VDK dokumentus internetā publicēs dienu pēc attiecīgo MK noteikumu stāšanās spēkā

Šogad publicējamās Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu grupas būs pieejamas Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) tīmekļvietnē nākošajā dienā pēc nepieciešamo Ministru kabineta noteikumu stāšanās spēkā. 

Vietnei varēs piekļūt no LNA centrālās mājas lapas www.arhivi.gov.lv sadaļas Aktualitātes vai sadaļas Virtuālās izstādes un digitālie resursi. Speciālās digitālo resursu vietnes adrese ir kgb.arhivi.lv, informē LNA.

Lai LNA tīmekļvietnē piekļūtu VDK dokumentiem un netieši ar VDK saistītiem dokumentiem, interesentiem būs jāreģistrējas, lai VDK likuma un Vispārējās Datu aizsardzības regulas prasību pārkāpuma gadījumā būtu iespējams identificēt personu. Reģistrējoties personai būs jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, (ja nav personas koda – ārzemnieka identifikācijas kods, kas ierakstīts viņa personu apliecinošā dokumentā un valsts, kura dokumentu izdevusi), elektroniskā pasta adrese, kas būs tā lietotāja vārds, un parole, kā arī VDK likumam atbilstošs dokumentu izmantošanas mērķis.

Šogad publicējamās dokumentu grupas ir: PSR VDK darbinieku telefongrāmata; LPSR VDK ārštata operatīvo darbinieku uzskaites kartotēka; LPSR VDK aģentūras alfabētisko kartotēka; LPSR VDK aģentūras statistisko kartotēka un Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts arhīva fonda PA-101 Latvijas Komunistiskās partijas Centrālā Komiteja apraksti (uzskaites saraksti)

Dokumenti tiks publicēti oriģinālajā kārtībā. Lielākā daļa dokumentu ir krievu valodā un rokrakstā.

Nākamā gada janvārī vietne tiks papildināta ar lietās par sadarbības fakta konstatēšanu taisīto tiesas spriedumu rezolutīvajām daļām.

Vietnē publicētās ziņas ir informatīva rakstura ziņas un nerada juridiskas sekas bez atbilstoša fakta konstatējuma tiesas nolēmumā, norāda LNA.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas