Ventspils deputāta kandidāts pieprasa atsaukt Ventspils vēlēšanu komisiju

Ventspils pilsētas domes deputāta amata kandidāts Edvards Ratnieks iesniedzis iesniegumu Centrālajā vēlēšanu komisijā, prasot atsaukt Ventspils vēlēšanu komisiju un ārkārtas situācijā organizēt pagaidu vēlēšanu komisiju uz šā gada pašvaldību vēlēšanām.

Deputāta kandidāts no trīs partiju apvienotā saraksta Nacionālā apvienība Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, partijas Vienotība un Latvijas Reģionu apvienība uzskata, ka pašreizējā komisija nav neatkarīga no Ventspils domes deputāta kandidāta un no pienākumu pildīšanas atstādinātā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga.

Ratnieks norāda, ka publicētajā video Ventspils vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja informē par vēlēšanu norisi Ventspilī, kuru iespējams apskatīt šeit, uzskatāmi tiek demonstrēts, kurš realitātē koordinē un vada vietējo Ventspils pilsētas vēlēšanu komisiju.

«Manā skatījumā Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija ir pilnībā atkarīga no valdošās varas Ventspilī, kas, manuprāt, tiek uzskatāmi demonstrēts arī esošajā video, kurā no pienākumu pildīšanas atstādinātais Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs un šobrīd arī deputāta amata kandidāts Aivars Lembergs ir uzskatāms par Ventspils pilsētas vēlēšanu komisijas vadītāju.»

Turpinot, viņš pauž: «Proti, video sākas ar Aivara Lemberga portretu kā pašreklāmu pirmsvēlēšanu aģitācijas laikā pašvaldības portālā un video turpinājumā atklāti iejaucas atbilžu sniegšanā uz jautājumiem, kuri uzdoti Ventspils pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājai Baibai Līdakai. Manuprāt, šāda rīcība ir ņirgāšanās un necieņa pret ventspilniekiem un pārējo Latvijas sabiedrību, jo brīvas un neatkarīgas vēlēšanas ir demokrātijas īstenošanas pamats.»

Balstoties uz nepārprotamiem faktiem un pierādījumiem, Ratnieks lūdzis Centrālo vēlēšanu komisiju izvērtēt Ventspils pilsētas vēlēšanu komisijas darbu un neatkarību no Ventspils pilsētas domes deputāta amata kandidāta un no pienākumu pildīšanas atstādinātā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga.

Ratnieks lūdzis atsaukt Ventspils vēlēšanu komisiju un organizēt pagaidu komisiju uz šā gada pašvaldību vēlēšanām, par kuras objektivitāti un neitralitāti būtu pārliecība.

Ref: 225.000.103.1048

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas