Vēja ātrums brāzmās Rīgā un Jūrmalā sasniedzis 30–32 metrus sekundē; ir postījumi

Pirmdien ap plkst. 13.40 Jūrmalā ziemeļu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprinājies līdz 32 metriem sekundē, savukārt Daugavgrīvā un Kundziņsalā, Rīgā, – līdz 30 metriem sekundē, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Galvaspilsētas centra meteostacijā maksimālais vēja ātrums brāzmās līdz plkst. 14.00 bija 28 m/s. Tik stipra vētra Rīgā nav bijusi kopš 2005.gada janvāra. Savukārt Liepājas un Ventspils ostā pirmdien reģistrētas brāzmas attiecīgi līdz 27 m/s un 29 m/s.

Laikapstākļu dēļ vairāki lidojumi no Rīgas novirzīti uz citām lidostām, liecina informācija lidostas Rīga mājaslapā.

Pēc aktuālās informācijas, novirzīti kopumā pieci lidojumi – WizzAir lidojums no Kijevas, kā arī airBaltic lidojumi no Briseles, Frankfurtes, Dubaijas un Parīzes.

Vētras dēļ pirmdien traucēta satiksme vairākos Rīgas sabiedriskā transporta maršrutos.

Miera ielā apstājusies 11.maršruta tramvaju kustība. Vētras nolauzts sabojājis tramvaja līnijas kontakttīkla atsaiti, tādēļ satiksme apturēta.

Apturēta satiksme arī 56. autobusu maršrutā Graudu ielā virzienā uz Ziepniekkalnu. Tas noticis slēgtas dzelzceļa pārbrauktuves dēļ.

Nolūzuša koka dēļ 29.maršruta autobusu kustība apstājusies pie pagrieziena uz Bukultiem.

Pamazām ienāk arvien vairāk ziņu par vēja atrautiem jumtiem dažādām ēkām.

 

Jau ziņots, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdinājumu par vētru galvaspilsētā, Jūrmalā un Pierīgas novados paaugstinājis no oranžā līdz sarkanajam līmenim.

Tiek prognozēts, ka Rīgā ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 33 metriem sekundē.

Sarkanais brīdinājums nozīmē, ka iespējami ievērojami postījumi plašās teritorijās, kā arī nelaimes gadījumi, kas apdraud cilvēku dzīvību. Iedzīvotājiem jāseko līdzi informācijai un norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas, un jābūt gataviem ārkārtas pasākumiem, tai skaitā evakuācijai.

Vējš lauzīs kokus un radīs citus postījumus, cilvēki var ciest no vēja nestiem priekšmetiem un atlūzām, iespējami plaši bojājumi īpašumiem un infrastruktūrai.

Ūdens līmenis galvaspilsētā, līdzīgi kā piektdien, pakāpsies aptuveni metru virs normas. Gan Rīgā, gan Gaujas un Lielupes lejtecē spēkā dzeltenais brīdinājums par augstu ūdens līmeni un zemāko vietu applūšanu.

sarkanais brīdinājums, Rīga, vētra, LVĢMC,vējš, vēja stiprums,lidosta, Doma baznīca, postījumi, Rīgas satiksme,
Foto: Edijs Pālens/LETA

Vētras kulminācija gaidāma dienas vidū un pēcpusdienā, bet Latgalē – pirmdienas pievakarē. Kurzemē un Vidzemē pievakarē sāksies vēja ātruma mazināšanās.

Lielākie vēja postījumi gaidāmi Rīgā, Jūrmalā un novados ap galvaspilsētu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas