Veiksmīgi izspruka cauri? KNAB par iespējamo informācijas noplūdi Kļaviņa lietā sodus nepiemēro

Ministru prezidents Māris Kučinskis (no kreisās) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume

Noslēdzot dienesta pārbaudi par iespējamo informācijas noplūdi bijušā Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa krimināllietā, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nevienu amatpersonu nav sodījis, bet pārbaudes atzinumu nodevis izvērtēšanai Drošības policijā (DP).

Saistībā ar konkrēto gadījumu tika izveidota dienesta izmeklēšanas komisija, kas darbu noslēdza 31.oktobrī, kad ar savu atzinumu iepazīstināja arī KNAB priekšnieku. Atbilstoši noteikumu prasībām komisijas atzinums nosūtīts izvērtēšanai DP un Satversmes aizsardzības birojam.

Ievērojot, ka komisijas atzinums ir klasificēta informācija, detalizētāku informāciju KNAB par komisijas konstatēto nevarēja sniegt. Birojs gan apliecināja, ka dienesta izmeklēšanas rezultātā neviena KNAB amatpersona disciplinārsodu nav saņēmusi.

Tikmēr DP dienesta izmeklēšanas komisijas atzinums vēl nav saņemts.

BNN jau ziņoja, ka ģenerālprokuratūra nu jau bijušajam Saeimas deputātam Askoldam Kļaviņam saistībā ar nelikumīgu transporta kompensācijas iegūšanu piemērojusi 120 stundas piespiedu darba un uzlikusi valsts budžetā atmaksāt gandrīz 10 000 eiro.

Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors  piemērojis priekšrakstu par sodu Kļaviņam par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dienesta viltojuma izdarīšanu.

Apsūdzētais savu vainu atzina pilnībā un piekrita sodam – 120 stundām piespiedu darba, kā arī valsts budžetā iemaksāt noziedzīgi iegūtos līdzekļus 9 948 eiro apmērā.

Tāpat vēstīts, ka septembrī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers intervijā LNT raidījumā 900 sekundes atzina, ka informācija no KNAB šajā lietā noplūda un tas ir nenoliedzams fakts. Tomēr viņš uzsvēra, ka publiskajā telpā izskanējušie apvainojumi attiecībā uz KNAB vadītāja Jēkaba Straumes un premjerministra Māra Kučinska (ZZS) iespējamo iesaisti informācijas nopludināšanā, ka pret Kļaviņu sākts kriminālprocess, ir pilnīgi nepamatoti.

«Nekad nav bijis izpausts, ka ir sākts kriminālprocess [..],» norādīja Kalnmeiers, piebilstot, ka par to, kurš informāciju nopludinājis no KNAB, birojā ir sākta dienesta pārbaude.

Ģenerālprokurors toreiz studijā arī nolasīja Kļaviņa lietā noklausīto sarunu fragmentus. 15.maijā Kļaviņš saņēmis zvanu un viņam teikts: «Tur taisās ierosināt lietu pret tevi un prasīšot atļauju deputātiem uzsākt tur ko tur, un tas ir stāsts par tiem izdevumiem.»

Kalnmeiers nenoliedza, ka zvanītājs bija kādreizējais premjers no Zaļo un zemnieku savienības Indulis Emsis, uzsverot, ka tas jau publiski ir izskanējis. Ģenerālprokurors gan norādīja, ka Emsi neviens nenoklausījās.

Zināms, ka Kalnmeiers ierosinājis disciplinārlietu pret Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokuroru Arvi Miglānu saistībā ar likumpārkāpumiem Kļaviņa krimināllietā. Tagad disciplinārlietas materiālus vērtēs prokuratūras Atestācijas komisija, bet lēmums par iespējamo disciplinārsodu būs jāpieņem ģenerālprokuroram.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas