Vēlēšanas Kosovā iezīmē būtisku varas nomaiņu

Albins Kurti

Ārkārtas vēlēšanās Balkānu valstī Kosovā uzvarējusi sociāldemokrātiska opozīcijas partija, kuras premjerministra kandidāts Albins Kurti (Albin Kurti) vēlēšanu iznākumu pielīdzinājis «tautas atriebībai».

Vēlēšanas valstī, kas izveidota vien 2008.gadā, notikušas svētdien, 6.oktobrī. Medijs Prishtina Insight vēsta, ka saskaņā ar Kosovas Vēlēšanu komisijas izplatīto informāciju brīdī, kad saskaitīti 93% balsu, ar 25,9% ir uzvarējusi Kurti partija Vetevendosje. Lai arī tā ir izcīnījusi savu pirmo iespēju vadīt valdību, tai priekšā ir sarežģīts uzdevums atrast koalīcijas partnerus.

Vēl par šo tematu: Kosova noraida Serbijas piedāvājumu sadalīt valsti

«Tautas atriebība pret sagrābtu valsti» – šādiem vārdiem Kurti raksturojis vēlēšanu iznākumu un pieļāvis sadarbības iespējas tikai ar vēlēšanu otrās vietas ieguvējiem.

Arī otrajā vietā ir opozīcijas spēks, Kosovas Demokrātiskā līga, ar 24,9% balsu. Ilggadējā Kosovas varas partija, Kosovas Demokrātiskā partija, kas bijis lielākais politiskais spēks četrās iepriekšējās valdībās, atstumta uz trešo vietu, saņemot 21,3% balsu, liecina nepilnīgi oficiālie rezultāti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas