VBTAI pienākuši «pusaudža gadi» – inspekcija svin 15 gadu jubileju

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) 1.decembrī atzīmē savu 15 gadu jubileju. Cilvēka dzīvē šis skaitlis iezīmē pusaudža gadus – laiku, kad personība jau ir gandrīz izveidojusies, turklāt tai ir skaidrs viedoklis par visu pasaulē, un šis viedoklis ir vienīgais pareizais. Citiem vārdiem – tie ir tā saucamie pusaudža gadi, kas līdz galam izveido un noslīpē cilvēka personību, atzīmējot jubileju, pauž VBTAI priekšnieks Jānis Ābele.

«VBTAI nav vecāko Latvijas valsts iestāžu pulkā, tomēr tās iespaids uz sabiedrību ir salīdzinoši liels. Galu galā – gandrīz visi mēs zinām, kā vislabāk audzināt bērnus, gandrīz ikviens sirdī jūtas zinošākais bērnu tiesību aizsardzības eksperts. Ar to mēs sastopamies savā ikdienas darbā, uzklausot dažādus viedokļus un ieteikumus. Un jā – tie visi mums ir svarīgi, jo visskaidrāk atspoguļo sabiedrības domas, uzskatus un gaidas. Tie ļauj un liek mums strādāt labāk,» saka Ābele.

Atskatoties uz pirmsākumiem, Ābele teic:

«Jau kopš savas izveidošanas brīža VBTAI būtiski mainīja sabiedrības dienaskārtību – izveidojot inspekciju, valsts pirmo reizi skaļi un skaidri paziņoja, ka bērni un to tiesības valstij ir svarīgi.»

«Protams, mēs varam vēlēties šai jomai veltītus daudz lielākus resursus, vienotu politisko gribu atzīt bērnu labākās intereses par prioritārām praksē, nevis tikai partiju retorikā, taču kopējais attīstības virziens ir skaidrs – mēs kā sabiedrība pakāpeniski iesim uz arvien lielāku bērnu tiesību aizsardzību un ievērošanu ikdienā, uz arvien pieaugošāku sabiedrības līdzatbildību par ikvienu bērnu.»

Inspekcijas vadītājs arī atzīst, ka nākamo darba cēlienu VBTAI sāk ļoti sarežģītā laikā. «Aizvadītā gada laikā izdzīvotā pandēmija turpinās, un nevienam līdz galam nav skaidrs, kad šī situācija beidzot mainīsies. Ģimenēs un sabiedrībā kopumā pieaug trauksme un neziņa par nākotni, taču tas neilgs mūžīgi – jā, pašlaik ir ļoti smags laiks, bet tā tas parasti ir vienmēr pirms izmaiņām. Esmu pārliecināts, ka šīs izmaiņas vairs nav tālu.»

«Jau pavisam drīz gan VBTAI, gan sabiedrība kopumā aizsāks jaunu savas dzīves posmu – sāks to stiprāki, zinošāki un labāk sagatavoti jauniem izaicinājumiem.»

Ābele uzsver: «Pats svarīgākais, lai mums izdotos, ir ne tikai darbs, zināšanas un vēlme strādāt, bet arī nedaudz ticības – ticības tam, ka visu mūsu darbs ir svarīgs, ka mums ir atbalsts un kopējs mērķis būvēt arvien labāku Latviju visiem tās bērniem.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas