bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 19.08.2018 | Vārda dienas: Melānija, Imanta
LatviaLatvija

Vēlas mazākām ieguldījumu pārvaldes sabiedrībām atvieglot administratīvo slogu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

EK priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis

Eiropas Komisija (EK) trešdien, 20.decembrī, rosinājusi veikt pārskatīšanu divos virzienos – lai atvieglotu dzīvi mazākām ieguldījumu sabiedrībām un vienlaikus lielākām, sistēmiskām ieguldījumu sabiedrībām piemērotu tādu pašu režīmu kā Eiropas bankām.

«Ieguldījumu sabiedrības un pakalpojumi, ko tās sniedz, ir vitāli svarīgi labi funkcionējošai kapitāla tirgu savienībai (KTS). Līdztekus bankām ES kapitāla tirgi balstās uz vairākiem tūkstošiem mazu un lielu ieguldījumu sabiedrību, kas sniedz konsultācijas klientiem, palīdz uzņēmumiem izmantot kapitāla tirgus, pārvalda aktīvus un nodrošina tirgus likviditāti, tādējādi sekmējot ieguldījumus visā ES. ES ir nepieciešami spēcīgāki kapitāla tirgi, lai sekmētu ieguldījumus, rastu jaunus finansējuma avotus uzņēmumiem, piedāvātu mājsaimniecībām labākas iespējas un stiprinātu ekonomisko un monetāro savienību,» skaidro Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Saskaņā ar iesniegtajiem priekšlikumiem vairākumam ieguldījumu sabiedrību ES vairs netiks piemēroti noteikumi, kas sākotnēji tika izstrādāti bankām. Tas samazinās administratīvo slogu, stimulēs konkurenci un palielinās ieguldījumu plūsmas, kas ir kapitāla tirgu savienības prioritātes, nekaitējot finanšu stabilitātei. Vienlaikus lielākajām un sistēmiskākajām ieguldījumu sabiedrībām tiktu piemēroti tādi paši noteikumi un uzraudzība kā bankām.

Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis sacīja: «Noteikumiem jābūt samērīgiem un atbilstošiem darbības riska pakāpei. Mazākām ieguldījumu pārvaldes sabiedrībām tiks atvieglots administratīvais slogs, piemērojot vienkāršākas prasības, kas vairāk atbilst to riska profilam. Savukārt lielākas ieguldījumu pārvaldes sabiedrības, kuru radītie riski ir salīdzināmi ar banku riskiem, būtu jāregulē un jāuzrauga tāpat kā bankas. Jaunie noteikumi palīdzēs visām ieguldījumu pārvaldes sabiedrībām īstenot mērķi – piesaistīt patērētāju un ieguldītāju ietaupījumus uzņēmumiem. Jaunie noteikumi atbalstīs efektīvi funkcionējošus kapitāla tirgus, vienlaikus nodrošinot finanšu stabilitāti.»

Par darbvietām, izaugsmi, ieguldījumiem un konkurētspēju atbildīgais Komisijas priekšsēdētāja vietnieks Jirki Katainens (Jyrki Katainen) teica: «Mūsu mērķis ir samazināt izmaksas saistībā ar atbilstības nodrošināšanu ES tiesību aktiem. Šodien iesniegtais priekšlikums vienkāršot un racionalizēt prudenciālos noteikumus ieguldījumu sabiedrībām ir daļa no šiem centieniem. Mūsu noteikumu kopumam ir jāatbalsta šo sabiedrību centrālā loma ieguldījumu plūsmu virzīšanā kapitāla tirgos, vienlaikus nodrošinot, ka viņu darbībās pastāvošie riski tiek atbilstīgi segti. Lielāka konkurence un ieguldītāju aizsardzība ir vienas un tās pašas monētas – tirgus uzticības palielināšanas un izaugsmes atbalstīšanas – divas puses.»

Priekšlikuma galvenie elementi  – ieguldījumu sabiedrībām ir svarīga loma ietaupījumu un ieguldījumu plūsmu veicināšanā visā ES. Tās sniedz virkni pakalpojumu, kas ieguldītājiem ļauj piekļūt vērtspapīru un atvasināto finanšu instrumentu tirgiem. Šie pakalpojumi ietver ieguldījumu konsultācijas, portfeļa pārvaldīšanu, rīkojumu izpildi klientu uzdevumā, finanšu instrumentu tirdzniecību un palīdzību uzņēmumiem rast līdzekļus kapitāla tirgos.

Priekšlikumā ir iekļauti arī – jauni un vienkāršāki prudenciālie noteikumi attiecībā uz lielāko daļu ieguldījumu sabiedrību, kuras nav sistēmiskas, nekaitējot finanšu stabilitātei, un grozīti noteikumi, lai nodrošinātu, ka lielas, sistēmiskas ieguldījumu sabiedrības, kas veic bankām līdzīgas darbības un rada riskus, kuri līdzīgi banku riskiem, tiek regulētas un uzraudzītas tāpat kā bankas.

Līdz ar to Eiropas Centrālā banka, veicot savas uzraudzības funkcijas (vienotais uzraudzības mehānisms), uzraudzītu šādas sistēmiskas ieguldījumu sabiedrības banku savienībā. Tas nodrošinās vienlīdzīgus konkurences apstākļus lielo un sistēmisko finanšu iestāžu starpā.

Jaunie noteikumi sadala nesistēmiskas ieguldījumu sabiedrības divās grupās. Kapitāla prasības vismazākajām un ar vismazāko risku saistītajām ieguldījumu sabiedrībām tiks izklāstītas vienkāršākā veidā. Noteikumi būs vispusīgi un pietiekami spēcīgi, lai aptvertu ieguldījumu sabiedrību riskus, taču pietiekami elastīgi, lai ņemtu vērā dažādos darījumdarbības modeļus un nodrošinātu, ka šīs sabiedrības var saglabāt komerciālo dzīvotspēju. Šīm sabiedrībām netiktu piemērotas nekādas papildu prasības attiecībā uz korporatīvo pārvaldību vai atalgojumu.

Attiecībā uz lielākām sabiedrībām noteikumi ievieš jaunu veidu, kā izmērīt to riskus, balstoties uz šo sabiedrību darījumdarbības modeļiem. Attiecībā uz sabiedrībām, kuras tirgo finanšu instrumentus, noteikumi tiks apvienoti ar spēkā esošo noteikumu vienkāršotu versiju.

Priekšlikumā kā kredītiestādes papildus definētas tās sistēmiskās ieguldījumu sabiedrības, kuras veic konkrētas bankām līdzīgas darbības (t. i., parakstīšanu un tirdzniecību savā vārdā (uz sava rēķina)) un kuru aktīvi pārsniedz EUR 30 miljardus. Šīm sistēmiskajām sabiedrībām pilnā apjomā tiks piemēroti tādi paši noteikumi kā bankām. Kā paziņots Komisijas pārskatā par Eiropas uzraudzības iestādēm (EUI), tas nozīmē, ka šo sabiedrību operācijām dalībvalstīs, kuras piedalās banku savienībā, tiek piemērota ECB tieša uzraudzība vienotajā uzraudzības mehānismā.

EK norāda, ka darba ietvaros pie kapitāla tirgu stiprināšanas Komisija savā Kapitāla tirgu savienības rīcības plāna vidusposma pārskatā paziņoja, ka tā ierosinās efektīvāku prudenciālo un uzraudzības sistēmu attiecībā uz ieguldījumu sabiedrībām. Visās dalībvalstīs Eiropas ekonomikas zonā (EEZ) ir vairāki tūkstoši ieguldījumu sabiedrību. Lielākā daļa šo sabiedrību ir mazas vai vidēja apmēra un koncentrējas uz ieguldījumu konsultāciju sniegšanu, rīkojumu saņemšanu, nosūtīšanu un izpildi, kā arī portfeļu pārvaldīšanu. Atšķirībā no kredītiestādēm ieguldījumu sabiedrības nepieņem noguldījumus un neizsniedz aizdevumus. Tas nozīmē, ka šīs sabiedrības ir krietni mazāk pakļautas kredītriskam un riskam, ka noguldītāji īsā laikā izņems savu naudu.

Trešdienas, 20.decembra,  pārskats ir daļa no Komisijas REFIT programmas un ir saskaņā ar Kapitāla prasību regulā (KPR) paredzētajām pilnvarām. Tā mērķis ir nodrošināt, ka kapitāla, likviditātes un citas galvenās prudenciālās prasības attiecībā uz ieguldījumu sabiedrībām ir noteiktas pareizi. KPR prasības lielākoties koncentrējas uz bankām un nav pilnībā piemērotas visām ieguldījumu sabiedrībām. Pārskats ir balstīts uz EBI 2017.gada septembra politikas ieteikumu, un par to tika paziņots arī 2017. gada oktobra paziņojumā par banku savienības izveides pabeigšanu.

Ref:224.000.103.3184


Pievienot komentāru

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Noslēdzas SPRK izsole par dabasgāzes uzglabāšanu Inčukalnā

Pēc saskaņošanas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, AS Conexus Baltic Grid, ņemot vērā SPRK norādījumus, pieņēma lēmumu apstiprināt daļu no izsoles 2.varianta ietvaros iesniegtajiem piedāvājumiem par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē 2018.–2019.gadā.

No Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītro septiņus tiesātus deputāta kandidātus

Centrālā vēlēšanu komisija piektdien, 17.augustā, lēma no 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītrot septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus, savukārt attiecībā uz vēl vienu lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo sēdi, noskaidrots komisijā.

Turpmāk «baltās tiesības» būs vajadzīgas arī topošajiem traktora vadītājiem

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu izmaiņām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī.  Grozījumu projekts paredz, ka turpmāk personām, kuras mācīsies vadīt traktortehniku, būs nepieciešama traktortehnikas vadītāja braukšanas mācību atļauja.

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz šī gada 27.augustam piecpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda projekta Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem ietvaros. Tā ir iespēja piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot ESF finansiālu atbalstu.

Topošie prokurori «izkrīt» pārbaudēs – puse amata pretendentu nenokārto pārbaudījuma otro kārtu

Vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma otro kārtu nav nokārtojusi aptuveni puse prokurora amata pretendentu.

Apstiprina Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāju

Talsu novada domes sēdē ar balsu vairākumu tika apstiprināta jaunā Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāja. Iegūstot lielāko punktu skaitu izsludinātajā atklātajā konkursā, amatam tika virzīta Marika Grohjacka. Viņa jaunos amata pienākumus sāks pildīt 3.septembrī, informē Talsu novada domes pārstāve Inita Fedko.

Lidosta Rīga pirmo pusgadu noslēdz ar apgrozījuma pieaugumu par 13%

Starptautiskā lidosta Rīga šī gada 1.pusgadu ir noslēgusi ar apgrozījuma pieaugumu par 13%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina lidostas nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par sešiem mēnešu periodu līdz 2018.gada 30.jūnijam.

Prāta Vētras koncerts, veikala atklāšana un remonti – daudzviet satiksmes ierobežojumi

Saistībā ar Prāta Vētras koncertu Mežaparka Lielajā estrādē no 17.augusta pulksten 15.00 līdz 18.augusta pulksten 8.00 tiks aizliegts apstāties un stāvēt Meža prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Inčukalna ielai un Kokneses prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Meža prospektam.

Izsludina jaunu konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu; kā pirmā prasība – nevainojama reputācija

Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam. Pretendentu pieteikšanās beigu termiņš ir 14.septembris. 

Spirta ražošana Latvijā pirmajā pusgadā samazinājusies par 19,2%

Šogad pirmajā pusgadā Latvijā saražotā spirta apmērs samazinājies par 13,8%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

CVK lems par četru deputātu kandidātu iespējamo sadarbību ar VDK

Centrālā vēlēšanu komisija ir saņēmusi visu 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra un Totalitārisma seku dokumentēšanas centra. Informācija liecina, ka CVK paredzējusi lemt par sešu kandidātu svītrošanu.

Saskaņai savos priekšvēlēšanu izdevumos būs jāiekļauj maizes dalīšana kebabnīcā

Politiskajai partijai Saskaņa savos 13.Saeimas vēlēšanu aģitācijas izdevumos būs jāiekļauj arī līdzekļi, kas tērēti, tās deputāta kandidātam dalot pensionāriem bezmaksas maizi kebabnīcā Bolderājā, vēsta TV3 ziņas.

Pasaules biržās kāpj akciju un naftas cenas

Eiropas un ASV biržās ceturtdien, 16.augustā, kāpa akciju cenas, cerībām par gaidāmajām Amerikas Savienoto Valstu tirdzniecības sarunām pieklusinot bažas par Turcijas ekonomikas nedienām.

Brīvdienās būs silti, dažviet pat karsti laikapstākļi

Piektdien, 17.augustā, debesis daļēji aizklās mākoņi un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam vējam, nakts otrajā pusē un no rīta atsevišķos rajonos veidosies migla. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs +22...+26 grādi pēc Celsija, bet naktī gaiss atdzisīs līdz +11…+16 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Rīgas svētki, Banānu izbraukums un Piena svētki

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras iespējas baudīt daudz un dažādus pasākumus visās Latvijas malās – no Liepājas līdz Rēzeknei, braucot caur Rīgu, kur no 17. līdz 19.augustam norisināsies vieni no gaidītākajiem un vērienīgākajiem pilsētas svētkiem Latvijā. Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas nedaudz mierīgākā vidē, tad Maršruts ved arī uz Raunu, kur norisināsies festivāls Ķiploks – visu garšu karalis. Kad tas nobaudīts, tad Liepājā atpūtas parkā Pērkone piknika gaisotnē var piedalīties Adoptēto dzīvnieku saietā 2018.

50 dienas līdz Saeimas vēlēšanām: 2 336 iedzīvotājiem beigsies pases derīguma termiņš

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13.Saeimas vēlēšanām 6.oktobrī laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2 336 Latvijas pilsoņiem.

Jau 30.augustā atklās lielveikalu IKEA; darbinieku meklējumi turpinās

Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA pirmais veikals Latvijā savu darbību sāks 30.augustā, tomēr uzņēmums joprojām meklē darbiniekus.

Liedz Čakšai par gadu pagarināt veselības pakalpojumu apmaksas kritēriju izstrādi

Koalīcija ir noraidījusi Veselības ministrijas lūgumu par gadu pagarināt likumprojekta izstrādi, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, sacīja Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Valsts kontrole vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos

Valsts kontrole nākamā gada budžetā vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos, Latvijas Radio norāda Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa.