Vējonis norāda uz nepieciešamību palielināt  finansējumu diasporas izglītības sistēmai

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina palielināt valsts finansējumu diasporas izglītības sistēmai, ziņo Prezidenta preses dienestā.

«Izglītība ir latviskās identitātes pamats, ar ko bērnam tiek ielikta piederības izjūta un zināšanas par Latviju,» uzsvēra Vējonis, svētdien, 30.jūlijā, uzstājoties pirmajā Eiropas Latviešu kongresā.

Tāpat viņš norādīja, ka redz lielāku valsts iesaisti un iniciatīvu, lai turpinātos darbs pie kvalitatīvas latviešu diasporas izglītības sistēmas veidošanas, kā arī finansējuma palielināšanas, īpaši nedēļas nogales skolām.

Vējonis pauda, ka šobrīd vairāk nekā 120 valstīs dzīvo ap 370 tūkstošiem Latvijas valstspiederīgo un latviešu izcelsmes cilvēku. Ar katru gadu turpina pieaugt Latvijas diasporas kultūras kopu, nedēļas nogales skolu un diasporas organizāciju skaits.

«Tomēr tie ir tikai skaitļi – aiz tiem stāv cilvēki un viņu darbi, kuri ir nepieciešami Latvijai. Kori, deju kolektīvi, svētdienas skolas, latviešu organizācijas – tas ir milzīgs brīvprātīgo ieguldījums. Paraugs mums visiem, kā būt kopā un saglabāt savas saknes,» teica Raimonds Vējonis.

Viņš izteica pateicību latviešu organizācijām pasaulē par nenogurstošo darbu, veidojot un kopjot ārvalstīs dzīvojošo tautiešu saiti ar Latviju, kas tiek uzturēta kopš laikiem, kad Latvija vēl bija nošķirta aiz dzelzs priekškara un tikai sapņoja par neatkarību.

Vējonis arī pauda cerību, ka 1.Eiropas Latviešu kongress kļūs par domu un pieredzes apmaiņas tradīciju, stiprinot saites starp Latvijas iedzīvotājiem un tautiešiem ārzemēs.

Ref:224.000.103.17863

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas