bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 21.01.2020 | Vārda dienas: Agne, Agnese, Agnija
LatviaLatvija

Ventspils deputāts: Lembergs ir apsūdzētais, kuram par godu valsts maina likumus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+5 vērtējums, 5 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivars Lembergs

«Aivaram Lembergam iepriekšējās valdības traktēja normatīvos aktus, likumu  normas, šādi garantējot apsūdzētajam atrašanos svarīgos valsts institūciju pārvaldes amatos,» uzskata Ventspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis.

«Nesenā pagātnē Lemberga interesēs pieņemtie lēmumi»

«Ministru kabinets 2012.gadā apstiprināja Ventspils brīvostas pārvaldes nolikumu, no kura bija izņemts punkts par terminētu valdes locekļa atrašanos amatā. Iepriekš tika noteikts, ka brīvostas valdes locekļu pilnvaru laiks ir pieci gadi, pieļaujot atkārtotu iecelšanu. Lieki piebilst, ka šāda satura nolikuma redakciju lobēja Lemberga emisāri valsts institūcijās un Lemberga vadītajās tranzīta nozaru biedrībās,» stāsta Landmanis.

Tāpat viņš atgādina, ka Saeima 2018.gada 17.maijā grozīja Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisijas likumu. «No likuma tiek izslēgta tā 12.panta (1) sadaļa – Vēlēšanu komisijas pirmo sēdi sasauc attiecīgās domes priekšsēdētājs vai viņa pilnvarota persona. Proti, ja iepriekš Lemberga piemērotā drošības līdzekļa dēļ legāli nebija iespējams sasaukt pirmās Ventspils pilsētas domes vēlēšanu komisiju sēdes, tad pēc 2018.gada 17.maija šāda iespēja tika legalizēta. Visas notikušās Ventspils pilsētas domes vēlēšanas kopš 2009.gada šī iemesla dēļ ir apšaubāmas, jo tās organizēja Vēlēšanu komisijas, kuru pirmās sēdes bija sasauktas neatbilstoši likumu normām,» uzskata deputāts.

Landmanis norāda, ka Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija, tiesībsargājošās institūcijas, kā arī tiesa vēl līdz šai dienai nespēj nodrošināt Lemberga piespriestā drošības līdzekļa ievērošanu. «Drošības līdzeklis ne brīdi – nu jau vairāk nekā divpadsmit gadus – nav ticis ievērots. Atbildīgo institūciju nespējas dēļ tos pašus divpadsmit gadus Ventspils pilsētas dome tiek vadīta pretlikumīgi. To, pretēji likumos noteiktajam, domes priekšsēdētājam klātesot, formāli vada priekšsēdētāja vietnieki. Pat jēdziena «prombūtne» traktēšanā atbildīgās institūcijas piemērojas Lembergam.»

«Izrādās, Lembergam, esot klātbūtnē kā domes deputātam, vienlaicīgi ir iespējams kā domes priekšsēdētājam atrasties prombūtnē.»

Deputāta ieskatā: «Šādas situācijas veicina nihilismu sabiedrībā un neuzticību valsts varai, jo sabiedrība neredz pozitīvu pārmaiņu iespējamību, bet redz, kā valsts amatpersona Lembergs, būdams apsūdzēts smagu amatnoziegumu izdarīšanā, turpina rīkoties ar sabiedrības mantu, atklāti veic ētikas, profesionālo normu, Satversmes, likumu, normatīvo aktu un tiesas nolēmumu pārkāpumus, kas jau sen sasnieguši neapšaubāmi noziedzīga nodarījuma apmērus. Šādos apstākļos neuzticība valsts varai, tiesām, tiesībsargājošajām institūcijām, tajā skaitā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, tikai pieaug.»

«Valsts ir faktiski nodevusi vienu no svarīgākajām valsts tautsaimniecības nozarēm»

Tranzīts, tā ir tā nozare, kuru kontrolē Lembergs un kuru, ne bez pamatīgas pretestības, pašreizējā valdība cenšas atgūt, uzskata Landmanis.

«Lembergs no pašiem Ventspils Brīvostas pārvaldes (VBP) pirmsākumiem (1994.gada) ir tās valdes priekšsēdētājs un pilnībā ir spējis pakļaut VBP savu interešu nodrošināšanai. Kā zināms, likumu Par ostām un citu ar tranzītu saistītu likumu un normatīvo aktu izstrādē vēsturiski būtiska ietekme ir bijusi tieši Lembergam, tāpēc nav brīnums, ka Lembergs VBP vadībā ir jau 25 gadus un spējis savulaik nodrošināt pašreizējā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, kā ekonomikas ministra kādreiz virzītā VBP valdes locekļa Ojāra Grinberga neiekļaušanu VBP valdes sastāvā.»

Tāpat deputāts uzskata: «Var teikt, ka Ventspils Brīvostas pārvaldi Lembergs no tās pirmsākumiem ir prihvatizējis. VBP vēl joprojām tērē vairāk nekā miljons eiro gadā savdabīgas «reklāmas» nodrošināšanai basketbola un futbola spēļu laikā Ventspilī.»

«Proti, maksā Lemberga ietekmē esošajiem BK Ventspils un FK Ventspils. Papildus it kā mārketingam paredzētie līdzekļi vairāku simtu tūkstošu apmērā tiek novirzīti Lemberga propagandas nodrošinātājai – laikrakstam un portālam Ventas Balss un citiem medijiem, kā arī Lemberga vadītajām asociācijām Latvijas Tranzīta Biznesa Asociācija (LTBA) un biedrībai Ventspils Attīstības asociācija

«Līdz šim lielu lomu tranzīta nozarē ir spēlējusi arī Lemberga 1994.gadā izveidotā un no pirmsākumiem un līdz pat šim brīdim vadītā Latvijas Tranzīta biznesa asociācija (LTBA), caur kuru Lembergs ietekmē Latvijas tranzīta nozari sev vajadzīgajā virzienā,» uzskata deputāts.

Landmaņa ieskatā, Lembergam šajā laikā, ne bez politiskās korupcijas, ir izdevies panākt, lai par viņa vadītās LTBA biedriem kopā ar viņu kļūst valsts sektora pārstāvji, kā VAS Starptautiskā lidosta Rīga, VAS Latvijas dzelzceļš, Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas Pārvalde, Ventspils Brīvostas pārvalde, Rīgas Brīvostas pārvalde, SIA LDZ Loģistika.

«Šo valsts sektora pārstāvju atrašanās smagos amatnoziegumos apsūdzētā LTBA sastāvā liecina par Lemberga lielo ietekmi uz šiem spēlētājiem, proti, to pārvaldes un lēmējinstitūcijās vēl joprojām atrodas Lemberga emisāri. Interesantākais šajā stāstā ir fakts, ka šīs Lemberga angažētās asociācijas viedokli kā diktātu ņēma vērā atbildīgās valsts institūcijas un ka valsts apmaksāja un diemžēl vēl joprojām caur valsts sektora pārstāvjiem apmaksā šīs biedrības izdevumus, tai skaitā nodrošinot amatnoziegumos apsūdzētajam amatalgu LTBA.»

«Vēl viena Lemberga ietekmē esoša asociācija ir Latvijas ostu asociācija, kuru 1999.gadā izveidoja Ventspils un Rīgas brīvostu un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes un kurā Lembergs ir valdes loceklis»

«Arī šo mehānismu uztur valsts sektors, un arī tā mērķis ir atsevišķu personu, arī Lemberga, interešu nodrošināšana. Būtiski, ka Lembergam un kompānijai šīs biedrības nozīmīgumu jau 2000.gada jūlijā izdevās ielobēt arī likumā Par ostām (10.pants), kurā teikts, ka valsts politiku ostu attīstībā un visu ostu darbību koordinē Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padome, kuru vada padomes priekšsēdētājs – Ministru prezidents un kuras locekļu vidū ir arī Latvijas Ostu asociācijas pārstāvis,» komentē Landmanis.

Likumā Par ostām ir nepārprotami noteikts, ka Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes sastāvā citu starpā ir Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs, atzīmē deputāts.

«Cik zināms, tad ne bez politiskās angažētības arī šī likuma norma nu jau vairāk nekā divpadsmit gadus tiek pārkāpta. Kā zināms, tad Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietā, pretēji likuma normām, Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomē darbojas Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks. Arī pašreiz šī ačgārnība nav novērsta, šādi apliecinot, ka valsts pārvalde vēl joprojām nodrošina smagos amatnoziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga intereses

Amatpersona, kurai ekstra lielas amatalgas nodrošināšanai tiek izveidotas speciālas biedrības

«Arī šajā shēmošanas segmentā Lembergs ir pirmrindnieks. Lemberga legālo ienākumu nodrošināšanai savulaik tika izveidota biedrība Biznesa Attīstības Asociācija, kurai ieņēmumus nodrošināja tobrīd valstij piederošās tranzīta kompānijas A/S Ventspils Nafta; A/S Ventspils naftas termināls; A/S Latvijas kuģniecība un, iespējams, arī Ventspils Brīvostas pārvalde. Tās laika posmā no 2003.gada Lembergam nodrošināja summāro amatalgas izmaksu 2 173 556 eiro apmērā par pienākumiem, kas tam bija jāveic kā Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētājam,» norāda Landmanis.

«Vēl interesantāk ir ar Lemberga vadīto biedrību Ventspils Attīstības aģentūra, jo tās biedri bez paša Lemberga un viņa laulātās draudzenes ir arī Lembergam pakļautībā esošas amatpersonas, Ventspils pilsētas dome, tai piederošas kapitālsabiedrības SIA Olimpiskais centrs Ventspils un SIA Kurzemes filharmonija, Ventspils Augstskola, Ventspils tehnikums, kā arī Ventspils Brīvostas pārvalde. Lieki piebilst, ka šādi Lembergam kopš 2003.gada pretlikumīgi ir nodrošināti amatalgas summārie ieņēmumi 1 004 231 eiro apmērā, izmantojot šim mērķim sportam, izglītībai, kultūrai, Ventspils pašvaldībai un tranzīta nozarei tik nepieciešamos resursus,» saka Ventspils deputāts.

Landmaņa ieskatā, izklāstītais nav atbildīgo institūciju nespējas jautājums, bet gan apzināti pretlikumīgu darbību piemēri, kuru īstenošanā ir gadiem iesaistītas dažāda līmeņa politiķu un amatpersonu «ordas».

«Ir nepieciešama nekavējoša rīcība šo shēmu izbeigšanā un kvalitatīvā izmeklēšanā. Ja gribam patiesi cīnīties ar korupciju, tad atbildība ir jāprasa arī no visiem tiem, kuri neredzēja, nedzirdēja un ar savu rīcību nodrošināja šo un līdzīgu shēmu dzīvotspēju,» uzsver Landmanis.


Pievienot komentāru

Konkurences padome: Tikai 41% no Latvijā patērētā alus ražo šeit uz vietas

Pašlaik Latvijā no visa patērētā alus 41 % tiek saražots Latvijā, bet 59 % tiek importēti no citām valstīm, secinājusi Konkurences padome.

ASV sākas impīčmenta tiesa pret Donaldu Trampu

ASV Kongresa Senātā otrdien, 21.janvārī, paredzēts sākums impīčmenta tiesai, kuras mērķis ir noskaidrot, vai ASV prezidents Donalds Tramps ir vainīgs apsūdzībās, kas saistītas ar viņa ārpolitikas kontaktiem ar Ukrainu.

Aptauja: Puse iedzīvotāju uzskata, ka valsts autoceļu būvdarbu kvalitāte ir uzlabojusies

Puse jeb 50% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pēdējo piecu gadu laikā ārpus apdzīvotām vietām esošo valsts autoceļu būvdarbu kvalitāte kopumā ir uzlabojusies, par to liecina pētījumu centra SKDS veiktās aptaujas rezultāti.

LZP reģionālā nodaļa rosina runāt par partijas atšķelšanos no ZZS

Latvijas Zaļās partijas Cēsu nodaļa uzskata, ka partijai būtu jāuzsāk diskusija par iespējamu aiziešanu no Zaļo un zemnieku savienības, raksta laikraksts Latvijas Avīze.

SVF samazina pasaules ekonomikas prognozi 2020.gadam

Starptautiskais Valūtas fonds ir samazinājis tā ekonomiskās izaugsmes prognozi pasaulei 2020.gadam, lēmumu skaidrojot ar neskaidrību, ko rada ASV-Ķīnas tirdzniecības attiecību saspīlējums un gausa tautsaimniecības izaugsme Indijā.

Klimatam veltītā Davosas forumā pretējus skatījumus paudīs Tunberga un Tramps

Davosā, Šveicē otrdien, 21.janvārī, sākas Pasaules Ekonomikas forums, un tas ir veltīs ekonomikas pārmaiņām ceļā uz ilgtspējīgu tautsaimniecību. Pretēji skatījumi ir gaidāmi ASV prezidenta Donalda Trampa un klimata aktīvistes Grētas Tunbergas.

Swedbank Latvijas ekonomikas izaugsmi 2020.gadā paredz 2,2% apmērā

Latvijas tautsaimniecības izaugsme arī 2020.gadā balstīsies privātajā patēriņā un izaugsme gaidāma 2,2% apmērā, prognozē Swedbank galvenā ekonomiste Līva Zorgenfreija.

Arī Jūlija Krūmiņa sodīšana par nelikumīgu partijas finansēšanu neesot iemesls ZZS nepiešķirt valsts finansējumu

Prokuratūras piemērotais naudas sods uzņēmējam Jūlijam Krūmiņam neliedz pārtraukt valsts finansējuma izmaksu Zaļo un zemnieku savienībai.

Gaisa spēku komandiera amatā stāsies pulkvežleitnants Viesturs Masulis

Pulkvežleitnants Masulis dienējis dažādos amatos Gaisa spēkos, tostarp bijis Gaisa telpas novērošanas eskadriļas komandieris un Gaisa spēku štāba priekšnieks, un starptautisku dienesta pieredzi ieguvis NATO štābā.

Ģirģens: Plašāks pretendentu loks VP vadītāja amatam būtu sabiedrības interesēs

Plašaks pretendentu loks Valsts policijas priekšnieka amatam būtu sabiedrības interesēs, tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma izteicies iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Valodas inspektori Igaunijā lūdz Hesburger pārtulkot «drive-in» zīmes

Igaunijas Valodas inspekcija norādījusi somu ātrās ēdināšanas tīklam Hesbruger, ka tas pārkāpj Valodas likumu, izvietojot zīmes ar anglisko uzrakstu «drive-in» bez tulkojuma igauņu valodā.

Piemin arī barikāžu laika žurnālistus

«Var jau būt, ka toreiz zāle bija zaļāka un mēs paši – jaunāki, bet mēs un mūsu atmiņas ir tās pašas – par Latvijas brīvību.»

Lietuva pārdēvēs autoceļus, godinot Baltijas ceļu; mudinās Latviju un Igauniju darīt tāpat

Lietuva plāno godināt Baltijas ceļa akciju, par Baltijas ceļu nosaucot maģistrālos autoceļus, uz kuriem cilvēki tolaik veidoja dzīvo ķēdi, kā arī iecerējusi aicināt līdzīgi rīkoties arī Latviju un Igauniju.

Akciju cenas sarūk, investoriem pārdodot sadārdzinājušās akcijas

Akciju cenas piektdien bija kāpušas un Volstrītas indeksi pieauguši līdz jauniem rekordiem, jo spēcīgi Ķīnas ekonomikas dati uzlaboja globālās ekonomikas perspektīvu pēc ASV-Ķīnas tirdzniecības vienošanās.

Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām kandidātiem VP vadītāja amatam, nevis pret konkursa rīkošanu

Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām Valsts policijas vadītāja amata kandidātiem, bet nevis pret konkursa rīkošanu, pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes žurnālistiem pavēstījis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Lietuvā novēro jaunuzņēmumu pieplūdumu no valstīm ārpus ES

Lietuvā 2019.gadā uzskaitīts divkārt vairāk ārvalstu jaunuzņēmumu, kuri izmantojuši īpašu vīzu programmu, kas ļauj iegūt uzturēšanās atļauju, ja tiek izpildītas konkrētas konkrētu kapitāla vai nodarbinātības prasības.

Saskaņa aizvien gatava cīnīties par Burova atstādināšanu no Rīgas mēra amata

Saskaņas frakcija joprojām ir noskaņota censties panākt Oļega Burova atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, atzina Saskaņas frakcijas vadītājs Maksims Tolstojs.

ANO: Valstis nedrīkst klimata bēgļus sūtīt mājās

Valstīm ir nelikumīgi sūtīt cilvēkus atpakaļ viņu dzimteni, ja tajā šo cilvēku dzīvības var apdraudēt klimata izmaiņas, tā ANO Cilvēktiesību komiteja secinājusi lietā par kāda applūstošas Okeānijas salu valsts pilsoņa lūgumu Jaunzēlandei dot viņam patvērumu.

Nemiro: Rebenoks ir viens no Latvenergo padomes locekļu konkursā uzvarējušajiem

Lēmumu par jauno AS Latvenergo padomi, kurā plānots iekļaut arī ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieku Pāvelu Rebenoku, varētu pieņemt nākamais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs, sacīja Nemiro.

Konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%

Salīdzinājumā ar 2018.gadu, pērn konstatēto biļešu tirdzniecības pārkāpumu skaits pieaudzis par 10%, informē SIA Autotransporta direkcija.

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pērn Latvijā sarucis par 15,8%

Dzelzceļa kravu pārvadājumu apmērs pagājušajā gadā Latvijā samazinājies par 15,8% salīdzinājumā ar 2018.gadu un bija 41,492 miljoni tonnu.

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%

Pēdējo piecu gadu laikā maksātnespējas procesu skaits sarucis par 25%, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Kaimiņš aicina KPV LV biedrus kongresā lemt par partijas likvidāciju

KPV LV šobrīd valstij nodara vairāk ļaunumu nekā labuma un vairs nav iespējams to izglābt, tā intervijā Latvijas Radio paudis Artuss Kaimiņš, aicinot partijas biedrus februārī gaidāmajā kongresā balsot par politiskā spēka pašlikvidēšanos.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra rotēšana uz CSP atkarīga no atbilstoša atalgojuma

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro iecerējis Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Ēriku Eglīti pārcelt Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja amatā, tomēr Eglītis šai rotācijai piekritīs, ja viņam tiks nodrošināts atbilstošs atalgojums.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!