Vējonis: Attiecības ar Azerbaidžānu paplašinās ekonomisko sadarbību

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

«Latvijas un Azerbaidžānas divpusējās attiecības kļūst ciešākas, kas dod iespējas sākt jaunus ekonomiskās sadarbības projektus,» norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis, pirmdien, 17.jūlijā, tiekoties ar Azerbaidžānas Republikas prezidentu Ilhamu Alijevu.

Valsts prezidents atzīst, ka šis gads ir ļoti intensīvs abu valstu divpusējās attiecībās, jo ir notikusi vizīšu apmaiņa un cieša sadarbība dažādos valsts pārvaldes un pašvaldību līmeņos, BNN norāda Valsts prezidenta kancelejā.

«Šodien parakstītā kopējā deklarācija par stratēģiskās partnerības nodibināšanu starp Latviju un Azerbaidžānu, ka arī sadarbības līgumi izglītības, transporta un būvniecības uzraudzības jomā sniegs jaunas iespējas divpusējo attiecību padziļināšanā. Vizītes ietvaros notiekošais Biznesa forums un jūnijā notikusī starpvaldību komisijas sēde ļauj cerēt uz jauniem ekonomiskās sadarbības projektiem un savstarpējās tirdzniecības pieaugumu,» teic Vējonis.

Tāpat Vējonis uzsver, ka Latvija ar savu izdevīgo ģeogrāfisko izvietojumu vēlas stiprināt sadarbību ar Azerbaidžānu transporta jomā, īpaši Ziemeļu – Dienvidu transporta koridora ietvaros, kā arī veicināt Latvijas pārtikas produktu eksportu uz Azerbaidžānu. «Redzam potenciālu attīstīt sadarbību izglītības un zinātnes, informācijas tehnoloģiju (IT), farmācijas un būvniecības nozarēs. Mēs esam ļoti ieinteresēti regulāras aviosatiksmes izveidošanā starp Latviju un Azerbaidžānu, kas sekmēs biznesa kontaktus un būs labs atbalsts tūrisma nozarei,» teic Valsts prezidents.

Pēc Valsts prezidenta kancelejas ziņotā  tikšanās laikā tika pārrunāts plašs jautājumu loks, tai skaitā cilvēktiesību un demokrātijas jautājumi Azerbaidžānā. «Demokrātijas, cilvēktiesību un likuma varas principu ievērošana ir svarīga jebkuras valsts veiksmīgai attīstībai. Latvijas puse aicināja strādāt pie šiem jautājumiem. Vienlaikus vēlos norādīt, ka tas ir svarīgi arī Eiropas Savienības (ES) – Azerbaidžānas attiecību veicināšanai,» uzsver Vējonis.

Valsts prezidents atzīst, ka Azerbaidžāna ir nozīmīgs ES partneris enerģētikas un transporta jomā un novērtēja Azerbaidžānas lomu Dienvidu gāzes koridora projektā, kas ir būtisks ieguldījums, diversificējot enerģijas piegādes Eiropas Savienībai. «Latvija atbalsta drīzu ES-Azerbaidžānas sadarbības līguma noslēgšanu. Savukārt novembrī gaidāmais ES Austrumu partnerības samits būs laba iespēja rast abpusēji izdevīgus tālākas sadarbības virzienus.»

Ref:224.000.103.1756

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas