Vējonis: sacensība par Valsts prezidenta amatu varētu būt starp Zatleru un Sudrabu

Raimonds Vējonis

Pašreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers potenciāli ir tas cilvēks, kurš varētu oficiāli tikt izvirzīts par prezidentu, viņam atbalstu devušas arī politiskās partijas. Taču kandidātu skaits būs atkarīgs no tā, kā partijas spēs vienoties, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis.

Arī Valsts kontroliere Inguna Sudraba ir labs kandidāts, pieļauju, ka varētu būt sacensība starp Zatleru un Sudrabu, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atzina Vējonis.

Ja runā par iemeslu, kāpēc Zaļo un zemnieku savienība ir mazliet rezervēta pret pašreizējo Valsts prezidentu, jāatceras brīdi, kad prezidents bija apmeklējis frakciju iepriekšējā reizē pirms ievēlēšanas. Kad vaicājām par viņa attieksmi pret atomelektrostacijām, Zatlers izteicies noraidoši, taču dzīve parādīja, ka attieksme izrādījās citādāka, atklāja ministrs.

Tā kā prezidentu kopumā ievēl Saeima, tas neizslēdz iespēju vienoties starp visām partijām, piebilda Vējonis.

Baažas par valdības stabilitāti var radīt dažādi apstākļi, taču tā būtu muļķīga situācija, ja valdība demisionētu tikai tāpēc, ja tiktu ievēlēts cits prezidents. Tā būtu spēlēšanās ar valsts attīstību, uzsvēra Vējonis.

 

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas