Vēlēšanās Meksikā uzvar opozicionārs Pena Njeto

Enrike Pena Njeto

Opozīcijas Institucionāli revolucionārās partijas (PRI) kandidāts Enrike Pena Njeto (Enrique Pena Nieto) ar lielu pārsvaru uzvarējis prezidenta vēlēšanās Meksikā.

Eksperti jau no paša sākuma nosauca 45 gadus veco Njeto par sacensību favorītu. Partija, kuru viņš pārstāv, valdījusi valstī 71 gada garumā, līdz zaudējumam 2000.gada vēlēšanās.

«Par manu galveno uzdevumu kļūs cīņa ar nabadzību tās saknē,» norādījis Njeto savā pirmsvēlēšanu uzrunā.

Ekonomiskais stāvoklis valstī, kā arī cīņa ar narkomafiju ir īpaši svarīgi jautājumi, kuri prasīs tūlītēju jaunā līdera uzmanību, vēsta BBC.

Tāpat Meksikā norisinājās arī valsts kongresa un vairāku štatu gubernatoru vēlēšanas.

Tūkstošiem policistu apsargājuši svētdien, 1.jūlijā, vēlēšanu iecirkņus visā Meksikā no iespējamiem narkomafiju locekļu uzbrukumiem.

Līdzšinējais valsts prezidents Felipe Kalderons (Felipe Calderon) pirms sešiem gadiem pieteica tā saukto «karu ar narkobaroniem». Kopš tā laika tika atrastas un iznīcinātas vairākas tonnas narkotiku, likvidēti daži pazemes tuneļi, caur kuriem narkotikas tika nogādātas uz ASV, nogalināti un arestēti vairāki narkomafiju līderi.

Neskatoties uz to, vardarbība valstī vēršas plašumā: kopš 2006.gada bojā gājuši vismaz 55 000 cilvēku, turklāt ne visi upuri ir saistīti ar narkobiznesu.

Gandrīz trešdaļa Meksikas iedzīvotāju dzīvo zem nabadzības sliekšņa. Lai gan bezdarbs valstī veido 4,5%, plaisa starp bagātajiem un nabadzīgajiem iedzīvotāju slāņiem ir milzīga.

Ref: 104.000.103.2062

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas