VDD nesāks kriminālprocesu par Rīgas domes sadarbību ar Krimas tilta projektētājiem

Tilts, kas savieno Krimas pussalu un Krieviju

Valsts drošības dienests (VDD) nolēmis neuzsākt kriminālprocesu par Rīgas domes sadarbību ar Krimas tilta projektētājiem, jo pēc resoriskās pārbaudes konstatēts, ka nav noticis noziedzīgs nodarījums, jo pašvaldība sadarbību ar uzņēmumu sākusi pirms sankciju režīma ieviešanas, šāda atbilde uz iesniegumu VDD sniegta Rīgas domes Visu Latvijai–Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL–TB/LNNK) frakcijai.

VL–TB/LNNK frakcija pagājušā gada 29.oktobrī vērsās VDD (toreiz – Drošības policijā), lai tā izvērtētu turpmāku domes sadarbību ar Krievijas uzņēmumu, kas projektējis Krimas tiltu un pretēji Eiropas Savienības (ES) sankcijām izstrādā arī satiksmes pārvadu Rīgā, atgādina frakcijas pārstāvis Edgars Ratnieks.

Viņš atzīmē, ka Krimas tilts savieno Krieviju ar Krimu. «Tas nozīmē, ka šādi stiprināta Krievijas propaganda par Krimas okupāciju. VL–TB/LNNK frakcija par absurdu uzskata situāciju, ka šādi uzņēmumi var brīvi darboties Latvijas galvaspilsētā, gūstot par to ienākumus no rīdzinieku nodokļiem, tādēļ vērsās drošības iestādē kriminālprocesa uzsākšanai.»

Pamatojoties uz VL–TB/LNNK frakcijas iesniegumu, VDD veica resorisko pārbaudi. VDD norāda, ka Krievijas Federācijā reģistrētā slēgtā akciju sabiedrība Institut Giprostrojmost–Sankt-Peterburg ir pilnsabiedrības G.B.V. dalībniece. Rīgas domes Satiksmes departaments 2016.gada 17.augustā noslēdza līgumu ar pilnsabiedrību G.B.V. par Austrumu maģistrāles posma «Ieriķu iela – Vietlavas iela» projektēšanu un autoruzraudzību.

VDD pārbaudes laikā noskaidrots, ka Satiksmes departaments pirmos divus maksājumus pilnsabiedrībai G.B.V. ir veicis pirms pret sankcionēto personu ir noteiktas sankcijas, savukārt galīgais maksājums uz attiecīgo brīdi nav veikts.

VDD skaidro, ka ES jurisdikcijā esošās personas finanšu līdzekļu nodošana regulas pielikumā iekļautai juridiskai personai ir aizliegta. Tomēr, ja pārskaitījums izriet no saistībām, kas radušās saskaņā ar līgumu, kas noslēgts pirms dienas, kad pret sankcionēto personu noteiktas sankcijas, ir piemērojams regulas izņēmums. Tādējādi regula neparedz atbildību par maksājumiem, kas veikti saskaņā ar līgumiem, kas noslēgti pirms sankcionēšanas datuma. Taču kompetentajai institūcijai ir pienākums pārliecināties, ka maksājums patiešām ir jāveic saskaņā ar šādu līgumu.

Pagājušā gada jūlijā Eiropas Savienības Padome grozīja regulu Par ierobežojošiem pasākumiem attiecībā uz darbībām, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība. Attiecīgajā regulā tika iekļauts arī AO InstitutGiprostrojmost-Sankt-Peterburg.

VDD norāda, ka frakcijas pārstāvjiem likums neparedz tiesības pārsūdzēt VDD pieņemto lēmumu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas