Vēloties apturēt tiesas sēdi, apsūdzētais ziņo par viltus sprādzienu tiesu namā

Par apzināti nepatiesu ziņojumu par to, ka tiesas namā notiks sprādziens, prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu. Ziņojums veikts, jo apsūdzētais vēlējies apturēt sēdi, vēsta prokuratūra.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, 2016.gada 3.jūnijā apsūdzētais nolūkā apturēt tiesas sēdi, kas nozīmēta izskatīšanai Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesā, no mobilā telefona piezvanīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), paziņojot, ka pēc stundas tiesu namā notiks sprādziens.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu vienas personas apsūdzībā pēc Krimināllikuma 231.-1.panta.

Veicot tiesu nama telpu un pieguļošās teritorijas pārbaudi, sprādzienbīstami priekšmeti netika konstatēti, informē prokuratūra.

Sakarā ar viltus paziņojumu par spridzināmās ietaises ievietošanu tiesu namā tika nepamatoti traucēts Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Izmeklēšanas atbalsta pārvaldes pretterorisma vienības Omega, VUGD, Tiesu administrācijas, Rīgas pašvaldības policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbs, kuriem kopumā nodarīts materiāls zaudējums 1925,29 eiro apmērā.

Krimināllieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Ref: 225.000.103.719

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas