Vējonis: Jaunā nodokļu sistēma strādās tad, ja visi godīgi maksās nodokļus

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis

«Lai veicinātu Latvijas tautsaimniecības attīstību un iedzīvotāju labklājību, ļoti svarīgi ir īstenot efektīvu nodokļu reformu, kas šobrīd ir viens no galvenajiem valdības uzdevumiem,» norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien, 25.aprīlī, tiekoties ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāju Egīlu Baldzēnu.

Vējonis uzsver, ka reformu procesa veiksmi lielā mērā noteiks tas, cik aktīvi un atbildīgi tajā piedalīsies plaša sabiedrība – gan darba devēji, gan darba ņēmēji.

Tāpat prezidents skaidro,  ka ir ļoti svarīgi, lai nodokļu reforma mazinātu ēnu ekonomiku, bet tas iespējams tikai tad, ja ikviens nodokļu maksātājs rīkojas godīgi. «Valdība, izstrādājot jauno nodokļu sistēmu, apliecina savu gribu pildīt pienākumus pret iedzīvotājiem un uzņēmējiem, veidojot tiem labvēlīgu vidi. Tomēr sistēma varēs strādāt tikai tad, ja visi tajā iesaistīsies. Tas nozīmē, ka savas saistības pret valsti jāpilda arī ikvienam iedzīvotājam, tai skaitā godīgi maksājot nodokļus,» teic Vējonis. 

Valsts prezidenta kanceleja ziņo, ka Vējonis arī atzinīgi novērtēja to, ka reformas izstrādē kopā ar valdību ir piedalījušās visas iesaistītās puses – sociālie partneri, uzņēmēju organizācijas un eksperti. «Ir noritējis veiksmīgs dialogs, kura gaitā visi iesaistītie ir pauduši gatavību piekāpties un strādāt kopīgo valsts interešu labā. Tagad pats galvenais ir nodrošināt, lai šī apņemšanās tiktu īstenota dzīvē,» turpina Vējonis.

Valsts prezidents uzsvēra, ka reformas galvenais uzdevums ir veicināt ekonomisko aktivitāti, radot labvēlīgus apstākļus uzņēmējdarbības attīstībai, tā nodrošinot lielākus ienākumus valsts budžetā.  «Reformai arī jāveicina lielāki ienākumi iedzīvotājiem, tādēļ ir būtiski, lai tiktu samazināti darbaspēka nodokļi, celta minimālā alga, palielināts neapliekamais minimums strādājošajiem, pensionāriem, kā arī ģimenēm ar bērniem.»

Ref:224.000.103.1005

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas