Ventspils domē turpinās «savdabīgi izgājieni». Lembergu ievēl par komitejas vadītāju

Lai gan Aivars Lembergs kopš februāra atrodas cietumā, viņš Ventspils pilsētas domē ievēlēts par Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāju, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Lembergs nevar piedalīties sēdēs un balsošanā.

Lasiet arī: Vēsture atkārtojas. Lembergs dod rīkojumu no cietuma

Par Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts Didzis Ošenieks (Latvijai un Ventspilij). Šajā komitejā strādās arī Guntis Blumbergs (Latvijai un Ventspilij), Andris Grigalis (Latvijai un Ventspilij), Aigo Gūtmanis (Latvijai un Ventspilij), Bruno Jurševics (JKP), Dace Korna (JV).

Finanšu komiteju vadīs domes priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš (Latvijai un Ventspilij), par viņa vietnieku ievēlēts Blumbergs. Finanšu komitejā strādās arī Edgars Čeporjus (LA), Jurševics, Ģirts Valdis Kristovskis (JV), Kristīne Lemberga (Latvijai un Ventspilij), Kārlis Vočtavs (NA).

Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komiteju vadīs Ošenieks, viņa vietnieks būs Vočtavs. Šajā komitejā strādās arī Grigalis, Gūtmanis, Korna, Pūpols, Vītoliņš.

Pilsētas attīstības jautājumu komiteju vadīs Lemberga, viņas vietnieks būs Čeporjus. Šajā komitejā strādās Blumbergs, Grigalis, Kristovskis, Pūpols un Vītoliņš.

Pēc 12 gadus ilgas tiesvedības tiesa Lembergu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumenta viltošanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, dienesta viltojumā, neatļautā piedalīšanās mantiskos darījumos, kā arī nepatiesu ziņu norādīšanā deklarācijas.

Rīgas apgabaltiesa Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu. Konfiscēta tika arī slavenā Puzes muiža, kurā Lembergs ar ģimeni dzīvoja, kā arī virkne citu īpašumu.

Pašlaik Lembergam ir piemērots nevis sods, bet drošības līdzeklis – apcietinājums. Tādēļ, ka spriedums vēl nav pasludināts galīgajā instancē likums Lembergam ļauj kandidēt vēlēšanās, ko viņš arī dara, kaut arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, kas ir atbildīga par pašvaldībām Latvijā, norāda, ka

Lembergam nebūs iespēju strādāt kā deputātam, atrodoties cietumā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas