VDD sāktajā kriminālprocesā viens no aizdomās turētajiem ir Baltijas mediju alianses līdzīpašnieks Solodovs

Valsts drošības dienesta (VDD) sāktajā kriminālprocesā par starptautisko sankciju pārkāpšanu viens no aizdomās turētajiem ir SIA Baltijas mediju alianse līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs Oļegs Solodovs, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Saskaņā ar Firmas.lv datiem, Latvijas valstspiederīgajam Solodovam pieder 50% uzņēmuma kapitāla daļu, bet otri 50% pieder Krievijas valstspiederīgajam Aleksejam Pļasunovam.

Solodovs ir Baltijas mediju alianses valdes priekšsēdētājs kopš tā dibināšanas 2007.gadā. Kopā ar viņu valdē darbojas arī Pļasunovs, liecina Firmas.lv dati.

Kā ziņots, VDD otrdien, 4.februārī, veicis vairākas kratīšanas Rīgā un Tallinā. Kratīšanas veiktas 2019.gada 19.decembrī sāktā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 84.panta 3.daļas – par Eiropas Savienības noteikto sankciju pārkāpšanu, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Vēl par šo tematu: Aizdomās par sankciju pārkāpšanu VDD veicis kratīšanas objektos Rīgā un Tallinā

Kā informē VDD, dienas gaitā sadarbībā ar Igaunijas Drošības policiju (KAPO) tika veiktas vairākas sankcionētas kratīšanas ar aizdomās turētajām personām saistītos objektos Rīgā un tās apkaimē, kā arī Tallinā, to laikā iegūstot lielu skaitu dokumentu un datu nesēju.

«Izmeklēšanā iegūtā informācija rada pamatu aizdomām, ka personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās nodrošinājusi piekļuvi finanšu un saimnieciskajiem resursiem lielos apmēros personai, pret kuru vērstas Eiropas Savienības sankcijas par darbībām, ar ko tiek grauta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība,» teikts VDD izplatītajā paziņojumā.

Minētajā lietā patlaban divām personām ir piemērots aizdomās turētā statuss un noteikti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Vēl vairākām personām ir noteikts procesuālais statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Lai izmeklēšana varētu noritēt netraucēti, VDD no plašākiem komentāriem par šo gadījumu pagaidām atturas.

VDD atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr tās vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Viens no objektiem, kur VDD amatpersonas otrdien, 4.februārī, veica kratīšanu, iespējams, ir SIA Baltijas mediju alianse, vēstīja Latvijas Televīzija. Uzņēmuma birojs atrodas Rīgā, Ģertrūdes ielā.

SIA Baltijas mediju alianse ietilpst televīzija Pirmais Baltijas kanāls, reklāmas aģentūras Pirmais Baltijas muzikālais kanāls un Baltijas mediju reklāma, reklāmas un mediju aģentūra Ren TV Baltic, televīzijas kanālu izplatītājs Tem LV un izdevniecības nams Print Media, kā arī laikraksti MK Latvija un MK Estoņija un to interneta versijas.

Kopumā Baltijas mediju aliansē ietilpst 25 televīzijas kanāli Baltijā. Uzņēmums producē vietējās televīzijas ziņas Latvijā un Igaunijā.

Kompānija Baltijas mediju aliance reģistrēta 2007.gada maijā, un tās pamatkapitāls ir 3 579 518 eiro, liecina Firmas.lv informācija. Baltijas mediju aliance ir seši meitasuzņēmumi – Pirmais Baltijas kanāls, Baltijas mediju reklāma, Tem LV, Izdevniecības nams Print Media, Ren TV Baltic un Pirmais Baltijas muzikālais kanāls. Visās šajās kompānijās Baltijas mediju aliance ir vienīgā īpašniece.

Baltijas mediju aliance koncerna apgrozījums 2018.gadā bija 19,443 miljoni eiro, kas ir par 5,2% mazāk nekā gadu iepriekš, bet grupas peļņa pieauga 29 reizes un bija 3,895 miljoni eiro.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas