Tikai līdz 15.augustam var reģistrēties Rīgas domes vēlēšanām, ja Rīgā pieder īpašums

Vēl tikai dažas dienas – līdz sestdienai, 15.augustam, vēlētāji, kuriem Rīgā pieder nekustamais īpašums, var reģistrēties 29.augusta Rīgas domes vēlēšanām. Pēc šī datuma reģistrēties balsošanai, ja Rīgā pieder nekustamais īpašums vairs nebūs iespējams, atgādina domē.

Līdz 15.augustam mainīt sākotnēji piešķirto vēlēšanu iecirkni var arī vēlētāji, kuriem ir tiesības piedalīties Rīgas domes vēlēšanās, jo viņiem Rīgā bija reģistrēta dzīvesvieta 90 dienas pirms vēlēšanām jeb šā gada 31.maijā.

Mainīt iecirkni vai reģistrēties balsošanai Rīgā var Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) mājaslapā, e-pakalpojumā Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa vai nosūtot iesniegumu Rīgas pilsētas pašvaldībai vai jebkurai Rīgas dzīvesvietas deklarēšanas iestādei pa pastu, e-pastu vai portālā Latvija.lv. Sūtot iesniegumu pa e-pastu, tam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu, savukārt portālā www.latvija.lv iesniegtais iesniegums ir derīgs bez paraksta. Sūtot iesniegumu pa pastu, tas jānosūta ar tādu aprēķinu, lai tas tiktu saņemts ne vēlāk kā 15.augustā. Ja pa pastu, e-pastu vai portālā Latvija.lv sūta iesniegumu reģistrēties vēlēšanām pēc nekustamā īpašumā pazīmes, iesniegumam jāpievieno īpašumtiesības apliecinoša dokumenta kopija.

Rīgas domes vēlēšanās, kas notiks šā gada 29.augustā, vēlētājiem būs iespēja balsot 156 vēlēšanu iecirkņos Rīgā.

Šajās vēlēšanās varēs balsot savā vai jebkurā citā Rīgas vēlēšanu iecirknī. Vēlēšanu iecirkņu saraksts pieejams Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapas sadaļā Vēlēšanu iecirkņi. Savu vēlēšanu iecirkni vēlētāji var noskaidrot PMLP sagatavotajā vēstulē, kuru saņēma pa pastu, vai e-pakalpojumā Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana. Tāpat informāciju par savu vēlēšanu iecirkni var noskaidrot, arī zvanot CVK uzziņu tālrunim 67049999 katru dienu no plkst. 9.00 līdz 20.00.

Ja sākotnēji iedalītais vēlēšanu iecirknis nav balsošanai ērts, CVK aicina vēlētājus izmantot iespēju mainīt iecirkni iepriekš. Savukārt, ja tomēr kādu iemeslu dēļ vēlēšanās būs nepieciešama iespēja balsot citā iecirknī, tad, izvēloties šo iespēju, vēlētāji aicināti ieplānot balsošanai vairāk laika, kas būs jāpavada iecirknī, kamēr tiks veikta iecirkņa maiņa, pārliecinoties, vai vēlētājs jau nav nobalsojis savā iecirknī, un ierakstot vēlētāju jaunā iecirkņa vēlētāju sarakstā.

Vēlēšanu dienā iecirkņi būs atvērti no plkst. 7.00 līdz 22.00. Trīs dienas pirms vēlēšanām varēs nobalsot iepriekš:

trešdien, 26.augustā, no plkst. 16.00 – 21.00;

ceturtdien, 27.augustā, no plkst. 9.00 – 16.00;

piektdien, 28.augustā, no plkst. 12.00 – 20.00.

Vēlēšanās varēs pieteikt arī balsošanu savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējams nokļūt vēlēšanu iecirknī, un vēlētājs vēlēšanu laikā atradīsies Rīgas teritorijā. Pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā varēs arī vēlētāji, kuri ir aizdomās turētās un apsūdzētās personas, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, ja tās atrodas apcietinājumā Rīgā.

Balsošana atrašanās vietā jāpiesaka Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijā, sūtot iesniegumu pa pastu, e-pastu vai portālā Latvija.lv. To var nosūtīt arī vēlētāja uzticības persona. Iesniegumā arī jānorāda, vai vēlētājs atradīsies pašizolācijā vai karantīnā. Sūtot iesniegumu pa e-pastu, tam jābūt parakstītam ar drošu e-parakstu. Balsošanu vēlētāju atrašanās vietā vēlēšanu iecirkņu komisijas varēs organizēt ne tikai vēlēšanu dienā, bet arī iepriekšējās balsošanas dienās.

Tiesības piedalīties Rīgas domes vēlēšanās ir Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma, kuriem bija reģistrēta dzīvesvieta Rīgas administratīvajā teritorijā 90 dienas pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31.maijā vai kuriem Rīgas administratīvajā teritorijā pieder nekustamais īpašums, ja viņi izmantos iespēju reģistrēties vēlēšanām līdz 15.augustam.

Balsošanas dokuments Rīgas domes vēlēšanās būs derīga pase vai personas apliecība (eID). Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiks likts, un principa «viens vēlētājs – viena balss» nodrošināšanai tiks lietoti vēlētāju saraksti.

Lai mazinātu vīrusa infekcijas COVID-19 izplatības riskus 29.augusta Rīgas domes vēlēšanās, CVK ir apstiprinājusi ieteikumus COVID-19 infekcijas profilaksei Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos. Uzturoties iecirknī, vēlētājiem būs jāievēro divu metru distance, jādezinficē rokas, jālieto mutes un deguna aizsegs. Vēlētājiem, kuriem nebūs sava sejas aizsega, iecirknī tiks izsniegta vienreizlietojamā sejas aizsargmaska. Vēlētāji aicināti vēlēšanu iecirknī izmantot arī savus rakstāmrīkus, bet, ja vēlētājam šādas iespējas nav, iecirknī tiks nodrošināta katram vēlētājam sava pildspalva.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas