Vēl trim pašvaldībām jāievēro stingrāki nepulcēšanās nosacījumi

No ceturtdienas, 3.decembra, stingrāki COVID-19 ierobežojumi būs jāievēro arī Ķekavas, Auces un Daugavpils novados, liecina Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) publicētā informācija.

Katru otrdienu SPKC savā mājaslapā publicē jaunākos saslimstības rādītājus pašvaldībās. Tajās vietvarās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotājiem par 50% pārsniedz valsts vidējo rādītāju, ir jāievēro stingrāki COVID-19 ierobežošanas pasākumi. Attiecībā uz sarakstā iekļautajām jaunajām pašvaldībām ierobežojumi stājas spēkā ceturtdienā. Šajā gadījumā –  3.decembrī.

14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Latvijā 1.decembrī bija 503,1 gadījums.

No šī saraksta nav izdevies izkļūt tajā kopš 26.novembra bijušajai Daugavpils pilsētai, kā arī Varakļānu, Salacgrīvas, Aknīstes, Mārupes un Baldones novadiem.

Daugavpilī gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem bija 894,6, Varakļānu novadā – 1668,8, Salacgrīvas novadā – 1438,8 gadījumi, Aknīstes novadā – 1324,2, Mārupes – 644,8, bet Baldones novadā 14 dienu gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem bija 530,4.

Savukārt Ķekavas novadā 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju bija 586,5 gadījumi, Auces novadā – 536,3, bet Daugavpils novadā – 511,2 gadījumi.

Tikmēr Krāslavas, Mālpils, Smiltenes, Garkalnes, Limbažu un Salaspils novadā saslimstība vairs nepārsniedz noteikto slieksni. Iepriekš tika skaidrots, ka ierobežojumi visās pašvaldībās, kurās tie tika noteikti 26.novembrī, būs spēkā līdz ārkārtējās situācijas beigām jeb 6.decembrim.

SPKC pārstāve Ilze Arāja skaidroja, ka patlaban visām minētajām pašvaldībām īpašie nosacījumi ir spēkā līdz ārkārtējās situācijas beigām – šobrīd līdz 6.decembrim –

neatkarīgi no tā, vai saslimstības līmenis ir samazinājies vai nē. Vienlaikus viņa aicināja sekot līdzi šodien valdības pieņemtajiem lēmumiem.

Uz 1.decembri 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju Krāslavas novadā bija 416,8 gadījumi, Mālpils novadā – 477,6, Smiltenes novadā – 66,6, Garkalnes novadā – 479,1, Limbažu novadā – 374,2, savukārt Salaspils novadā– 454,6 gadījumi.

Lasiet arī: COVID-19 inficētie Baltijā. Latvijā – 612, Lietuvā – 1 187, Igaunijā – 191

Jau ziņots, pašvaldībās ar augstāku COVID-19 izplatību papildus jau noteiktajiem piesardzības pasākumiem valsts mērogā ir jāpārtrauc jebkāda veida izglītības procesa norise klātienē, izņemot pirmsskolas izglītības programmas apguvi un mācības 1.–4.klasē.

Lai mazinātu cilvēku pulcēšanos pašvaldībās, kur ir augsta COVID-19 izplatība, noteikts, ka konkrētajās pašvaldībās nedarbojas kultūrvietas, izstāžu norises vietas un arī gadatirgi, tāpat arī noteikts, ka sporta nodarbības notiek tikai brīvā dabā. Izņēmums ir bibliotēkas, kurās varēs saņemt grāmatas līdzņemšanai.

Nedrīkst notikt privāti pasākumi ārpus vienas mājsaimniecības, izņemot bēres un atsevišķos gadījumos arī kristību ceremonijas.

Turklāt bērēs un kristībās jālieto mutes un deguna aizsegi.

Noteikts arī, ka pilsētas sabiedriskajā transportā jānodrošina ne vairāk kā 50% no maksimāli iespējamās transporta līdzekļa kapacitātes, jo autobusos ir grūti ievērot divu metru distanci.

Veikalos un citās tirdzniecības pakalpojumu sniegšanas vietās iekštelpās un ārtelpās jānodrošina, ka šajās vietās atrodas ne vairāk par 20% no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj konkrētās vietas infrastruktūra. Lai cilvēki varētu izvēlēties apmeklēt konkrēto tirdzniecības vai pakalpojuma sniegšanas vietu, pie ieejas jābūt pieejamai informācijai, cik cilvēki konkrētajā vietā var atrasties ņemot vērā 20% piepildījumu. Minētais nosacījums attiecas arī uz tirdzniecības vietām un tirgiem ārtelpās.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas