bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 18.08.2019 | Vārda dienas: Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene
LatviaLatvija

Vējonis valdības veidošanā saskata zināmu progresu, lai arī jaunumu maz

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts prezidents Raimonds Vējonis

13.Saeimā ievēlēto partiju sarunās par valdības izveidi vērojams zināms progress, taču vēl nepieciešamas intensīvas sarunas, lai līdz pirmajai nākamās Saeimas sēdei būtu lielāka skaidrība par iespējamo koalīciju, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Vējonis otrdien, 30.oktobrī, Rīgas pilī tikās ar 13.Saeimā ievēlētās partijas KPV LV Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu, Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Ministru prezidenta amata kandidātu Jāni Bordānu un partiju apvienības Attīstībai/Par! Ministru prezidenta amata kandidātu Arti Pabriku.

Iespējamie Ministru prezidenta amata kandidāti informējuši Valsts prezidentu par līdzšinējās partiju sarunās sasniegto, turpmāko valdības veidošanas procesu un darāmajiem darbiem.

«Potenciālie Ministru prezidenta amata kandidāti nenoraidīja iespēju strādāt koalīcijā arī tad, ja konkrētais politiķis personīgi nebūs Ministru prezidents,» atzīmēja Valsts prezidents.

Vējonis uzsvēra, ka 13.Saeimā ievēlētajām partijām jāspēj vienoties par iespējamo koalīciju un vairākuma atbalstu parlamentā, lai jau nākamajā nedēļā, 6.novembrī, ievēlētu jaunu Saeimas priekšsēdētāju un prezidiju. Izskanējusī iecere par pagaidu prezidiju raisītu šaubas par jaunās Saeimas lemtspēju, norādīja Valsts prezidents.

Valsts prezidents atzina, ka pēdējās dienās partiju sarunās vērojams zināms progress, iezīmējot jau konkrētus jaunās valdības darāmos darbus.

«Līdz jaunās Saeimas pirmajai sēdei partijām ir jāturpina intensīvas konsultācijas, lai panāktu skaidrību arī par iespējamo koalīciju,» uzsvēra Vējonis.

«Ārkārtas Saeimas vēlēšanas nav risinājums, kas varētu atvieglot valdības izveidošanu, un Valsts prezidents, visticamāk, domā līdzīgi,» pēc tikšanās ar Valsts prezidentu sacīja partiju apvienības Attīstībai/Par! Ministru prezidenta amata kandidāts Artis Pabriks.

Viņš norādīja – lai nonāktu līdz mazākuma valdībai, vispirms jāizsmeļ visas iespējas izveidot vairākuma valdību. Politiķis sacīja, ka negribētu nonākt tādā politiskās krīzes situācijā, kad partijas savā starpā nespēj sadarboties.

Pabriks tikšanos ar Vējoni raksturoja kā darbīgu, norādot, ka sarunas laikā Valsts prezidents paudis neapmierinātību par valdības sarunu nonākšanu zināmā strupceļā. «Saprotu prezidenta neapmierinātību, bet es redzu arī tos objektīvos ierobežojumus sev nonākt tālāk līdz kaut kādam risinājumam pie situācijas, kur neviens nav gatavs pakāpties uz vienu vai otru pusi,» sacīja Pabriks.

Politiķis Vējoni iepazīstinājis ar partijas paveikto, proti, par darbu sešās darba grupās. «Turpinās konsultācijas plašākā lokā, gan arī starp premjera kandidātiem, un šis darbs turpināsies. Pašlaik jaunu ziņu nav, jo līdz šim neviens no trim premjera kandidātiem nav izrādījis vēlmi pakāpties soli atpakaļ vai iet soli uz priekšu,» teica Pabriks, izsakot cerību, ka kāda kustība sarunās līdz 6.novembrim tomēr notiks.

Viņš uzsvēra, ka šobrīd lielākā problēma ir divpusēja, proti, izveidot valdību kā tādu, kā arī izveidot rīcībspējīgu valdību ne tikai skaita, bet arī darba ziņā. «Būtu labi ievēlēt pastāvīgu prezidiju un Saeimas priekšsēdētāju jau pirmajā jaunās Saeimas sēdē. Valstij tas nenāktu par labu, ja būtu kāds nepastāvīgs variants,» uzsvēra politiķis.

JKP Ministru prezidenta amata kandidāts Bordāns ir pārliecināts, ka Valsts prezidentam Raimondam Vējonim premjera amatam būtu jānominē tieši viņš. Pēc tikšanās ar valsts pirmo personu Bordāns pauda aicinājumu visiem potenciālās valdības veidošanā iesaistītajiem kolēģiem sarunāties un atklāti noskaidrot pozīcijas, lai process virzītos tālāk. «Ja Valsts prezidents premjera amata kandidātu nosauktu ātrāk, nekā mēs vienojamies, tas varētu sarunas veicināt un paātrināt,» vienlaikus pieļāva Bordāns.

Politiķis tikšanās laikā ar prezidentu izklāstīja viņam partijas redzējumu par valdības veidošanas sarunām, koncentrējoties uz apstākļiem, ka valdību iespējams izveidot, ievērojot sabiedrības vēlmi, kas izteikta vēlēšanās. «Saeimas vēlēšanās šī vēlme bija skaidri norādīta, ka tai jābūt uz pārmaiņām orientētai valdībai,» teica Bordāns, piebilstot, ka viņš atbilst visiem kritērijiem, lai varētu nokomplektēt valdību vismaz ar 66 balsīm.

Pēc Bordāna domām, visi argumenti liecinot par to, ka JKP patlaban vislabāk atbilst statusam, lai šīs partijas nominētais kandidāts tiktu izvirzīts. «Ja tas tiktu izdarīts, būtu iespējams izveidot ļoti darboties spējīgu valdību, kas būtu laba pārmaiņu konservatīvā valdība,» sacīja politiķis, piebilstot, ka «Valsts prezidentam darītu godu, ja viņš nominētu premjeru, kurš pieturējies pie pārmaiņu nešanas valdības un pie principialitātes pozīcijas».

JKP ir ļoti būtiskas priekšrocības, salīdzinot ar pārējām partijām, kuras piedāvā savus premjera kandidātus, teica Bordāns. «Publiski izskanējušie minējumi par dažādiem ekonomiskiem grupējumiem attiecībā uz Zaļo un zemnieku savienību un KPV LV diezgan būtiski diskreditē KPV LV partijas izvirzīto premjeru. Tikmēr, salīdzinot ar partiju apvienību Attīstībai/Par!, JKP ir vairāk ievēlēti deputāti nekā politiskajai apvienībai, kā arī apvienības premjera kandidāts Artis Pabriks nav nevienas partijas biedrs,» uzsvēra Bordāns.

Viņš norādīja, ka saruna ar Vējoni bijusi pozitīva un Valsts prezidents neesot paudis vērtējumu par Bordānu kā premjera kandidātu. Puses pārrunājušas dažādas detaļas, tajā skaitā jautājumus par JKP un par pašu Bordānu. Vējonis izteicis cerību, ka partijas turpinās sarunas. Puses arī apspriedušas Saeimas prezidija veidošanu. Valsts prezidents lūdzis šo jautājumu risināt atbildīgi.

«Partijas KPV LV un tās virzītā Ministru prezidenta vadībā Latvija piedzīvotu jaunu uzrāvienu, kas ir nepieciešams sabiedrībai,» pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni žurnālistiem sacīja KPV LV premjera amata kandidāts Gobzems.

«KPV LV manā personā ir gatava valstī ieviest jaunu politiku, jaunu, mūsdienīgu dienaskārtību, un KPV LV vadībā Latvijas valsts piedzīvos jaunu uzrāvienu, kas vajadzīgs visai mūsu sabiedrībai,» pauda politiskā spēka pārstāvis.

Prezidents politiķi esot izvaicājis par viņa iespējām sastādīt valdību, uz ko Gobzems esot atbildējis, ka viņam ir reālas iespējas to paveikt.

Valsts prezidents šodien tika iepazīstināts ar KPV LV sagatavoto valdības deklarācijas pirmo uzmetumu. Ar attiecīgo dokumentu 31.oktobrī tikšot iepazīstinātas arī labēji centriskās partijas un žurnālisti.

Kā ziņots, valdības veidošanas sarunās iniciatīvu uzņēmušies trīs politiskie spēki, kuri iepriekš parlamentā nebija pārstāvēti – KPV LV, Jaunā konservatīvā partija un partiju apvienība Attīstībai/Par!.

Pagaidām gan sarunās nav iezīmējies konkrēts premjera kandidāts, par kuru varētu vienoties partijas, kā arī nav skaidrs koalīcijas sastāvs. JKP uzsver, ka nesadarbosies ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), bet pārējie sarunās iesaistītie politiskie spēki mudina veidot plašāku koalīciju kopā ar ZZS.


Pievienot komentāru

Nemiro: Saprotamas Lietuvas bažas par Astravjecas AES, bet elektrības iegāde no trešajām valstīm ir Latvijas interesēs

Latvijas valdības lēmums par elektroenerģijas tirdzniecības organizēšanu ar trešajām valstīm tika pieņemts, ņemot vērā valsts intereses,pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

VID daļas vadītāja, kuras vīrs darbojās PVN izkrāpēju grupējumā, aizgājusi no darba

Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece, kuras vīrs darbojās pievienotās vērtības nodokļa izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumā, izbeigusi darba attiecības ar dienestu.

PNB banka: Lēmums par bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams

Lēmums par PNB bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams, atzina bankā.

Krēsls paliek tukšs – pirmajā SIF padomes sēde neizdodas ievēlēt priekšsēdētāju

Sabiedrības integrācijas fonda jaunās padomes pirmajā sēdē neizdodas ievēlēt SIF priekšsēdētāju. Uz amatu izvirzīja divus pretendentus – Kultūras ministru Nauri Puntuli un Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāju Inesi Siliņu.

Mūžībā devies diplomāts Aivars Baumanis

81 gada vecumā mūžībā devies Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, žurnālists un diplomāts Aivars Baumanis, informē Ārlietu ministrijā.

Cilvēktiesību komisijā spriedīs par NEPLP kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti pirmdien, 19.augustā, spriedīs par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā.

EK eksperte: Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama

Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama, taču šādai rīcībai jābūt stratēģiskam plānam.

Astoņu gadu laikā bērnu skaits Latvijā ir sarucis par 4,3%

Šī gada sākumā 359 tūkstoši jeb 18,7% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Tas ir par 4,3% mazāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā bija 375 tūkstoši bērnu šajā vecuma grupā.

Lietuvā rosina recepšu medikamentus tirgot internetā

Lietuvas Veselības ministrija ierosinājusi ieviest valsts kontrolētu sistēmu, kurā pacienti recepšu medikamentus varētu iegādāties tiešsaistē.

Daugavpils var zaudēt 1,34 miljonus PNB bankas slēgšanas dēļ

PNB bankas darbības apturēšanas dēļ Daugavpils pilsētas un tās kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt 1,34 miljonus eiro, norāda Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

OIK izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto licenci

Obligātā iepirkuma komponentes sistēmas izvērtēšanai izveidotā parlamentārā izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto OIK licenci un amatpersonu lēmumiem, norāda komisijas pārstāve Ilze Vanaga.

Šogad greiderēti jau 64 tūkstoši kilometru

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs šogad greiderēšanas darbus veicis gandrīz 64 tūkstošu km garumā.

PNB bankas klientiem garantēto atlīdzību izmaksu veiks Citadele

Vienas divu darbadienu laikā vēl tiks precizēts izmaksu mehānisms un FKTK cer, ka garantēto atlīdzību izmaksa sāksies ātrāk nekā 27.augustā.

Radevičai piespriesta divu gadu diskvalifikācija

Bijusī Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča saņēmusi divu gadu diskvalifikāciju, kas stājusies spēkā ar 2012.gada 8.augustu, ziņo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Vieglatlētikas integritātes vienība.

Pensiju indeksēšanai šogad tērēs 41,6 miljonus eiro

Labklājības ministrija informē, ka 1.oktobrī notiks pensiju un atlīdzību indeksācija, kam šogad varētu tikt iztērēti 41,6 miljoni eiro, bet nākamgad jau ap 166 miljoniem eiro.

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu beidzies bez rezultāta

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu izbeidzies bez rezultāta, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Reģionālajos maršrutos ieviesīs vienotu biļešu tirdzniecības sistēmu

No 2021.gada reģionālajā sabiedriskajā transportā tiks ieviesta vienota biļešu tirdzniecības sistēma, informē Autotransporta direkcijā.

Igaunijā jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā ieguldīs 22 miljonus

Igaunijas valdība ieguldīs 22 miljonus eiro jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR. Ar jauno projektu sabiedriskie mediji atradīsies vienotā ēku kompleksā.

Sasauc Olainfarm akcionāru sapulci; spriedīs par padomes atlaišanu

AS Olainfarm valde sasaukusi akcionāru sapulci, kura notiks 1.novembrī pulksten 11.00, liecina informācija biržā Nasdaq Riga.

Reirs: Naudas atmaksai PNB bankas klientiem netērēs ne centu no valsts budžeta

Ar Noguldījumu garantiju fondā uzkrāto ir gana, lai izmaksātu PNB bankas klientiem atlīdzības, līdz ar to šim mērķim netiks tērēts ne cents no valsts budžeta, apliecina finanšu ministrs Jānis Reirs.

Latvijas robežas tuvumā identificēta Krievijas armijas lidmašīna un korvete

Patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritorijas jūras robežas identificēja Krievijas bruņoto spēku lidmašīnu An-26.

FKTK: PNB bankas klientiem garantētajās atlīdzības jāizmaksā 297 miljoni eiro

PNB Bankas klientiem garantētajās atlīdzībās būs jāizmaksā aptuveni 297 miljoni eiro, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Kristīne Černaja-Mežmale.

Bažās par tirdzniecības karu akciju cenas Eiropā krītas, Volstrītā pārsvarā pieaug

Eiropas akciju tirgos turpinājās kritums, investoriem tikpat kā atmetot cerību uz ASV-Ķīnas tirdzniecības kara drīzām beigām, bet Volstrītā akciju cenas lielākoties pieauga, pateicoties solīdiem ekonomikas datiem.

Vēl viens kritušais – FKTK aptur PNB bankas darbību

Apturēta PNB bankas darbība, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā.


-->