Vēlēšanu gadā sarūk atbalsts Lietuvas partiju reitinga līderiem

sociāldemokrāts, Lietuvas premjerministrs Aļģirds Butkevičs

Lins Jegelevičs (Linas Jegelevicius) speciāli BNN

Kaut arī Lietuvas politiskajā vide daudzi uzskatīja, ka sociāldemokrātu līderpozīcijām partiju reitingos nevar kaitēt nekādas vētras, bieži citēts socioloģisko pētījumu centrs pēc marta aptaujas rezultātiem secinājis, ka premjerministra vadītā partija zaudējusi piecus procentus sava līdzšinējā atbalsta.

«Pēdējo četru gadu laikā tik krasas pārmaiņas politisko partiju reitingos vēl nebijām novērojuši,» skaidro socioloģisko pētījumu centra Vilmorus vadītjs Vlads Gaidis (Vladas Gaidys).

Sociāldemokrāti Vilmorus jaunākajā partiju reitingā joprojām ir augšgalā, tikmēr negaidīti strauji kāpis respondentu atbalsts jaunpienācējai Lietuvas Zemnieku un zaļo savienībai.

Jautāts, kas izraisījis sociāldemokrātu atbalsta kritumu, Gaidis vērtē, ka pie vainas ir virkne neglaimojošu skandālu, kas saistīti ar partijas locekļu interešu konfliktiem, un bezpartejiskā iekšlietu ministra Sauļus Skverneļa (Saulius Skvernelis) atteikums sociāldemoktātiem, viņam izvēloties vēlēšanās startēt no Zemnieku un zaļo savienības vēlēšanu saraksta.

Politologs Mažvids Jastramsks (Mažvydas Jastramskis) savukārt vērtē: «Kad valdošās partijas reitingiem vēlēšanu cikla laikā parādās lejupejoša tendence, ir ļoti maza iespēja, ka virzība uz leju pavērsīsies pretējā virzienā. [..] Atbalsts viņiem varētu turpināt kristies, jo vēlēšanu periods «nespēlē» par labu valdošajai partijai».

Ref: 020/111.111.103.3426

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas