Ventspilī atklās Wasserkabel apkures un dzesēšanas tehnoloģijas ražotni

Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā ir noslēgusies Vācijas izcelsmes uzņēmuma Wasserkabel Baltic ražotnes izveidošana, kur tiks ražotas Latvijā un Baltijā pirmās jaunās paaudzes energoefektīvas, videi un cilvēka veselībai draudzīgas un ilgmūžīgas apkures un gaisa dzesēšanas sistēmas, sola uzņēmuma pārstāvji.

Jaunais projekts ir Vācijā radītās zemas temperatūras apkures un dzesēšanas sistēmas komponentu ražotne. Sistēmas darbība ir balstīta uz siltuma starojuma un absorbcijas principa pamata, izmantojot no augstas kvalitātes polipropilēna izgatavotu ūdens kapilāru sistēmu, kas pēc nepieciešamības tiek instalēta griestos, sienās vai grīdā, ļaujot ietaupīt celtniecības izmaksas un palielināt stāvu skaitu ēkā, samazinot tehniskajām komunikācijām nepieciešamo platību katrā stāvā, kā arī nodrošinot izcilu komforta līmeni, par projektu skaidro uzņēmums.

Kopējā ražotnes platība ir ap 1 400 kvadrātmetriem. AS Wasserkabel Baltic līdz 2018.gadam plānot radīt vismaz 15 jaunas darba vietas, savukārt iekārtu iegādē un apgrozāmajos līdzekļos uzņēmums investējis ap 1,7 miljonus eiro, sola uzņēmums.

«Esam gandarīti, ka pirms vairākiem gadiem uzsāktais projekts ir sasniedzis posmu, kad sabiedrība varēs redzēt tā reālo ieguvumu. Neskatoties uz to, ka inovatīvā apkures sistēma Baltijas reģionā ir jaunums, tā tiek plaši izmantota Rietumeiropā un Ziemeļamerikā, tostarp Vankūveras olimpisko spēļu ciematā. Šobrīd visā pasaulē apkures sistēmu izmanto vairāk nekā 3 000 ēkās ar kopējo platību vairāk nekā četri miljoni kvadrātmetru,» uzsver AS Wasserkabel  Baltic valdes loceklis Hanss Eberhards Šmits (Hans-Eberhard Schmidt).

Polipropilēna kapilārās caurules izmanto apkures un dzesēšanas  sistēmām, un tās ļauj ietaupīt līdz pat 80% enerģijas, salīdzinot ar citām tehnoloģijām. Tā kā tuvu stāvošās kapilārās caurules veido lielu siltuma apmaiņas platību, vēlamais telpas klimats tiek sasniegts ātri un ar zemu enerģijas patēriņu, par apkures sistēmu skaidro Wasserkabel  Baltic valdes loceklis.

Turpinot komentēt par apkures sistēmas priekšrocībām un nepieciešamību, valdes loceklis skaidro: «Svarīgs aspekts ir sistēmas ērtā ierīkošana. Plates var tikt viegli iestrādātas apmetumā, aizklātas ar ģipškartonu vai dekoratīvajiem paneļiem, turklāt vienlīdz labi tās var uzstādīt atklātā veidā industriālajos vai komercobjektos. Kapilārcaurulēs neveidojas kaļķakmens vai rūsa, kas ļauj materiāla dzīvildzei sasniegt vismaz 50 gadus. Tas samazina apkures un dzesēšanas sistēmas ekspluatācijas izmaksas.»

Jāatzīmē, ka ražotnes oficiālā atklāšana ir plānota 26.maijā, BNN vēsta uzņēmumā.

Ref: 225.000.103.752

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas