bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 21.07.2018 | Vārda dienas: Meldra, Meldris, Melisa
LatviaLatvija

Ventbunkers: Uzņēmumu reģistrs atbalsta Berķa un Kvēpa nelikumīgās darbības

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nams Pērses ielā, kur atrodas Uzņēmumu reģistrs.

Uzņēmumu reģistrs vienpusēji dod priekšroku nelikumīgiem Ventspils uzņēmēja Olafa Berķa un advokāta Mārtiņa Kvēpa grupas centieniem reģistrēt AS Ventbunkers viltus akcionāru sapulci, norāda uzņēmuma pārstāvji.

AS Ventbunkers iepriekš jau ziņoja, ka 2011. gada 23. decembrī notikusi falsificēta akcionāru sapulce, ko organizējis Mārtiņš Kvēps sadarbībā ar Olafu Berķi un Oļegu Stepanovu. Šī pati sapulce tikusi reģistrēta arī Uzņēmumu reģistrā.

Tiek novērotas divas pretrunas, kas padara to par spēkā neesošu, – šādu sapulci likumīgā Ventbunkers padome nekad nav sasaukusi, ka arī tajā pārstāvēti mazāk nekā 30% uzņēmuma akcionāru. Jāatzīmē, ka vienlaikus tajā piedalījušies arī divi uzņēmumi, kas nemaz nav Ventbunkers akcionāri.

«Pēc šiem 2011. gada decembra notikumiem, Berķa un Kvēpa grupējums sabotēja jebkuru likumīgo Ventbunkers akcionāru lūgumu reģistrēt izmaiņas. Kāds Uzņēmuma reģistra darbinieks nekavējoties informē Kvēpu katru reizi, kad likumīgie 70% akcionāri iesniedz reģistrācijas pieteikumu. Uzņēmumu reģistrs tad aizkavē šo reģistrāciju, lai tā tiktu veikta tikai pašā pēdējā likumā paredzētā termiņa minūtē. Šajā laikā, Kvēps un viņa līdzdalībnieki atkal vilto dokumentu, kas vizuāli izskatās līdzīgs protokolam no akcionāru sapulces, kas it kā notikusi tieši tajā pašā laikā, kad likumīgā akcionāru sapulce. Šis viltojums tiek veikli iesniegts Uzņēmumu reģistrā un kāds brīnums: Uzņēmumu reģistrs atsaka reģistrāciju likumīgajiem akcionāriem, sakot, ka ir divi pretrunīgi iesniegumi un reģistrācija nevar notikt,» norādīts uzņēmuma paziņojumā.

Tiek atzīmēts, ka, iespējams, šī vienpusīgā Uzņēmuma reģistra attieksme nav nejaušība. Turklāt izskanējis viedoklis, ka Vienotības deputāts Edgars Jaunups ļaunprātīgi izmantojot savu ietekmi Tieslietu ministrijā, iesaistot arī Mārtiņu Lazdovski. Apzināti vai nē, bet šķiet, ka Uzņēmumu reģistra vadītājs Ringolds Balodis «spēlē» līdzi Jaunupam un Lazdovskim, uzskata Ventbunkers. Tas arī esot iemesls, kāpēc visi 70% Ventbunkers likumīgo akcionāru iesniegumi tiek noraidīti.

Par pašreizējās Latvijas likumdošanas problēmu Ventbunkers uzskata to, ka Uzņēmumu reģistrs var «akli reģistrēt visu, kas iesniegts, neatkarīgi no tā, vai tas ir ticis brīdināts par viltotiem dokumentiem».

Likumīgās Ventbunkers padomes priekšsēdētājs Rūdolfs Meroni skaidro, ka citās valstīs situācija ir citāda: piemēram, Šveicē, jebkura ieinteresētā persona var ziņot Uzņēmumu reģistram, ka kaut kas, iespējams, nav kārtībā ar kādu iesniegumu. Tādā gadījumā tas atliek reģistrāciju un dod desmit dienas termiņu pieteicējam vērsties ar iesniegumu tiesā, lai saņemtu tiesneša rīkojumu par pagaidu mēriem.

Kopsavilkuma procedūrā tiesnesis tad izlemj, vai tiešām pastāv nopietns likuma pārkāpums. Ja tāds tiek atklāts, tiesnesis izdod rīkojumu nereģistrēt pieteikumu. Ja tiesnesis neatrod pierādījumus par iespējamu likuma pārkāpumu, lūgums tiek noraidīts. Ja atļauja tiek piešķirta līdz nākamajai civilai tiesvedībai, reģistrācija netiek veikta. Civilā tiesvedība var prasīt daudz laika. Bet, pamatojoties uz pirmā tiesneša pagaidu lēmuma, situācija var būt stabila.

Kā norāda Ventbunkers pārstāvji, pirmā Kvēpa un Berķa tandēma falsificētā Ventbunkers akcionāru sapulce notika 2009.gada decembrī. 2010. gada janvārī tā visbeidzot sasniedza tiesu. Bija nepieciešami divi gadi, lai beidzot anulētu lēmumus, kas tika pieņemti akcionāru sapulcē, kurā nepiedalījās akcionāru vairākums. Tas nozīmē, ka civilā tiesvedība prasa pārāk ilgu laiku, lai efektīvi reaģētu šādos rupju viltojumu gadījumos.

Ref:000.105.103.123


Pievienot komentāru

  1. Rerskikidosew teica:

    Hi

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri