AS Ventbunkers pārstāvji: izplatīti kārtējie Berķa komandas meli

Apgalvojums, ka Rīgas apgabaltiesa ir aizliegusi Rudolfam Meroni un citām personām ieņemt amatus AS Ventbunkers ir nepatiess. Tas ir kārtējais miljonāra Olafa Berķa un viņa sabiedroto mēģinājums izstumt kompānijas likumīgos akcionārus, norāda uzņēmuma pārstāvji.

AS Ventbunkers uzsver, ka Berķa runasvīrs Mārcis Krastiņš pirmdien medijiem kārtējo reizi sniedzis sagrozītu un nepatiesu informāciju par Rīgas apgabaltiesas 29.jūnijā pieņemto lēmumu.

Tiek norādīts, ka Berķis ar apšaubāmiem un, iespējams, krimināli sodāmiem līdzekļiem, izmantojot Rīgas apgabaltiesu, cenšas panākt, lai no AS Ventbunkers pārvaldes prettiesiskā veidā izstumtu likumīgos uzņēmuma akcionārus Yelverton Investment B.V. un Yelverton Investments B.V., kuriem pieder AS Ventbunkers akciju kontrolpakete.

Proti, kontrolpakete, ko pārvalda iepriekš minētās kompānijas, ir saistīta ar smagos noziegumos apsūdzētā Ventspils mēra Aivara Lemberga mantas arestu. Ventspilnieka krimināllietas ietvaros attiecīgās akcijas no Latvijas valsts puses uzticētas Rudolfam Meroni pārvaldībai. Tā kā šāds lietu pavērsiens neapmierina ne Lembergu, ne viņa kādreizējo opozicionāru Berķi, tiek darīts viss iespējamais, lai atgūtu varu tik nozīmīgā kompānijā kā Ventbunkers.

Tā, piemēram, divas Britu Virdžīnu Salās reģistrētās kompānijas Steropes Limited un Gyges Limited turpina uzdoties par AS Ventbunkers 29% akciju īpašniecēm kompānijas Yelverton Investment B.V. vietā. Tas tiekot darīts uz falsificētu dokumentu pamata, uzsver Meroni pārstāvji.

Tiek atzīmēts arī, ka Rīgas apgabaltiesas 29.jūnija lēmums ir absurds pēc savas būtības. Lēmums pārkāpj virkni Civilprocesa likuma noteikumus attiecībā uz prasības nodrošināšanas pieļaujamību, turklāt ir pretrunā ar vairākiem Augstākās tiesas Senāta nolēmumiem, kā arī klaji ignorē vispārēji saistošo Satversmes tiesas veikto Civilprocesa likuma noteikumu interpretāciju prasības nodrošinājuma piemērošanas jautājumos.

Turklāt tieši LR Uzņēmumu reģistra darbības tiesiskā regulējuma nepilnību dēļ Augstākās tiesas Senāts jau ir iepriekš lēmis, ka ierakstiem komercreģistrā nav nekādas tiesiskas nozīmes padomes un/vai valdes locekļa tiesību esamībai. Tas nozīmē, ka tiesības pārstāvēt konkrētu komercsabiedrību nav atkarīgas no komercreģistrā ierakstītajiem datiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas