Prezidents: Iestāšanās NATO – nozīmīgākais notikums Latvijai pēc neatkarības atguves

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

«Latvijas iestāšanās NATO (Ziemeļatlantijas līguma organizācija – North Atlantic Treaty Organisation) pirms piecpadsmit gadiem bija nozīmīgākais notikums pēc neatkarības atgūšanas. Šodien mēs esam stiprāki kā jebkad iepriekš. Kopā ar mūsu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem par mūsu valsts drošību stāv arī mūsu sabiedrotie – NATO dalībvalstis,» uzsver Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents atzīmē, ka 21.gadsimtā pasaule saskaras ar kompleksiem draudiem un izaicinājumiem. «Šos draudus pilnībā novērst un izaicinājumus pārvarēt varam tikai kopā, esot vienoti, stiprinot NATO un ar Eiropas Savienības aizsardzības iniciatīvām papildinot NATO. Vienlīdz būtiski turpināt darbu, lai NATO ietvaros paaugstinātu dalībvalstu spējas stāties pretī ne tikai tradicionālajam, bet arī hibrīdajam apdraudējumam.»

Atzīmējot Latvijas iestāšanās NATO piecpadsmito gadadienu, piektdien, 2019.gada 29.martā, no rīta pie Rīgas pils notika svinīgā goda sardzes maiņa. Savukārt plkst. 8.00 Rīgas pils Svētā Gara tornī svinīgi tika pacelts NATO karogs.

Pasākumos piedalījās Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvežleitnants Sandris Gaugers, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas komandieris pulkvežleitnants Filips Sovē (Philippe Sauvé), NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā pārstāvji no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas un ASV militārais atašejs Latvijā.

2019.gada 29.martā aprit 15 gadi, kopš Latvija līdz ar citām topošajām dalībvalstīm Vašingtonā iesniedza iestāšanās dokumentus un oficiāli pievienojās Ziemeļatlantijas līguma organizācijai – NATO. Savukārt 4.aprīlī organizācija svinēs pastāvēšanas 70.gadadienu, tādējādi iezīmējot 2019.gadu kā NATO jubilejas gadu Latvijā un visā aliansē.

«Latvija kopš neatkarības atjaunošanas vēlējās nostiprināties eiroatlantiskajā vērtību un drošības telpā. Mums tas ir izdevies! Šogad atzīmējam 15 gadus, kopš kļuvām par NATO dalībvalsti. Latvija ir aktīvs un uzticams NATO sabiedrotais un pilda savus pienākumus. Kā alianses dalībvalsts Latvija piedalās lēmumu pieņemšanā visaugstākajā līmenī, un tas tieši ietekmē Latvijas drošību,» uzsvēris ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas