Vēlēšanu apgabalu pašvaldību vēlēšanām kopumā nomainījuši 635 vēlētāji; vēl var paspēt to izdarīt

No 27.marta līdz 26.aprīlim vēlēšanu apgabala maiņu 5.jūnija pašvaldību vēlēšanām kopumā veikuši 635 vēlētāji, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā informācija.

No šiem vēlētājiem 634 mainīja vēlēšanu apgabalu uz to, kurā pieder nekustamais īpašums, savukārt viens vēlētājs pārdomājis un pēc apgabala maiņas pēc nekustamā īpašuma pazīmes, mainījis apgabalu atpakaļ uz pašvaldību, kurā deklarēta dzīvesvieta 7.martā.

Līdz šim vairākums vēlētāju izvēlējušies vēlēšanu apgabala maiņu pieteikt tiešsaistē PMLP e-pakalpojumā Vēlēšanu apgabala noskaidrošana un maiņa. Klātienē pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, iesniedzot iesniegumu, vēlēšanu apgabala maiņu pieteikuši 20 vēlētāju.

Vēl līdz 27.maijam vēlētāji, kuri šā gada 5.jūnija pašvaldību vēlēšanās vēlas balsot vēlēšanu apgabalā, kurā viņiem pieder nekustamais īpašums, var mainīt vēlēšanu apgabalu un reģistrēties balsošanai šajā vēlēšanu apgabalā.

Šajās pašvaldību vēlēšanās vēlētājiem pirmo reizi būs iespēja balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī, kā balsošanas dokumentu uzrādot vai nu pasi, vai personas apliecību. Līdz ar to atšķirībā no iepriekšējām vēlēšanām katram vēlētājam pa pastu uz deklarētās dzīvesvietas adresi vairs netiek sūtīta vēstule ar informāciju, kurā vēlēšanu iecirknī jābalso. Informāciju par vēlēšanām no PMLP saņem tie vēlētāji, kuriem ir aktivizēts oficiālās elektroniskās adreses konts.

Sava vēlēšanu apgabala iecirkņus ikviens vēlētājs var noskaidrot Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv sadaļā Vēlēšanu iecirkņi.

Savukārt savu vēlēšanu apgabalu iespējams noskaidrot PMLP e-pakalpojumā Vēlēšanu apgabala noskaidrošana. Uzziņas par vēlēšanu iecirkņiem un vēlēšanu apgabalu, kurā vēlētājs reģistrēts vēlēšanām, var saņemt arī, zvanot Centrālās vēlēšanu komisijas uzziņu tālrunim 67049999. Tālrunis strādā katru dienu no pulksten 9.00 līdz 20.00.

Pašvaldību vēlēšanās katras pašvaldības administratīvā teritorija veido atsevišķu vēlēšanu apgabalu. 2021.gada 5.jūnija pašvaldību vēlēšanas notiks 41 vēlēšanu apgabalā – jaunajās administratīvajās teritorijās – sešās valstspilsētās un 35 novados. Piemēram, jaunveidojamais Dienvidkurzemes novads ir viens vēlēšanu apgabals, un šī novada vēlētāji var balsot jebkurā sev tuvākajā iecirknī vēlēšanu apgabala robežās.

Tiesības piedalīties pašvaldību vēlēšanās ir Latvijas un Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem no 18 gadu vecuma, kuri bija reģistrēti dzīvesvietā attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā (izņemot Rīgu) vismaz 90 dienas pirms vēlēšanu dienas (šā gada 7.martā) vai kuriem attiecīgajā pašvaldībā pieder nekustamais īpašums.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā, 5.jūnijā, būs no pulksten 7.00 līdz 20.00.

Vēlētāji varēs izmantot arī iespēju nobalsot iepriekš:

• pirmdien, 31.maijā, no plkst. 16.00 līdz 20.00;

• ceturtdien, 3.jūnijā, no plkst. 9.00 līdz 16.00;

• piektdien, 4.jūnijā, no plkst. 13.00 līdz 20.00.

Rīgas pašvaldībā vēlēšanas šogad nenotiks, jo dome tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanās pērn, un tā turpinās strādāt līdz 2025.gada vēlēšanām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas