Vēlmi patverties Rīgā robežsardzei izteikuši 49 Ukrainas bēgļi, bet galvaspilsētā kopumā ieradušies vairāki simti

Rīga pašlaik sniegs palīdzību 49 bēgļiem no Ukrainas, bet, iespējams, galvaspilsētā no šīs kara plosītās valsts ieradušies līdz 500 bēgļu, 4.martā tika informēti Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas deputāti.

Oficiāli, piesakoties Valsts robežsardzei, vēlmi meklēt patvērumu Rīgā izteikušas 49 personas. Kopumā 70 personas identificētas pēc tā, ka meklējušas iespēju saņemt pakalpojumus vai palīdzību.

Savukārt, pēc Rīgas Pašvaldības policijas ziņām, kopumā Rīgā varētu būt ap 500 cilvēku, kuri šeit ieradušies no Ukrainas, izmantojot radu un draugu palīdzību.

Kā ziņots, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas deputāti piektdien atbalstīja lēmumprojektu par vienotā atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem izveidi Kongresu namā.

Atbalsta centrs tiek veidots ar mērķi sniegt iespējami pilnvērtīgu palīdzību vienuviet Ukrainas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri izceļo no Ukrainas vai kuri nevar atgriezties Ukrainā saistībā ar Krievijas izraisīto karu.

Lasiet arī: Ukraina pēc 9.kara nakts: Ugunsgrēks Zaporožjas AES, nikni uzbrukumi aplenktai Mariupolei

Centrs koordinēs pašvaldības palīdzības sniegšanu ar valsts iestādēm un nodrošinās vienotu informācijas uzskaiti par izdevumiem, kas saistīti ar Ukrainas iedzīvotājiem sniegto atbalstu.

4.martā notiks arī Rīgas domes ārkārtas sēde par šī centra izveidi.

BNN jau vēstīja, ka 24.februārī Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, sākot apšaudīt ne tikai militāros, bet arī civilos objektus un izraisot bēgļu straumes.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas