Vējonis: Janvārī obligāti jāpieņem lēmumi par Moneyval rekomendācijām

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Janvārī ir obligāti jāpieņem lēmumi par Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas Moneyval rekomendācijām, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents sīkāk nestāstīja, kādi lēmumi jāpieņem, vienlaikus norādīja, ja nebūs jaunās valdības, to darīs šī.

Viņaprāt, darbs ar pagaidu valdību nav kavēklis, jo tā strādās līdz jaunās izveidei. Viņš atzina, ka, iespējams, aizejošajai valdībai nav tik liela entuziasma sākt reformas vai labot kādas lietas, vienlaikus norādot, ka neapšaubāmi ir labāk šādus lēmumus pieņemt jaunajam Ministru kabinetam.

Prezidents mierināja, ka pagaidu valdība dara visus neatliekamos darbus. Turklāt janvārī ir obligāti jāpieņem lēmumi par Moneyval rekomendācijām, viņš uzsvēra.

Prezidents ir pārliecināts, ka Moneyval rekomendāciju ieviešanā atbildīgās institūcijas strādā pēc labākās sirdsapziņas.

Kā ziņots, Moneyval noteikusi Latvijai pastiprinātu kontroles režīmu. Tās ziņojuma par Latviju kopsavilkumā skaidrots, ka kontroles režīms pastiprināts, jo Latvija saņēmusi zemu vai vidēju novērtējumu pēc vairākiem efektivitātes kritērijiem.

“Moneyval” Latvijas rīcību atzīst par mazefektīvu divās jomās – patiesā labuma guvēju noteikšanā un masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas finansēšanas novēršanā.

Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis  pagājušā gada nogalē uzsvēra, ka Latvijai 2019.gadā ir būtiski panākt progresu “Moneyval” rekomendāciju ieviešanā, lai stiprinātu Latvijas reputāciju finanšu tirgos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas