekukuļot un ietekmēt bijušo kolēģi Kravali, lai viņš mainītu liecības lietā, kuras dēļ Vaškevičs nonāca aiz restēm. Kā liecina Nekā personīga rīcībā esošs Rīgas pilsētas centra rajona tiesas spriedums, šajā lietā figurēja vēl viens Vaškeviča kolēģis Igors Semjonovs. Viņš nozieguma plānošanā atzinās un saņēma vieglu sodu – divus gadus nosacīti. Kravalim par liecību maiņu solīti trīs miljoni eiro. Izmantoti pat draudi uzrunāto biznesmeni uzspridzināt savā automašīnā, lai šādi brīdinātu Kravali.

2017.gadā Vaškevičam bija beidzies termiņš Latvijas Republikas pasei. To saņemt varētu Latvijas vēstniecībā, kur, iespējams viņu aizturētu un nogādātu uz cietumu Rīgā. Bet kā noskaidrots, jauna pase Vaškevičam nav izsniegta. Kā apstiprina vairāki avoti, Vladimirs Vaškevičs Austriju pametis un pēdējos divus gadus dzīvo Maskavā. Visticamāk sākumā saņēmis bēgļa statusu, bet šobrīd esot nokārtojis un saņēmis Krievijas pilsonību. Maskavā dzīvo īrētā dzīvoklī. Kā redzams Krievijas publiskajos reģistros, Vaškevičs reģistrējies Krievijā kā individuālais komersansts. Šobrīd mēģinot nodarboties ar konsultāciju sniegšanu loģistikas jautājumos, kur zināmās krievvalodīgo uzņēmēju aprindās esot iemantojis cieņu. Ināra Vilkaste joprojām dzīvojot mājā Dārzciema ielas rajonā Rīgā. Raidījumam viņu tur sastapt neizdodas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas