Vējonis: Tiesu sistēmā nepieciešamas pārmaiņas

Raimonds Vējonis Tiesnešu konferencē

Lai stiprinātu sabiedrības uzticēšanos tiesu varai, tiesu sistēmā ir nepieciešamas pārmaiņas, efektivizējot un paātrinot tiesvedības procesus, veidojot tiesu praksi vienveidīgāku, kā arī vairāk skaidrojot pieņemto lēmumu būtību. To piektdien, 13.novembrī, uzrunājot Latvijas Tiesnešu konferences dalībniekus, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

«Starp tiesību normu un konkrēta cilvēka dzīvi tiesiskā valstī atrodas tiesnesis. Tiesnesis var radīt pārliecību, ka Latvijā valda viens likums un viena taisnība visiem, un tiesnesis var sagraut cilvēka ticību taisnīgumam. No tiesneša darba, viņa godaprāta un personības ir atkarīgs tas, cik ļoti cilvēki uzticēsies valstij un tās likumiem,» norādīja Valsts prezidents.

Tiesnešu konferencē  Vējonis uzrunāja ne tikai tiesnešus, bet arī visus valsts varas atzarus, aicinot kopīgi strādāt un rūpēties par to, lai Latvijā būtu stipra tiesu vara, kas saprātīgos termiņos spriež taisnīgu tiesu un ir pieejama ikvienam iedzīvotājam un uzņēmējam.

Savā uzrunā Valsts prezidents vērsa uzmanību uz to, ka tiesu varai un katram tiesnesim ir būtiska loma, lai Latvijas iedzīvotāji varētu justies droši savā valstī, kā arī aicināja tiesu varu aktīvāk skaidrot notiekošo tiesu sistēmā. “Daudzi pārpratumi vai neuzticēšanās tiesas lemtajam rodas tādēļ, ka tiesa uzskata, ka viss jau ir pateikts tās nolēmumā. Savukārt sabiedrībai ir nepieciešams vēl viens solis – īss un tai saprotams skaidrojums par tiesas lemto. Tāpēc tiesas darbs ir padarīts tikai tad, kad taisnīgi izlemta lieta un juridiski precīzi sagatavots nolēmums ir izskaidrots sabiedrībai,” sacīja Vējonis.

Tiesiskās vides kvalitāte un tiesu varas attīstība ir Valsts prezidenta ikdienas darba kārtības jautājumi. Valsts prezidenta paspārnē izveidotās Tiesiskās vides pilnveides komisijas uzdevums ir veikt analīzi un sniegt priekšlikumus par iespējām uzlabot tiesisko vidi, informē Valsts prezidenta kancelejas Preses dienests.

Ref: 102.000.102.11160

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas