bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 19.11.2019 | Vārda dienas: Betija, Elizabete, Liza, Līze
LatviaLatvija

Ventspils deputāts: Lembergs ir apsūdzētais, kuram par godu valsts maina likumus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+5 vērtējums, 5 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivars Lembergs

«Aivaram Lembergam iepriekšējās valdības traktēja normatīvos aktus, likumu  normas, šādi garantējot apsūdzētajam atrašanos svarīgos valsts institūciju pārvaldes amatos,» uzskata Ventspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis.

«Nesenā pagātnē Lemberga interesēs pieņemtie lēmumi»

«Ministru kabinets 2012.gadā apstiprināja Ventspils brīvostas pārvaldes nolikumu, no kura bija izņemts punkts par terminētu valdes locekļa atrašanos amatā. Iepriekš tika noteikts, ka brīvostas valdes locekļu pilnvaru laiks ir pieci gadi, pieļaujot atkārtotu iecelšanu. Lieki piebilst, ka šāda satura nolikuma redakciju lobēja Lemberga emisāri valsts institūcijās un Lemberga vadītajās tranzīta nozaru biedrībās,» stāsta Landmanis.

Tāpat viņš atgādina, ka Saeima 2018.gada 17.maijā grozīja Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisijas likumu. «No likuma tiek izslēgta tā 12.panta (1) sadaļa – Vēlēšanu komisijas pirmo sēdi sasauc attiecīgās domes priekšsēdētājs vai viņa pilnvarota persona. Proti, ja iepriekš Lemberga piemērotā drošības līdzekļa dēļ legāli nebija iespējams sasaukt pirmās Ventspils pilsētas domes vēlēšanu komisiju sēdes, tad pēc 2018.gada 17.maija šāda iespēja tika legalizēta. Visas notikušās Ventspils pilsētas domes vēlēšanas kopš 2009.gada šī iemesla dēļ ir apšaubāmas, jo tās organizēja Vēlēšanu komisijas, kuru pirmās sēdes bija sasauktas neatbilstoši likumu normām,» uzskata deputāts.

Landmanis norāda, ka Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija, tiesībsargājošās institūcijas, kā arī tiesa vēl līdz šai dienai nespēj nodrošināt Lemberga piespriestā drošības līdzekļa ievērošanu. «Drošības līdzeklis ne brīdi – nu jau vairāk nekā divpadsmit gadus – nav ticis ievērots. Atbildīgo institūciju nespējas dēļ tos pašus divpadsmit gadus Ventspils pilsētas dome tiek vadīta pretlikumīgi. To, pretēji likumos noteiktajam, domes priekšsēdētājam klātesot, formāli vada priekšsēdētāja vietnieki. Pat jēdziena «prombūtne» traktēšanā atbildīgās institūcijas piemērojas Lembergam.»

«Izrādās, Lembergam, esot klātbūtnē kā domes deputātam, vienlaicīgi ir iespējams kā domes priekšsēdētājam atrasties prombūtnē.»

Deputāta ieskatā: «Šādas situācijas veicina nihilismu sabiedrībā un neuzticību valsts varai, jo sabiedrība neredz pozitīvu pārmaiņu iespējamību, bet redz, kā valsts amatpersona Lembergs, būdams apsūdzēts smagu amatnoziegumu izdarīšanā, turpina rīkoties ar sabiedrības mantu, atklāti veic ētikas, profesionālo normu, Satversmes, likumu, normatīvo aktu un tiesas nolēmumu pārkāpumus, kas jau sen sasnieguši neapšaubāmi noziedzīga nodarījuma apmērus. Šādos apstākļos neuzticība valsts varai, tiesām, tiesībsargājošajām institūcijām, tajā skaitā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, tikai pieaug.»

«Valsts ir faktiski nodevusi vienu no svarīgākajām valsts tautsaimniecības nozarēm»

Tranzīts, tā ir tā nozare, kuru kontrolē Lembergs un kuru, ne bez pamatīgas pretestības, pašreizējā valdība cenšas atgūt, uzskata Landmanis.

«Lembergs no pašiem Ventspils Brīvostas pārvaldes (VBP) pirmsākumiem (1994.gada) ir tās valdes priekšsēdētājs un pilnībā ir spējis pakļaut VBP savu interešu nodrošināšanai. Kā zināms, likumu Par ostām un citu ar tranzītu saistītu likumu un normatīvo aktu izstrādē vēsturiski būtiska ietekme ir bijusi tieši Lembergam, tāpēc nav brīnums, ka Lembergs VBP vadībā ir jau 25 gadus un spējis savulaik nodrošināt pašreizējā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa, kā ekonomikas ministra kādreiz virzītā VBP valdes locekļa Ojāra Grinberga neiekļaušanu VBP valdes sastāvā.»

Tāpat deputāts uzskata: «Var teikt, ka Ventspils Brīvostas pārvaldi Lembergs no tās pirmsākumiem ir prihvatizējis. VBP vēl joprojām tērē vairāk nekā miljons eiro gadā savdabīgas «reklāmas» nodrošināšanai basketbola un futbola spēļu laikā Ventspilī.»

«Proti, maksā Lemberga ietekmē esošajiem BK Ventspils un FK Ventspils. Papildus it kā mārketingam paredzētie līdzekļi vairāku simtu tūkstošu apmērā tiek novirzīti Lemberga propagandas nodrošinātājai – laikrakstam un portālam Ventas Balss un citiem medijiem, kā arī Lemberga vadītajām asociācijām Latvijas Tranzīta Biznesa Asociācija (LTBA) un biedrībai Ventspils Attīstības asociācija

«Līdz šim lielu lomu tranzīta nozarē ir spēlējusi arī Lemberga 1994.gadā izveidotā un no pirmsākumiem un līdz pat šim brīdim vadītā Latvijas Tranzīta biznesa asociācija (LTBA), caur kuru Lembergs ietekmē Latvijas tranzīta nozari sev vajadzīgajā virzienā,» uzskata deputāts.

Landmaņa ieskatā, Lembergam šajā laikā, ne bez politiskās korupcijas, ir izdevies panākt, lai par viņa vadītās LTBA biedriem kopā ar viņu kļūst valsts sektora pārstāvji, kā VAS Starptautiskā lidosta Rīga, VAS Latvijas dzelzceļš, Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas Pārvalde, Ventspils Brīvostas pārvalde, Rīgas Brīvostas pārvalde, SIA LDZ Loģistika.

«Šo valsts sektora pārstāvju atrašanās smagos amatnoziegumos apsūdzētā LTBA sastāvā liecina par Lemberga lielo ietekmi uz šiem spēlētājiem, proti, to pārvaldes un lēmējinstitūcijās vēl joprojām atrodas Lemberga emisāri. Interesantākais šajā stāstā ir fakts, ka šīs Lemberga angažētās asociācijas viedokli kā diktātu ņēma vērā atbildīgās valsts institūcijas un ka valsts apmaksāja un diemžēl vēl joprojām caur valsts sektora pārstāvjiem apmaksā šīs biedrības izdevumus, tai skaitā nodrošinot amatnoziegumos apsūdzētajam amatalgu LTBA.»

«Vēl viena Lemberga ietekmē esoša asociācija ir Latvijas ostu asociācija, kuru 1999.gadā izveidoja Ventspils un Rīgas brīvostu un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes un kurā Lembergs ir valdes loceklis»

«Arī šo mehānismu uztur valsts sektors, un arī tā mērķis ir atsevišķu personu, arī Lemberga, interešu nodrošināšana. Būtiski, ka Lembergam un kompānijai šīs biedrības nozīmīgumu jau 2000.gada jūlijā izdevās ielobēt arī likumā Par ostām (10.pants), kurā teikts, ka valsts politiku ostu attīstībā un visu ostu darbību koordinē Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padome, kuru vada padomes priekšsēdētājs – Ministru prezidents un kuras locekļu vidū ir arī Latvijas Ostu asociācijas pārstāvis,» komentē Landmanis.

Likumā Par ostām ir nepārprotami noteikts, ka Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes sastāvā citu starpā ir Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs, atzīmē deputāts.

«Cik zināms, tad ne bez politiskās angažētības arī šī likuma norma nu jau vairāk nekā divpadsmit gadus tiek pārkāpta. Kā zināms, tad Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietā, pretēji likuma normām, Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomē darbojas Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks. Arī pašreiz šī ačgārnība nav novērsta, šādi apliecinot, ka valsts pārvalde vēl joprojām nodrošina smagos amatnoziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga intereses

Amatpersona, kurai ekstra lielas amatalgas nodrošināšanai tiek izveidotas speciālas biedrības

«Arī šajā shēmošanas segmentā Lembergs ir pirmrindnieks. Lemberga legālo ienākumu nodrošināšanai savulaik tika izveidota biedrība Biznesa Attīstības Asociācija, kurai ieņēmumus nodrošināja tobrīd valstij piederošās tranzīta kompānijas A/S Ventspils Nafta; A/S Ventspils naftas termināls; A/S Latvijas kuģniecība un, iespējams, arī Ventspils Brīvostas pārvalde. Tās laika posmā no 2003.gada Lembergam nodrošināja summāro amatalgas izmaksu 2 173 556 eiro apmērā par pienākumiem, kas tam bija jāveic kā Ventspils pilsētas domes un Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētājam,» norāda Landmanis.

«Vēl interesantāk ir ar Lemberga vadīto biedrību Ventspils Attīstības aģentūra, jo tās biedri bez paša Lemberga un viņa laulātās draudzenes ir arī Lembergam pakļautībā esošas amatpersonas, Ventspils pilsētas dome, tai piederošas kapitālsabiedrības SIA Olimpiskais centrs Ventspils un SIA Kurzemes filharmonija, Ventspils Augstskola, Ventspils tehnikums, kā arī Ventspils Brīvostas pārvalde. Lieki piebilst, ka šādi Lembergam kopš 2003.gada pretlikumīgi ir nodrošināti amatalgas summārie ieņēmumi 1 004 231 eiro apmērā, izmantojot šim mērķim sportam, izglītībai, kultūrai, Ventspils pašvaldībai un tranzīta nozarei tik nepieciešamos resursus,» saka Ventspils deputāts.

Landmaņa ieskatā, izklāstītais nav atbildīgo institūciju nespējas jautājums, bet gan apzināti pretlikumīgu darbību piemēri, kuru īstenošanā ir gadiem iesaistītas dažāda līmeņa politiķu un amatpersonu «ordas».

«Ir nepieciešama nekavējoša rīcība šo shēmu izbeigšanā un kvalitatīvā izmeklēšanā. Ja gribam patiesi cīnīties ar korupciju, tad atbildība ir jāprasa arī no visiem tiem, kuri neredzēja, nedzirdēja un ar savu rīcību nodrošināja šo un līdzīgu shēmu dzīvotspēju,» uzsver Landmanis.


Pievienot komentāru

Hipotēku procentlikmes Lietuvā krietni augstākas par eirozonas vidējām

Lietuvas Banka pavēstījusi, ka valstī kopš 2015.gada ir būtiski kāpušas procentlikmes mājokļu kredītiem un pašlaik par 0,5% pārsniedz eirozonas vidējo līmeni.

Valdība atbalsta inovāciju centru izveidi Cēsīs, Daugavpilī, Ventspilī un Liepājā

Četru gadu laikā iecerēts izveidot inovāciju centrus Cēsīs, Daugavpilī, Ventspilī un Liepājā kopumā 7,06 miljonu eiro vērtībā, to paredz valdības atbalstītais Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātais noteikumu projekts.

Viņķele: Mediķu spiediens ir nepieciešams, bet nav skaidrs LVSADA protesta vēstījums

Arī turpmāks mediķu spiediens ir nepieciešams, tomēr nav skaidrs Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības protesta vēstījums, tā veselības ministre Ilze Viņķele.

Ģirģens piekristu kļūt par Futbola federācijas prezidentu; Kariņš skeptisks par ministra iespēju savienot divus amatus

Ģirģenam ir plašs un izaicinājumiem pilns darbs iekšlietu ministra amatā, turklāt premjeram nav saprotams, kā būtu iespējams savienot ministra darbu ar sporta federācijas vadītāja amatu.

ES vienojas par ES budžetu 2020.gadam 169 miljardu eiro apmērā

Eiropas Savienības dalībvalstis un Eiropas Parlaments ir panācis vienošanos par bloka budžetu 2020.gadam. Kā prioritārās tēriņu jomas izvirzīta izaugsme, konkurētspēja, klimata saudzēšana un migrācijas pārvaldība.

Aizdomās par kukuļošanu aiztur trīs VUGD amatpersonas

Aizdomās par kukuļošanu aizturēts VUGD Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes Ugunsdrošības normatīvu nodaļas priekšnieks un Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas lektors.

airBaltic apņemas palielināt sieviešu pārstāvniecību augstākā līmeņa amatos

airBalticpievienojusies vairāk nekā 20 aviokompānijām, parakstot Starptautiskās gaisa transporta asociācijas apņemšanos, kas paredz līdz 2025.gadam palielināt sieviešu pārstāvniecību augstākā līmeņa amatos.

Cīņa ar naudas atmazgāšanu: SEB saņem aizdomīgu Baltijas klientu sarakstu

Zviedru pētnieciskie žurnālisti, kuri pēta izspējamu naudas atmazgāšanu, iesnieguši banku uzņēmumam SEB sarakstu ar 194 juridiskām personām, kurus žurnālisti nosaukuši kā bankas klientus, pavēstījis uzņēmums.

Plāno noteikt papildu drošības prasības plaši apmeklētiem pasākumiem

Valdībā atbalstīts likumprojekts, kas paredz - lai nodrošinātu plaša mēroga publisko pasākumu apmeklētāju drošību, šo pasākumu organizatoriem būs jāizstrādā īpašs drošības plāns.

Vienā no Smiltenes vidusskolas ēkām ar vīrusu izraisītu zarnu infekciju saslimuši 57 bērni

Vienā no Smiltenes vidusskolas ēkām ar vīrusu izraisītu zarnu infekciju saslimuši 57 bērni, apstiprinājusi Smiltenes vidusskolas direktores vietniece Inese Raiskuma.

Valdība lemj slimnīcu peļņu novirzīt infrastruktūras uzlabošanai

Slimnīcas, kurās VM ir kapitāla daļu turētāja, 2018.gada peļņu varēs novirzīt infrastruktūras uzlabošanai.

Mediķi piesaka vēl vienu protestu, prasot Saeimas un Viņķeles atkāpšanos

LVSADA 28.novembrī nolēmusi rīkot protesta akciju pie Saeimas, tās laikā prasot parlamenta atlaišanu, izsakot neuzticību veselības ministrei Ilze Viņķelei un lūdzot prezidentam atgriezt otrreizējai caurlūkošanai 2020.gada budžetu.

Latvija janvārī – oktobrī starp 14 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – oktobrī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 8,4%, tai esot starp 14 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

VDD rosina sākt kriminālvajāšanu pret personu, kura noliegusi Latvijas okupāciju

Valsts drošības dienests 11.novembrī rosinājis uzsākt kriminālvajāšanu pret Latvijas pilsoni par Latvijas Republikas okupācijas publisku noliegšanu un PSRS īstenoto kara noziegumu slavināšanu.

«Nekad nav bijis piemērots vicemēra amatam.» Baraņņiks zaudē amatu domes vadībā

Ar opozīcijas deputātu atbalstu Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks tika atstādināts no vicemēra amata.

Tuskam nācies ES atgādināt par Krieviju kā «stratēģisku problēmu», nevis partneri

Aizejošais Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks, atskatoties uz pieciem gadiem amatā, atzinis, ka viņam nācies bieži atgādināt Eiropas Savienības dalībvalstīm, ka Krievija nav Eiropas «stratēģiskais partneris», bet gan «stratēģiskā problēma».

Kopš 1990.gada Latvijas iedzīvotāju vidējais vecums audzis par desmit gadiem

Lai gan visās ES valstīs kopš 1990.gada ir novērojams iedzīvotāju vidējā vecuma pieaugums, iedzīvotāju novecošana visizteiktākā ir Itālijā un Portugālē.

Latvijas Raidorganizāciju apvienība aicina apsvērt «digitālā nodokļa ieviešanu»

Latvijas Raidorganizāciju apvienība, lai atbalstītu Latvijas mediju vidi, aicina izvērtēt «digitālā nodokļa ieviešanu».

Honkongā apcietina vairākus simtus protestētāju

Ķīnas metropolē Honkongā varasiestādes apcietinājušas vairākus simtus protestētāju, kuri kādā universitātē trīs dienas iebarikādējušies, turpinot protesta akciju vilni ar mērķi panākt Honkongā demokrātiskas reformas.

Raidījums: Latvijas sporta organizācijas – papildu darbavieta daudziem politiķiem

No vadošajām sporta organizācijām visvairāk politiķu redzami Latvijas Basketbola savienībā un Latvijas Olimpiskās komitejas vadībā, noskaidrojis Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Kundziņsalas pārvada būvniecība sašķeļ Rīgas brīvostas valdi karteļa lietas dēļ

Rīgas brīvostas valde pagājušajā nedēļā nolēmusi slēgt gandrīz 40 miljonus eiro vērtu līgumu par Kundziņsalas satiksmes pārvada būvniecību ar uzņēmumiem, kuriem ir cieša saikne ar tā dēvētajā «būvnieku karteļa» lietā iesaistītām personām

Krievija atdod Ukrainai atņemtos kuģus

Krievijas varasiestādes ir atdevušas trīs Ukrainas karakuģus, kas tika sagrābti sadursmē Kerčas jūras šaurumā 2018.gadā.

RD opozīcija visdrīzāk nepiedalīsies balsojumā par Baraņņika atcelšanu no amata

Rīgas domes opozīcija otrdien, 19.novembrī, sēdē par domes priekšsēdētāja vietnieka Vadima Baraņņika atcelšanu no amata visdrīzāk nepiedalīsies vai nebalsos.

Šonedēļ joprojām gaidāms silts laiks, nedēļas beigās – pamatīgi mīnusi

Gaisa temperatūra nakts stundās saglabāsies pozitīva, bet dienās vietām sasniegs pat +10 grādus pēc Celsija.

Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija!

«Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam jāpalīdz parādīties,» reiz teicis viens no izcilākajiem latviešu dzejniekiem Imants Ziedonis.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!