Vēlēšanās Horvātijā negaidīti uzvar valdošā Demokrātiskā savienība

Vēlēšanu iecirknis Zagrebā

Horvātijā aizvadītas parlamenta vēlēšanas, kur negaidīti uzvarējusi premjerministra Andreja Plenkoviča (Andrej Plenković) vadītā Horvātijas Demokrātiskā savienība, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Vēlēšanās notikušas svētdien, 5.jūlijā, un cīņa par 143 vietām Horvātijas parlamentā izvērsusies gana sīva. Vēlēšanas sākotnēji bijis plānots rīkot 2020.gada rudenī, tomēr aprīlī bažās par slimības COVID-19 pandēmijas otro vilni Plenkovičs izsludinājis agrāku, ārkārtas balsojumu.

Saskaņā ar sākotnējiem rezultātiem konservatīvi noskaņotā Horvātijas Demokrātiskā savienība ieguvusi 66 deputātu vietas, bet centriski-kreiso partiju apvienība Restarts, kas pašlaik strādā opozīcijā, izcīnījusi 41 deputātu vietu. Labēji noskaņotā Tēvzemes kustība ierindojusies trešajā vietā ar 16 likumdevēju mandātiem, aiz sevis atstājot partiju Tilts ar astoņām vietām, un kreiso-zaļo spēku apvienību Mēs varam ar septiņām deputātu vietām.

Vīruss iespaido līdzdalību

Jūnija un jūlija mijā Horvātijā noticis spējš jaunā koronavīrusa uzliesmojums.

Tā iespaidā 5.jūlija vēlēšanās savu balsi nodevuši vien 45,7% no balsstiesīgajiem Horvātijas iedzīvotājiem. Tas ir viens no zemākajiem rādītājiem kopš Horvātijas pirmajām demokrātiskajām vēlēšanām 1990.gadā, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas