VDD izstrādā Terorisma finansēšanas novēršanas stratēģiju

Valsts drošības dienests (VDD) ir izstrādājis Terorisma finansēšanas novēršanas stratēģiju 2019. – 2021.gadam, kuras mērķi ir pilnveidot terorisma finansēšanas novēršanas sistēmu Latvijā, stiprināt valsts spējas cīņai ar terorisma finansēšanu un uzlabot Latvijas reputāciju starptautiskajos finanšu tirgos.

«Terorisma finansēšanas novēršanas stratēģijā ir raksturota terorisma draudu situācija Latvijā un citās pasaules valstīs, kā arī definēti vienoti terorisma finansēšanas novēršanas stratēģiskie pamatprincipi visām terorisma finansēšanas novēršanā iesaistītajām institūcijām Latvijā,» skaidro VDD.

Dienestā norāda, ka stratēģijā definētie pamatprincipi palīdzēs nodrošināt efektīvu terorisma finansēšanas novēršanas sistēmu Latvijā, mazinot terorisma finansēšanas riskus, un attīstīt koordinētu un efektīvu terorisma finansēšanas novēršanā iesaistīto institūciju sadarbību.

VDD uzsver, ka Latvijā terorisma draudu līmenis saglabājas zems un VDD rīcībā esošā informācija neliecina, ka pārskatāmā nākotnē varētu rasties nepieciešamība to paaugstināt.

Vienlaikus VDD ieskatā ir jāņem vērā, ka terorisms joprojām ir viens no galvenajiem apdraudējumiem Eiropas un arī citu pasaules valstu drošībai. «Teroristi pastāvīgi meklē jaunus veidus, kā finansēt savas aktivitātes: teroristisko organizāciju darbību, kaujinieku ceļošanu un iesaistīšanos bruņotajos konfliktos, uzbrukumu sagatavošanu, jaunu dalībnieku rekrutēšanu, propagandas izplatīšanu, ieroču un viltotu dokumentu iegādāšanos, ikdienas izdevumu segšanu u.c.»

Lai arī Latvijā nav notikuši ar terorismu saistīti incidenti un nav konstatēta teroristu organizāciju darbība, VDD Latvijā ir konstatējis personas, kuru paustie uzskati norāda uz radikalizācijas riskiem, atzīmē dienestā.

VDD uzmanības lokā arī ir nonākuši Latvijas iedzīvotāji, kuri ir pievienojušies islāmistu teroristu grupējumam Daesh.

Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komiteja Moneyval 2018.gada 23.augustā publicēja piektās kārtas ziņojumu par Latviju, kurā tika analizēta terorisma finansēšanas novēršanas sistēma mūsu valstī un sniegtas vairākas rekomendācijas tās uzlabošanai.

Moneyval rekomendāciju ieviešanu koordinē Finanšu izlūkošanas dienests. Šā gada sākumā VDD izstrādāja terorisma finansēšanas un proliferācijas novēršanas vadlīnijas, bet tagad noslēgts darbs pie Terorisma finansēšanas novēršanas stratēģijas, atgādina VDD.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas